PDA

View Full Version : سوال: چگونگی وارد و خارج کردن یک فایل در ویژوال بیسیک

orache
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 16:30 عصر
سلام چند سوال دارم میدونم که این سوالم رو باید خودم بلد باشم و شما وظیفتون نیست که جواب بدین ولی یک لطفی در حقم بکنین و به سوالم جواب بدین ممنون

1_چجوری میتونیم یه دکمه درست کنیم که وقتی روش کلیک کردیم opendialog باز شه و ما بتونیم یک فایل انتخاب کنیم و بعد با یک دکمه ی دیگه بشه اون فایل رو با هر فرمتی که بخایم سیو کنیم

2_ چجوری میشه یک فایل انتخاب کنیم که فقط عکس باشه یعنی فیلتر شده باشه روی فرمت عکس ها و وقتی وارد کردیم (البته نه همه ی فرمتها 3 تا فرمت jpg png gif ) روی یک پیکچر باکس عکس بی افته

3_ چجوری میتونیم یک فایل وارد کنیم و با یک فرمت مثلا xxx سیو کنیم . اگر کسی بداند که این فرمت xxx پشتش عکسه میتواند با گزینه ی open with نگاه کنه ولی من میخواهم طوری باشد که فقط با همون نرم افزارم بشه نگاه کرد یعنی وارد کنیم بعد با فرمت مثلا jpg (یعنی همون فرمت قبلیش ) سیو کنیم

ممنون

program2vb
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 21:55 عصر
سلام دوست گرامی

ببین اینو منظورت این هست اگه این بود بفرما تا سورسشو برات بزارم ...... موفق و پیروز باشی در پناه خدا ....... یا علی ................

m.4.r.m
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 22:34 عصر
حل تمرین اره ؟

orache
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 22:39 عصر
مگه vb هم تمرین داره ؟؟ نه من دانشگاهی نیستم و تا اونجایی که میدونم تو دانشگاه هم سی پلا س یاد میدن :بامزه:
برای یه کاری میخاستم . میخام فایل های مخفی رو که داخل بازی ها هست در بیارم بازی های 7 _ 8 سال پیش رو تونستم اجزاشو کش برم میخام با بازی های جدید اینکار رو کنم
ممنون

SlowCode
جمعه 11 اسفند 1391, 01:15 صبح
سلام
واسه سومی منم یه زمانی میخواستم همچین کاری کنم(البته بیخیالش شدم) میتونی فایل رو به صورت باینری باز کنی و بعد یکی از بایت های اول یا دوم رو(که هدر فایل هستن) تغییر بده بعد که برنامت خواست بازش کنه اون مقدار قبلی رو برگردون. البته ممکنه فایل خراب بشه:لبخند:
روش دیگه و مطمئن تر اینه که کلا ساختار فایل رو عوض کنی و فقط برنامه خودت بتونه اونو بخونه. این بستگی داره به نوع فایلت و صد البته مهارت تو. اگه فرمت فایلت ثابته(مثلا jpg) بگو تا یه روش درست و حسابی بیدا کنیم.

orache
جمعه 11 اسفند 1391, 19:25 عصر
رفتم سراغ همون c++ خودم :گیج:

setroyd
شنبه 12 اسفند 1391, 04:07 صبح
برنامه ایه که شما میخواهید باید فایل رو کد کنی و در برنامه ی خود باز کنی چون حتی اگر پسوند هم عوض شود باز قابل رویت هست ! که اینکار به وسیله ی باز کردن به صورت باینری امکان پذیره و اما برای ذخیره سازی شما نیاز به روش سیو کردن داری که vb فقط قادر به سیو bmp هست که شما باید برای پسوند دیگه یا از ocx یا dll های دیگه استفاده کنی که با یه سرچ تو همینجا میتونی پیدا کنی .

mahsahj
یک شنبه 11 بهمن 1394, 17:47 عصر
سلام دوست گرامی

ببین اینو منظورت این هست اگه این بود بفرما تا سورسشو برات بزارم ...... موفق و پیروز باشی در پناه خدا ....... یا علی ................

سلام
امکانش هست سورس این برنامه رو هم بذارید؟

roo.row
سه شنبه 20 بهمن 1394, 19:46 عصر
با سلام
برای موارد اول و دوم از کامن دیالوگ باید استفاده کنی که با یه سرچ می تونی هرچی دربارش هست رو دربیاری
برای مورد سومتم بنظرم پست 5 کامل است
موفق باشید