PDA

View Full Version : مشکل در مورد بستن شدن فرم اول

نیما حتمی
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 14:15 عصر
با سلام
دوستان چطور میشه وقتی دو تا فرم داریم وقتی فرم دوم توسط یک دکمه در فرم اولو باز میکنیم فرم اول close بشه؟
من از this.closeاستفاده کردم ولی بسته نمیشه باز میمونه فرم اول

vistacali
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 14:24 عصر
فرم اول بسته بشه که کل برنامت بسته میشه بهتره فرم اول رو مخفی کنی برای این کار هم به رویداد های فرم توجه کن قبل از کلیک چک کن کدوم رویداد اول زودتر اتفاق میافته و او اون رویداد تنظیمات رو انجام بده البته یه راه دیگه ای هم داشت یادم نمیاد یادم اومد همینجا قرار میدم

نیما حتمی
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 15:13 عصر
نه دوست عزیز این چه حرفیه میزنی
کجا کل برنامه بسته میشه؟
فرم اول close میشه بعد فرم 2 باز میشه چون تو فرم اول فرم 2 فراخونی میشه و وقتی که فراخونی شد فرم 1 بسته میشه

veniz2008
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 15:16 عصر
نه دوست عزیز این چه حرفیه میزنی
کجا کل برنامه بسته میشه؟
فرم اول close میشه بعد فرم 2 باز میشه چون تو فرم اول فرم 2 فراخونی میشه و وقتی که فراخونی شد فرم 1 بسته میشه
سلام.
اگر فرم1 شما فرم والد باشه، با بستن اون، تمام فرم های فرزند هم بسته میشن.

danialafshari
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 15:16 عصر
با سلام
دوستان چطور میشه وقتی دو تا فرم داریم وقتی فرم دوم توسط یک دکمه در فرم اولو باز میکنیم فرم اول close بشه؟

مگه میشه بسته نشه !
اول پوشه Debug رو خالی کن و دوباره Rebuild کن
در صورت درست نشدن کدت رو بزار

veniz2008
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 15:31 عصر
با سلام
احتمالا شما به این شکل استفاده کردید:

Form2 f2 = new Form2();
f2.ShowDialog();
this.Close();
اگر از show استفاده کنید، خواهید دید که فرم والد و فرزند با هم بسته میشن. البته میشه فرم فرزند رو در یک ترد جدید، اجرا کرد ولی این کار رو توصیه نمیکنم چون مشکلاتی رو در ادمه برنامه میتونه واسه شما ایجاد کنه.