PDA

View Full Version : سوال: مشکل در connection string

me.enik
جمعه 11 اسفند 1391, 13:26 عصر
سلام دوستان.
من مدتی هستش که دارم سعی میکنم asp.net یاد بگیرم!

الآن به یک مشکلی برخورد کردم که امیدوارم شما کمکم کنید.
برای ارتباط با دیتابیس, چیکار باید بکنیم؟
میدونم باید با ado.net کار کنیم و یک کانکشن استرینگ تعریف کنیم. ولی مشکل من در همین کانکشن استرینگ هستش.
پایگاه داده : sql server

string connection = "Data Source=localhost; Initial Catalog=name1" + "user id=name2; password=name3";

جای عبارت های name1,name2,name3 چه چیزی باید بگذاریم؟
جای name1 که احتمالا باید نام دیتابیس را بگذاریم. اما این دیتابیس را باید چگونه تعریف کنیم؟ توی server explorer یا managment studio؟
یوزر و پس رو چیکار کنیم !!؟

دوستان هر کس هر چقدر میتونه راهنمایی کنه, ممنون میشوم.

malloc
جمعه 11 اسفند 1391, 14:52 عصر
سلام دوست عزیز .
من خودم همیشه تا الان از sqlexpress استفاده کردم. روش کار هم اینجوریه . شما server explorer رو باز میکنی و دیتابیس خودتو انتخاب میکنی . حالا به پنجره properties میری . اونجا یه خصوصیت میبینی به نام connection string که مقدار جلوشو اگه کپی کنی و جلوی همون متغیر connection که خودت تعریف کردی بزاری درست میشه

حالا اگه از sql managment هم استفاده میکنی مطمعنا بعد اینکه دیتابیستو اونجا انتخاب کردی یجایی تو خصوصیاتش connection string رو بهت میده

ahmad156
جمعه 11 اسفند 1391, 16:28 عصر
دوست عزیز بهتر بود سوالتون رو توی تالار sql server میپرسیدی!
همیشه سعی کن کارای DataBase رو از managment خود sql server استفاده کنی.
اگر server شما user و password داشت که مقادیر رو جایگزین میکنی ولی معمولا به صورت پیش فرض نسخه express اش user و password نداره و شما به جای اینکه user و password رو مقدار بدین عبارت زیر رو مینویسین.ضمنا اگر نسخه شما express هست باید حتما مثل زیر لحاظ بشه

string connection = "Data Source=localhost\sqlexpress; Initial Catalog=name1;Integrated security=true";

موفق باشین

me.enik
جمعه 11 اسفند 1391, 16:34 عصر
ممنون از جوابتون.
راهنمایی خوبی بود.

ولی وقتی من این کار رو میکنم, همچنان به یوزر نیم گیر میده.
از همون روش شما یک بانک از نوع windows authentication ایجاد کردم.
اینم متن ارور :
Login failed for user ''.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Login failed for user ''.

me.enik
جمعه 11 اسفند 1391, 16:41 عصر
از هر دو شما ممنونم.
درسته, موفق شدم.
نکته کلیدی توی این کد بودش :

Integrated security=true;

بازم تشکر.