PDA

View Full Version : سوال: یک کوئری پیچیده

iebu12
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 11:08 صبح
با سلام
من یک جدول دارم که شامل قطعات تولیدی و فرایند های انجام شده برای تولید آن به همراه اپراتور، تاریخ و سالن تولیدی می باشد. که در تصویر زیر می بینید:
100666
با توجه به تصویر بطور مثال برای تولید قطعه A-1 سه فرایند روی آن انجام شده است. و البته شماره فرایند ها در واقع اولویت انجام آنها نیز هست یعنی ابتدا فرایند 1 روی قطعه انجام می شود بعد از آن فرایند های 2و3.
حال می خواهم یک کوئری بنویسم که آخرین فرایند انجام شده روی هر کدام از قطعه ها به همراه اپراتور، تاریخ و محل انجام آن را نشان دهد. مانند شکل زیر:
100668
که من اینکار را بااستفاده از توابع Dlookup و Dmax انجام داده ام.
آیا می شود اینکار را با کوئری و بدون استفاده از توابع فوق انجام داد؟

Abbas Amiri
جمعه 11 اسفند 1391, 14:21 عصر
سلام
کد SQL بشرح زیراست:

SELECT Table1.Code, Last(Table1.tarikh) AS LastOftarikh, Last(Table1.farayand) AS LastOffarayand, Last(Table1.Oprator) AS LastOfOprator, Last(Table1.SALON) AS LastOfSALON
FROM Table1
GROUP BY Table1.Code;

mmnikomail@yahoo.com
یک شنبه 13 اسفند 1391, 08:49 صبح
بسیار راحت میشه با query این کار رو انجام داد
ابتدا فیلدهایی که می خوای در خروجی نمایش داده بشه انتخاب کن سپس گزینه total رو برای همه فیلدها در حالت group by قرار بده بعد روی فیلد فرآیند total رو به max تغییر بده مشکلت حل میشه

id1385
دوشنبه 28 اسفند 1391, 15:18 عصر
با سلام

خوب متوجه نشدم سوالتونو ولی:
اول از همه شما باید در تعاریفتون دقیق باشید و تیبل مخصوص کالاهای در جریان ساخت رو با کالاهای تولید شده و اینا قاطی نکنین
شما یه تیبل درست میکنین و توش فقط اسم کالاتون رو می زنین، بعد توی همون تیبل تعدادی آیتم در نظر میگیرین، مثلاً شما وقتی از کالای در جریان X گزارش میگیرین که توی چه مرحله ای است فقط یک بار توضیحات روبروی اونو میخونه و به شما میگه الان تو این مرحله است، خب برای این کار:

اگر واحد تولیدی شما کار را بصورت مرحله ای انجام میده هر واحدی دسترسی خاصی داره وقتی مثلاً وارد مرحله طراحی میشه شما دسترسی مرحله طرارحی را آزاد میکنی و اونا تایید میکنن که رسیده دستتشون بعد خیلی راحت تا موقعی که اونا تایید نکردن که طراحی بازخورد شده شما توی گزارشوتون در مرحله طراحی میبینین به همین صورت بعد مثلاً میفرستین تولید و ... بعد بازبینی ... کنترل کیفی ... دست آخر شما اونو تایید میکنین و میره جزء کالاهای آماده ارسال یا فروش یا... به این صورت و نیازی به پیچیده سازی نیست.

بازم اگه نمونه ای چیزی خواستین میتونم کمکتون کنم.