PDA

View Full Version : سوال: گذاشتن تعداد ارسال در صورت اضاف شدن

milad0077
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 17:30 عصر
با سلام
من هرچی گشتم نتونستم کدی پیدا کنم که در صورت اضافه شدن به دیتابیس تعداد آمار اضاف شدن رو بهم نشود بده

مثل اینباکس یاهو که تعداد ایمیل جدید رو نشون میده
مثل عکس

100635

linuxUser
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 17:37 عصر
سلام
دوست عزیز شما باید از ajax استفاده کنی. با خود php به تنهایی امکانش نیست.

milad0077
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 17:39 عصر
راستیتش من php رو 3 روزه یاد گرفتم و اصلا آژاکس بلد نیستم
شما کدی چیزی دارید بهم بدید ؟

MostafaEs3
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 20:24 عصر
سلام
دوست عزیز شما باید از ajax استفاده کنی. با خود php به تنهایی امکانش نیست.

فکر نمیکنم ربطی داشته باشه :متفکر:

MostafaEs3
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 20:29 عصر
با سلام
من هرچی گشتم نتونستم کدی پیدا کنم که در صورت اضافه شدن به دیتابیس تعداد آمار اضاف شدن رو بهم نشود بده

مثل اینباکس یاهو که تعداد ایمیل جدید رو نشون میده
مثل عکس

100635

اگر منظور از تعداد اضافه شدن ، ردیف های جدید(توی دیتابیس) هستن ... خب شما باید یک شاخص برای جدید بودن ایمیل(یا هرچیز دیگری) درنظر بگیرید که مثلا اگر باز شد به عنوان ایمیل(بازشده) محسوب بشه ... برای اینکار یک ردیف جدید به عنوان status درست میکنید و ردیف های جدید رو بصورت پیشفرض روی new یا هرچیز دیگری قرار میدید .. بعد مثلا با نمایش ایمیل یک کوئری میزنید و status رو تبدیل میکنید مثلا به opened ... پس از اون کافیه ایمیل هایی که وضعیتشون new هست رو شمارش کنید

اگر هم منظور آمار ردیف هایی هست که اضافه شدن توی یک کوئری(insert) مثلا میشه از mysql_affected_rows استفاده کرد

milad0077
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 23:16 عصر
اگر منظور از تعداد اضافه شدن ، ردیف های جدید(توی دیتابیس) هستن ... خب شما باید یک شاخص برای جدید بودن ایمیل(یا هرچیز دیگری) درنظر بگیرید که مثلا اگر باز شد به عنوان ایمیل(بازشده) محسوب بشه ... برای اینکار یک ردیف جدید به عنوان status درست میکنید و ردیف های جدید رو بصورت پیشفرض روی new یا هرچیز دیگری قرار میدید .. بعد مثلا با نمایش ایمیل یک کوئری میزنید و status رو تبدیل میکنید مثلا به opened ... پس از اون کافیه ایمیل هایی که وضعیتشون new هست رو شمارش کنید

اگر هم منظور آمار ردیف هایی هست که اضافه شدن توی یک کوئری(insert) مثلا میشه از mysql_affected_rows استفاده کرد

با سلام
بله دوست عزیز منظورم همینه
میخوام وقتی یک ردیف به دیتابیس اضافه میشه به تعداد اضاف شدنش یک عدد نشون بده
من تازه کار هسنم و الن 3 روزه php یادگرفتم
میشه کد اماده ای چیزی بهم بدید ؟
با تشکر

MostafaEs3
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 23:28 عصر
با سلام
بله دوست عزیز منظورم همینه
میخوام وقتی یک ردیف به دیتابیس اضافه میشه به تعداد اضاف شدنش یک عدد نشون بده
من تازه کار هسنم و الن 3 روزه php یادگرفتم
میشه کد اماده ای چیزی بهم بدید ؟
با تشکر

دقیقا الان منظورتون رو نفهمیدم .. بعد از درج ردیف ها (تعداد ردیف های درج شده) رو نشون بده یا (تعداد کل ردیف ها) ؟؟؟

milad0077
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 23:39 عصر
تعداد ردیف هایی که تازه درج شده
برای قسمت پیام ها میخوام
وقتی پیامی برای من میاد ، کنار منوی پیام ها بنویسه مثلا 5
یعنی 5 پیام تازه

MMSHFE
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 00:21 صبح
دوست عزیز، شما باید توی دیتابیس یک فیلد به اسم read (برای مثال) به جدول پیامها اضافه کنید که مقدارش موقع درج 0 هست و موقع نمایش پیامها، تعداد رکوردهایی که فیلد read اونها صفر هست رو بشمارین و نشون بدین. روی لینک هر پیام هم که کلیک شد و خواستین پیام رو نشون بدین، فیلد read اون رو 1 کنید.