PDA

View Full Version : نحوه ارتباط ابزار clips با vb6

MajidAzadiYazdi
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 10:32 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
بنده برای اجرای پروژه ام در سیستم خبره باید از ابزار clips استفاد ه کنم
اما از انجایی که clipsرابط کاربری جالبی ندارد میخواهم این ابزار ار به vb متصل کنم
اما نحوه ارتباط این ابزار را با محیط vb و نحوه ارسال و دریافت اطلاعات به این ابزار را از طریق vb نمیدونم
ممنون میشم راهنماییم کنید
با تشکر

MajidAzadiYazdi
جمعه 11 اسفند 1391, 06:23 صبح
ای بابا تا حالا نزدیک به 40 نفز از این تایپیک بازدید کردن اما کسی نتونسته جواب بده !!!!!!!!!!!!!!!!

SlowCode
جمعه 11 اسفند 1391, 06:28 صبح
خب شما اول بگو این clips چی هست؟ تا حالا اسمش رو هم نشنیدم! باید باهاش کار کرده باشیم تا بهت جواب بدیم دیگه!
واسه ارتباط با برنامه های دیگه از OLE استفاده میکنن. ولی این چیزی که تو میگی یکم فراتر هست. مگر اینکه اون برنامه این قابلیت رو داشته باشه.

MajidAzadiYazdi
جمعه 11 اسفند 1391, 11:43 صبح
clips ابزاری هست واسه پیاده سازی سیستم خبره
اما این که چجوری کار میکنه نمیشه توضیح داد (خودش یک تایپیک جدا واسه آموزشش میخواهد)
فقط در همین حد که یک فایل متنی با پسوند clp میده که درون این فایل تمام قواعد و شرط های لازم برای پیاده سازی یک سیستم خبره خاص اورده شده است
اما این که این قواعد چیها هستند و ساختار آنها چجوری است باید حتما با clips آشنا باشید

اگر کسی دانشجویی نرم افزار ارشد یا کارشناسی باشه و درس سیستم خبره را هم گذرانده باشه با این مباحث تاحدی آشنا هست

MajidAzadiYazdi
شنبه 12 اسفند 1391, 16:49 عصر
با سلام
بچه ها من یک سایت پیدا کردم که داخلش یک activex گذاشته واسه ارتباط محیط clips و vb
اما از شانس بد من این ابزار 30 روزه هست
حالا کسی میتونه این activex نسخه رایگانش را پیدا کنه
یا همین را تغییرات بده تا بشه نامحدود ازش استفاده کرد
http://bellsouthpwp.net/t/e/teolson/ClipsOcxPriceLic.htm

MajidAzadiYazdi
سه شنبه 15 اسفند 1391, 05:44 صبح
خوب لینک هم گذاشتم اما مثل این که انجا اصلا کسی ویژوال بلد نیست:عصبانی++:

SlowCode
سه شنبه 15 اسفند 1391, 10:29 صبح
خوب لینک هم گذاشتم اما مثل این که انجا اصلا کسی ویژوال بلد نیست:عصبانی++:

بله لینک رو گذاشتی ولی همونطور که گفتم و گفتی، کسی میتونه به این سوال جواب بده که با این برنامه کار کرده باشه و کارشناسی یا ارشد باشه!!!
ربطی به وی بی هم نداره.
تو این بخش به جر چند نفر بقیه نوجوانند و دانشگاه رو تازه شروع کردند، پس انتظار زیادی نداشته باشین.
بهتره خودتون باهاش ور برین و یاد بگیرین، بعد بیا اینجا توضیح بده تا دیگران هم یاد بگیرن که چیه و به چه دردی میخوره.

MajidAzadiYazdi
سه شنبه 15 اسفند 1391, 16:51 عصر
اوکی
ممنون که گفتید
حتما سعی میکنم یک تایپیک برای اموزش clips بزنم تا حداقل بچه هایی که تازه رفتند دانشگاه و درس سیستم خبره را گرفتند بتونند زیر بار پروژه بلند بشند