PDA

View Full Version : مبتدی: نرم افزار های برنامه نویسی PHP و شبیه ساز ها

ali reza mansoori 2
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 21:28 عصر
سلام
مدیران محترم میخوام بگم کلی جستجو کردم ولی اطلاعاتی که پیدا کردم خیلی انسجام نداشت
چند تا سوال داشتم میخواستم خواهشا کامل و جامع پاسخ بدید تا هم من و هم دیگر دوستانی که میخوان شروع کنن سردرگم نشن

اول: چه نرم افزاری برای برنامه نویسی PHP در ویندوز رو پیشنهاد می کنید(مزایا و معایب)
دوم:نرم افزار های شبیه ساز (اگه اسمش رو درست گفته باشم) برای اجرای کد های PHP در ویندوز رو معرفی کنید(مثل ایزی پی اچ پی و ....)
سوم:آیا برای نوشتن کد PHP بهتره از ویندوز یا لینوکس استفاده کنیم؟ اصلا با هم فرق میکنن یا نه.
چهارم:نرم افزار های برنامه نویسی PHP در لینوکس؟

Tarragon
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 21:33 عصر
1- من خودم از notepad++ کار می کنم باعث میشه برنامه نویسی شما قوی بشه
2- ampps حجمش یکم بالاست اما نرم افزار قوی ایه.
3- فرق که می کنن آخه ویندوز گرون تره ولی کدوم خوبه نمی دونم
4- نمی دونم.

soroush.r70
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 21:34 عصر
اول : dreamweaver سرعت در خطایابی و برنامه نویسی
دوم : xampp
سوم : پیشنهاد من ویندوز

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 22:05 عصر
1- بنظر من اول Zend Studio بعد NetBeans بعد phpDesigner و بعد ++Notepad
2- من شخصاً WAMP رو میپسندم. بخصوص قابلیت تبدیل کردن کامپیوتر خودتون به سرور آنلاینش خیلی خوبه. راحتی کارکردن باهاش هم از همه بیشتره.
3- فرقهای زیادی دارن. کار توی لینوکس احساس قدرت و اختیار کامل رو بهتون میده ولی یکم سخته تا بهش عادت کنید. درعوض ویندوز راحتتره و برنامه هم راحت براش گیر میاد.
4- به ترتیب علاقه خودم: Zend Studio و NetBeans IDE و gEdit و eClipse و BlueFish و Geany و اخیراً Sublime Text 2

leonard
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 22:37 عصر
1- من از aptana استفاده میکنم که بر پایه اکلیپس هست
2-wamp ,xamp
3-واسه برنامه نویسی php فرقی در استفاده از لینوکس یا ویندوز نیست
4-باز هم aptana

MMSHFE
چهارشنبه 09 اسفند 1391, 22:44 عصر
3-واسه برنامه نویسی php فرقی در استفاده از لینوکس یا ویندوز نیست

مطمئنید؟ بنظر من فرق زیادی دارن. بخصوص اگه کارهای خاص بخواین انجام بدین. مثل بررسی و تنظیم سطوح دسترسی و اجرای PHP ازطریق CLI و...
کلاً ویندوز راحتتره و لینوکس پرکاربردتر
راستی، Aptana هم خیلی خوبه ولی چون بر پایه eClipse بود دیگه ننوشتم. تنظیماتش هم شبیه Zend Studio هست.

leonard
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 00:13 صبح
مطمئنید؟ بنظر من فرق زیادی دارن. بخصوص اگه کارهای خاص بخواین انجام بدین. مثل بررسی و تنظیم سطوح دسترسی و اجرای PHP ازطریق CLI و...
کلاً ویندوز راحتتره و لینوکس پرکاربردتر

من اینطور برداشت کردم که لینوکس به عنوان محیط توسعه باشه نه محیط اجرا
جون واسه تست php باید یه سرور داشت که میشه با مثلا virtualBox سرور لینوکس رو روی ویندوز داشت و محیط توسعه هم بروی ویندوز اجرا بشه

MMSHFE
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 00:25 صبح
روی خود لینوکس هم میتونید سرور راه اندازی کنید. حتی خود کامپیوتر رو به سرور واقعی تبدیل کنید (درصورتی که Valid IP داشته باشین). ترکیب LAMP (یعنی Linux+Apache+MySQL+PHP) بهترین ترکیب توسعه و اجرا رو فراهم میکنه.

desatir7316
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 12:52 عصر
- بنظر من اول Zend Studio بعد NetBeans بعد phpDesigner و بعد ++Notepad
سلام دوستان
من همه جا خوندم که مبتدی ها از فریم ورک استفاده نکنن(خودمم مبتدی هستم)و حتی یه جای خوندم که وقتی هم حرفه ای شدیم بازم از فریم ورک استفاده نکنیم و سعی کنیم همه جیز رو خودمون پیاده کنیم، حالا درسته این قضیه یا نه؟
این سوال رو برای این پرسیدم که توی لیست بالا zend هم قرار داشت
ممنون

MMSHFE
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 12:54 عصر
دوست عزیز، گفتم Zend Studio که یک IDE هست، نگفتم که Zend Framework ! هر گردی که گردو نیست :چشمک:

desatir7316
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 12:57 عصر
حتی یه جای خوندم که وقتی هم حرفه ای شدیم بازم از فریم ورک استفاده نکنیم و سعی کنیم همه جیز رو خودمون پیاده کنیم، حالا درسته این قضیه یا نه؟
حالا برای این قسمت جی؟ این گفته هم درسته؟

MMSHFE
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 13:09 عصر
من خودم هم کار با PHP خام (بدون فریمورک) رو توصیه میکنم.