PDA

View Full Version : سوال: نحوه اتصال به ديتابيس بنحويكه در تمامي فرمهاي پرو‍ژه ديگر نياز به كدنويسي مجدد نباشد ( سي شارپ )

ايمان هاشمي
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:29 عصر
دوستان عزيز سلام
پروژه اي كه من دارم روش كار ميكنم داراي فرمهاي زيادي است . حال ميخوام در شروع اجراي برنامه به ديتابيس متصل شم و ديتاستم رو تعريف كنم و در ساير فرمهاي برنامه نيز از ان استفاده كنم .
يعني با يكبار اتصال به ديتابيس ديگر نيازي به نوشتن همان كدها در ساير فرمهاي پروژه ام نداشته باشم .
دليل اينكارم هم اينه كه اينكار سرعت اجراي فرمها رو خيلي بيشتر ميكنه ......

من كدنويسي اتصال به ديتابيس رو بلدم مشكلم فقط استفاده از آن در ساير فرمها ميباشد

ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

alirat
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:32 عصر
دوست عزیز ! کافیه شما یک کلاس برای ارتباطات و عملیات های پایگاه داده ایجاد و با یک شی سازی ساده (اگر ایستا و ابسترکت نباشد) در هر جای پروژه از پایگاه داده خود استفاده کنید!

senaps
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:32 عصر
دوست عزیز، یک کلاس بساز و کانکشن استرینگ و کل کارهای دیتابیس( ذخیره و ... ) رو اونجا انجام بده!!!
تو فرم های برنامه‌ات فقط اون توابع رو فراخوانی کن! :)

ايمان هاشمي
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:36 عصر
دوست عزيز مشكل من اين نيست .

من ميخوام سرعت برنامه ام زيادتر بشه . از اونجا كه اتصال به بانك و ايندكس كردن معمولا زمان ميبره . من ميخوام در پرو‍ژه ام فقط در شروع اينكار انجام بشه

ايمان هاشمي
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:53 عصر
يعني با ساخت اين كلاس و اجراي اون در ابتداي پرو‍ژه در همه فرمها من به بانك متصلم .
مثلا اگر بخوام با ديتاگريد ويو اطلاعاتم رو نمايش بدم ديگر نياز به تعريف ديتاست ندارم ؟؟؟؟؟؟؟؟

alirat
سه شنبه 08 اسفند 1391, 23:54 عصر
سرعت بالا در رابطه با پایگاه داده به DataSet خلاصه می شود !
شما همان کلاس را که برای مثال DataAccess نام داره برا ی عملیات های پایگاه داده ایجاد و یک Property برای گرفتن شی DataSet در آن ایجاد نمایید ! در اولین اجرا شما جدول را در Dataset ذخیره کنید . از این به بعد شما این شی که از کلاس DataAccess را بین فرم ها به اشتراک بزارید و و با Property این شی Dataset حاوی جدول را بگیرید و از آن استفاده کنید!

ايمان هاشمي
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 00:06 صبح
ممنونم از راهنمايي ميرم تست كنم ببينم چي ميشه بازم ممنون از راهنمايي