PDA

View Full Version : تشكيل نمودار ER براي مطب پزشكان

rgoodarzy
جمعه 11 اسفند 1391, 11:04 صبح
سلام
من براي پروژه پايان ترمم مكانيزه كردن مطب پزشكان رو انتخاب كردم.
و الان هم تو تشخيص موجوديت ها و تشكيل نمودار ER دچار مشكل شدم.
ممنون ميشم كمكم كنين

maktoom
جمعه 11 اسفند 1391, 12:25 عصر
سلام
بهتر اول فرضیه هاتون رو بررسی کنید. قراره کارتون رو در چه چارچوبی محدود کنید. مرزهاتون رو تعیین کنید. موجودیت ها اینجوری معلوم میشن.
اصلا در کل ببینید چه کارهایی رو قراره انجام بدید. یعنی این مکانیزه کردن تا کجا نفوذ پیدا می کنه.
دلیل اینکه این موارد رو بیان کردم این بود که بنده هم پروژه دیتا بیسی که داشتم درمورد کلینیک کنترل دیابت بود. در نهایت با 72 جدول و دیتا بیسی بسیار عریض و طویل به اتمام رسید. اما هر رو ز کار ما شده بود بالا و پایین کردن بیمارستان ها و رفتن به آزمایشگاهها و تهیه فرم هایی که به مریض ها میدن. باید دائم با دکترها و مسئولین مصاحبه می کردیم تا رویه کلی یک مراجع رو در می آوردیم. و همه اینها بخاطر فرضی بود که ما از ابتدا داشتیم. پروژه خوب و گسترده ای بود.
شما هم ابتدا دامنه کارتون رو مشخص کنید. یعنی اول یوز کیس و کلاس دیاگرامش رو رسم کنید تا متوجه بشید تا کجا قراره پیش برید.
شاید هنوز برای ER کمی زود باشه.

rgoodarzy
شنبه 12 اسفند 1391, 00:12 صبح
پروژه ام بيشتر مربوط ميشه به نوبت دهي و ذخيره اطلاعات بيماران( مثل:: نوع بيماري، داروهايي كه تجويز شده، نتايج آزمايشات و...) تو بانك اطلاعاتي.
البته نمودار رو استادم ازم خواسته.

متاسفانه تو شهر ما بجز يكي دوتا مطب بقيه پزشك ها كارشونو دستي انجام ميدن.. اونايي هم كه همچين امكاناتي دارند هيچ كمكي بهم نمي كنن. تو بقيه مطب ها هم كه رفتم وضع شون داغون بود. به سوالاتي هم كه ميپرسيدم جواباي بي ربطي ميدادن.