PDA

View Full Version : وارد شدن به رشته نرم افزار ، سخت یا آسان.

amin7x
سه شنبه 08 اسفند 1391, 22:59 عصر
سلام دوستان

من یک سوال داشتم :

من الان 17 سالمه و سال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم.

با زبان برنامه نویسی PHP آشنایی دارم. (چه ربطی داشت :لبخند:)

میخواستم بدونم وارد شدن به رشته مهندسی نرم افزار سخته یا آسون؟؟ (دانشگاه ملی)

حداقل رتبه ات باید چند باشه تا توی یک دانشگاه خوب قبول بشی؟

بهترین دانشگاه ها در زمینه نرم افزار چه دانشگاه هایی هستند؟

خیلی به برنامه نویسی علاقه دارم.

amin7x
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 14:44 عصر
up post

با عرض معذرت

SlowCode
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 15:09 عصر
سلام
تنها سختیش اینه که واحد یاهایی رو باید بخونی که دیگه فسیل شدن و به درد نمیخورن البته بستگی داره به سیستم دانشگاه و استاد.
واسه قبول شدنم هم دانشگاه داریم تا دانشگاه... مثلا واسه دانشگاه سراسری شهر ما حدودا 10000 هم قبول شده.
اگه میخوای این رشته رو بخونی اینو بدون که هیچ وقت امید نداشته باش که تو دانشگاه چیزی بهت یاد بدن و همیه سعی کن از لحاظ علمی چند سال از دانشگاه جلوتر باشی.

amin7x
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 15:23 عصر
میشه چندتا دانشگاه سراری خوب در ضمینه رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) معرفی کنید؟

Salar Ashgi
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 22:51 عصر
بنظر بنده تو دانشگاه های دولتی به جز چند دانشگاه Top کشور که داستانش کلا متفاوته ، بقیه همه تو یه سطح نزدیک به همی هستن ./

amin7x
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 10:51 صبح
حتی صنعت شریف؟

UfnCod3r
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 13:29 عصر
دانشکاهای ایران مخصوصا کامپیوترش یکی از یکی بدتره ! البته بجز بعضی ها !
انقدر من مهندس نرم افزار دیدم که یه ماشین حساب ساده هم بلد نیست بنویسه !:قهقهه:
سنت خوبه ! یه سال از من کمتر ! :لبخندساده:
اگه علاقه داری از همین الان شروع کن به برنامه نویسی !
من خودم دانشگاه نمیرم چون نه درس های مدارس رو بلد هستم نه خوشم میاد .
ولی تو برنامه نویسی خود کفا شدم :قهقهه:
اگه می خوای دانشگاه خوب بری خیلی سخته ! امید واردم که قبول شی ! :قلب:
کلی درس دیگه باید بخونی ! :شکلک سبزه:
ولی اگه علاقه داری به برنامه نویسی از هیمن الان شروع کن ! دانشگاه کیلو چنده !
من خودم از 16 سالگی شروع کردم . اگه زود تر شروع کرده بودم خیلی بهتر می شد !
موفق باشی !

amin7x
جمعه 11 اسفند 1391, 13:40 عصر
با تشکر از همه دوستان که وقت گذاشتن و نظرات خودشون رو گفتند.

ولی من هنوز به یک جواب نرسیدم :

چندتا دانشگاه سراسری خوب در ضمینه رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) معرفی کنید؟ (هر شهری)

ممنون

Salar Ashgi
یک شنبه 13 اسفند 1391, 20:32 عصر
چندتا دانشگاه سراسری خوب در ضمینه رشته مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) معرفی کنید؟ (هر شهری)

صنعتی شریف مخصوصا با داشتن وجود گرانبهای " دکتر قدسی"
شهید بهشتی با داشتن استاد گرانقدر آقای " روحانی رانکوهی"
خوب بالطبع صنعتی امیر کبیر
تهران
صنعتی اصفهان ، صنعتی شیراز
و ...

ولی تو همه این موارد تنها مهره اصلی خود دانشجو است . چون اگه استاد بهترین هم باشه ولی
دانشجو تلاش نکنه ، دانشگاه شریف با دانشگاه های دیگه فرق نخواهد داشت ./

SlowCode
دوشنبه 14 اسفند 1391, 22:41 عصر
ولی اگه علاقه داری به برنامه نویسی از هیمن الان شروع کن ! دانشگاه کیلو چنده !
شاید از نظر شما دانشگاه بی ارزش باشه ولی مدرکش خیلی مهمه. پس فردا رفتی استخدام بشی مثلا میبینی یکی اومده که فارغ التحصیل امیرکبیره و تو هم مثلا پیام نور :لبخند:(دانشگاه خودم:گیج:) خب ممکنه شما از لحاظ کد نویسی و عملی خیلی بهتر از اون فارغ التحصیل امیرکبیر باشی ولی هیچ وقت اون شرکت تو رو به جای اون بر نمیداره چون اسم دانشگاهش چشم همه رو کور میکنه و دانشگاه شما رو وقتی اسمشو میشنون میگن برو بابا...
متاسفانه عقل خیلیها تو چشمشونه.
من یه نفری میشناسم تو امیرکبیر کارشناسی ارشد میخونه اگه اشتباه نکنم، ولی از لحاظ عملی صفر صفر!!! یعنی با من که تا حالا استاد دانشگاه نرفته بودم قابل مقایسه نبود!!!
قابل توجه که اینجا یه نکته رو بگو، تو دانشگاه به فکر کد نویسی شما نیستن و بیشتر رو مفاهیم و پایه کار میکنن و قسمت عملیش به عهده دانشجو هست.
و بزرگترین تفاوت یه دانشگاه غیرانتفاعی یا پیام نور:لبخند: با صنعتی شریف تو استادشون هست.
مثلا استاد اونا یه فردیه مثل قدسی نه این خیلی بزرگه :لبخند: مثلا پاکروان (البته استاد مخابراته) که مباحث روز رو قشنگ برات توضیح میده(البته من فیلمش رو دیدم) ولی استاد ما هم یه نفریه میاد تو کلاس دهنشو باز میکنه و هر روز ازش غلط میگیرم!!!
واقعا ادم ویدوونه میشه یه کسی که ادعا میکنه 12 ساله کد نویسی میکنه ولی ساده ترین مفاهیم رو تو ++C نمیدونه!! استاد ما کارشناسی ارشد هوش مصنوعی هست که این همه غلط داره استاد شریف هم حداقل یه دکتری نرم افزار مثلا از کانادا داره!!!

من خودم از 16 سالگی شروع کردم . اگه زود تر شروع کرده بودم خیلی بهتر می شد !

منم از 15 سالگی شروع کردم اگه از 10 سالگی شروع میکردم خیلی خوب میشد:لبخند:

majed95
یک شنبه 04 فروردین 1392, 22:46 عصر
منم امسال کنکور دارم . . . ب نظر من اصل دانشگاس . . . بکوب میخونم نرم افزار بیارم چن تا مقاله بدم واسه ایده هام اینجا جایی نداره :کف: ب هر دری میزنم بورس بگیرم . . .