PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن نتایج یک جستجو در گوگل

SHD.NET
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 20:52 عصر
سلام. چجوری میشه یک چستجوگر گوگل ساخت ؟؟ یعنی ما یه تکست باکس داریم، میخوایم هرچی توی اون نوشته شد توی Google سرچ بشه و نتایجش توی یه لیست باکس اضافه بشه . ??

ehsan2589040
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 00:27 صبح
توی فرمت یک webbrowser بزار
باید با inspect element مرورگرت اسم یا آیدی اون قسمتی که متنو تو سایت وارد میکنی پیدا کنی و به webbrowser خودت اضافه کنی و دکمه ی سرچو کتیک کنی و در آخ هم صفحه نتایج رو پردازش کنی

sepehr.kal
یک شنبه 20 اسفند 1391, 23:28 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید یا برنامه ای نوشته شده رو اینجا قرار بدید تا بیشتر متوجه بشیم ؟!

SHD.NET
یک شنبه 20 اسفند 1391, 23:31 عصر
توی فرمت یک webbrowser بزار
باید با inspect element مرورگرت اسم یا آیدی اون قسمتی که متنو تو سایت وارد میکنی پیدا کنی و به webbrowser خودت اضافه کنی و دکمه ی سرچو کتیک کنی و در آخ هم صفحه نتایج رو پردازش کنی

پردازش صفحه معلومه. ولی چیجوری پردازش کنم ؟؟ من توی این زمینه اطلاعاتی ندارم.

یه سوال: اگه از المنت ها استفاده کنیم و توسط ID متن رو وارد کنیم و .... . گوگل ID فیلدهاشو تغییر نمیده هر دفعه ؟؟؟ برای ضد ربات ها ؟؟

ممنون

alimanam
دوشنبه 21 اسفند 1391, 03:26 صبح
با سلام

میتونین از Google API استفاده کنین یا از کد زیر : ( استفاده از گوگل API برای جستجوهای پیشرفته بسیار معمول هستش )

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
WebBrowser1.Navigate("http://www.google.com/search?q=" & TextBox1.Text)
End Sub

موفق باشید./

SHD.NET
دوشنبه 21 اسفند 1391, 16:06 عصر
با سلام

میتونین از Google API استفاده کنین یا از کد زیر : ( استفاده از گوگل API برای جستجوهای پیشرفته بسیار معمول هستش )

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
WebBrowser1.Navigate("http://www.google.com/search?q=" & TextBox1.Text)
End Sub

موفق باشید./

ممنون. این روش جواب داد، خیلی هم خوب بود. اما چجوری پس از سرچ نتایج رو بیارم تویه یه لیست باکس ؟؟ من پردازششو بلد نیسم .

باتشکر

SHD.NET
دوشنبه 21 اسفند 1391, 22:41 عصر
کسی پردازش نتایج رو بلد نیس ؟

SHD.NET
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 21:08 عصر
کسی پردازش بلد نیس؟؟؟ عایااااااااا ؟؟؟ :لبخند:

navidnkh
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 20:31 عصر
تا جایی که من میدونمو قبلا سرو کله زم با این گوگل نمیشه چون گوگل نتایج جستجو شو با یک html ساده نمایش نمیده که با توابع Xml به راحتی بتونی بخونی اون میاد با جاوا و جی کوئری نتایج رو تو صفحه قرار میده و واسه ی هر کدوم یک Id خاصی در نظر میگیره اما بازم یه نگاهی میکنم اگر راهی پیدا کردم براتون قرار میدم:چشمک:

navidnkh
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 20:43 عصر
یه چیزایی یافتم
اگر بیای از WebBrowsert سورس کد صفحه Html گوگلو (نتیجه جستجوتو) بگیری و بیای با توابع Xml بری دنبال این تگ بگردی ( که تو عکس ضمیمه) و مقدارشو بخونی میتونی اونو بزاری تو لیست باکست و آدرسشم تو یک آرایه یا هرچی دوست داشتی بریزی
عملا یکم مشکله چون باید از 100 تا تگ بگذری و آدرس تو در تو بدی.