PDA

View Full Version : مشکل Server Registration در شبکه

Ehsansh
سه شنبه 25 بهمن 1384, 12:42 عصر
چطور یک سرور رو روی یک کامپیوتر Remote رجیستر کنم در حالیکه روی سرور ویندور سرور نصب نیست؟

mehranFX
سه شنبه 25 بهمن 1384, 12:56 عصر
چطور یک سرور رو روی یک کامپیوتر Remote رجیستر کنم در حالیکه روی سرور ویندور سرور نصب نیست؟
دیده بودیم یک سرور Remote رو روی یک سرور محلی رجیستر کنند ولی عکشو نه !!!
روی SQL Server Group در کنسول Enterprise Manager کلیک راست کن بعد New Sql Server Registration در ویزارد مشاهده شده نام یا IP سرور Remote رو معین و بقیه سئوالات رو هم پاسخ بده تمومه !!!

Ehsansh
یک شنبه 21 اسفند 1384, 21:41 عصر
نه بابا به این راحتی نمیشه!
نمیدونم چرا هر بار میخوام رجیستر کنم میگه شما نمیتونید با Guest وارد بشین در صورتی که من رو هیچ کدوم از سیستم هام اصلا Guest ندارم.
همه Admin هستن.
لطفا کمک کنید.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 22 اسفند 1384, 09:15 صبح
دو تا سوال :
1) شما اون server ایی که می خواین Register کنین رو میبینین؟ (یعنی میتونین ping کنین)
2) وقتی Register میکنید آیا از username & password ایی که میزنید مطمئن هستید؟

Ehsansh
دوشنبه 22 اسفند 1384, 17:02 عصر
هیچ مشکلی از لحاظ شبکه نیست.
در ویندوز این ارتباط به راحتی وجود داره.

پسوردی وجود نداره.
Windows Auth تعریف شده.
Admin هم پسورد نداره.

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 22 اسفند 1384, 17:07 عصر
ببخشید چون گفتید Windows Auth هست میپرسم.. اون user windows ایی که باهاش می خواین register کنین Guest نیست؟؟

Ehsansh
سه شنبه 23 اسفند 1384, 09:53 صبح
از توجه شما متشکرم.
هر دو سیستم با Admin بالا اومدن و از به فایلهای Share شده هم دیگه دسترسی دارن.

AminSobati
سه شنبه 23 اسفند 1384, 10:30 صبح
احسان جان قبلا هم در تاپیکهای مشابهی که باز کرده بودین عرض کردم خدمتتون که وقتی Workgroup دارین، از SQL Authentication استفاده کنین

Ehsansh
سه شنبه 23 اسفند 1384, 15:06 عصر
بازهم نشد!
جناب امین آقا خواهش میکنم کمک کنید تا این مشکل حل شه.
مرسی.

h_baqery
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 10:42 صبح
چند تا چیز رو چک کنید 1_ روی سرور بروید به programs >microsoft sql server > server network utility و ببینید که هردو پروتکل NamePipes و TcpIp اضافه شده باشند. 2_به آدرس> درایو نصب ویندوز:\WINDOWS\system32\cliconfg.exe بروید و این فایل که در آدرس گفته شده را روی کلاینت Remote هم کپی کنید و پس از اجرا از بودن دو پروتکل نامبرده مطمئن شوید. 3_به قسمت properties کارت شبکه رفته و سرویس NetBios را حذف کنید. 4_رجیستر در هردو حالت IPو نام رو چک کنید.

AminSobati
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 11:39 صبح
در SQL Authentication با چه خطایی برخورد کردین؟