PDA

View Full Version : پیاده سازی OOAD

farazjalili
پنج شنبه 10 اسفند 1391, 23:12 عصر
سلام دوستان عزیز من کتاب های زیادی درباره شی گرایی خوانده ام و مباحث شی گرایی یاد گرفته ام به عنوان مثال می دانم چند ریختی چیست - وراثت چیست و .... اما آن را درک نکرده ام !!!
مشکلم این است که در برنامه های خودم نمی توانم آنها را پیاده سازی کنم به عنوان مثال من یک برنامه حقوق دستمزد نوشته ام - یک برنامه مدیریت مدرسه نوشته ام اما هرچی فکر می کنم نمی توانم شی گرایی را در مورد انها پیاده سازی کنم کسی می تونه یه مثال برام بزنه ؟ سعی کنید بیشتر مثال در مورد سیستم های MIS باشه (مثل کتاب ها مثال وسیله نقلیه ، جانداران و ... نزنید)
ممنون

cups_of_java
سه شنبه 15 اسفند 1391, 21:16 عصر
دوست عزیز شما اگر فکر می کنی واقعن مفاهیم اولیه شی گرایی رو عمیقن درک کردی (که با توچه به سوالتون بعید به نظر میرسه) این کتاب رو بخون (https://www.google.com/search?q=design+patterns&aq=f&oq=design+patterns&aqs=chrome.0.57j60j65l3j60.1723&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=en&sugexp=les%3B&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&tok=7Akwf7kepwjXzC72LGDQtQ&pq=design%20patterns&cp=17&gs_id=7&xhr=t&q=design+patterns+elements+of+reusable+object-oriented+software&es_nrs=true&pf=p&sclient=psy-ab&oq=design+patterns+e&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.ZG4&fp=3261b7d406fa296d&biw=1366&bih=643)
دقیقن همون چیزیه که میخوای.
اما اگه خوندی و دیدی کمی باهاش مشکل داری، برگرد عقب و با مثال های درست سعی کن مفاهیم رو بهتر درک کنی.
ضمنن ممکنه که با کمک سایت برنامه نویس یه سری کلاس در همین زمینه برای بعد عید برگزار بشه کرد.