PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین دو کامپیوتر (شبیه NetMeeting)

Mohammad.sweets
جمعه 11 اسفند 1391, 20:24 عصر
من چندی پیش این سوالو که چطور میشه از طریق وی بی بین دو کامپیوتر ارتباط بر قرار کرد رو مطرح کردم و دوستان گفتن که آی پی سرور باید ثابت باشه....اما یه سوال :اگه باید آی پی ثابت باشه ... پس چطور نرم افزار NetMeeting موجود در ویندوز xp بدون این که هیچ یک از طرفین آی پی ثابت داشته باشن بین دو کامپیوتر ارتباط برقرار میکنه ؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر:

SlowCode
جمعه 11 اسفند 1391, 20:52 عصر
سلام
در این مورد دوستان قبلا بهش اشاره کردن، باید یه سرور باشه که یه واسطه است بین دو سیستم.

Mohammad.sweets
جمعه 11 اسفند 1391, 21:09 عصر
یعنی NetMeeting سرور مجازی داره؟؟؟؟فکر نمیکنم......اگه داره این سرور چیه؟؟؟؟؟؟ماهم میتونیم بهش وصل شیم؟؟؟؟

m2011kh
جمعه 11 اسفند 1391, 22:31 عصر
سلام.
دوست عزیز سرور در یک ایپی ولید(ثابت) در حال اجراست و همه اتصالات بین کاربر ها و ... توسط سرور انجام میشه یعنی هم شما و هم اون طرفتون به سرور متصل هستید نه به همدیگه.

امیدوارم متوجه شده باشین.

MMD

Mohammad.sweets
شنبه 12 اسفند 1391, 19:51 عصر
حرف شما درست اما فکر نکنم NetMeeting یا Remote Desktop Connection از یک سرور مجازی بین ارتباط استفاده کنن.....(مگه این برنامه ها به طور مستقیم به کامپیوتر مقصد وصل نمیشن؟ در این مورد چی ؟یعنی این ها هم مثل یاهو یه سرور دارند که دو کلاینت رو به هم وصل میکنه؟؟؟

SlowCode
شنبه 12 اسفند 1391, 20:46 عصر
من با Net meeting کار نکردم ولی تو ریموت دیکتاپ باید آی پی طرف رو داشته باشی دیگه! پس اینجا ربطی به سرور نداره. مستقیما با وینسوک وصل میشی.
ولی اگه آی پی رو نداشته باشی اون وقت ....
البته استفاده از وینسوک واسه ارتباط با یه سیستم دیگه از طریق اینترنت خیلی مشکل داره! من چند بار امتحان کردم نشد. آقای xxxxx-xxxxx هم قبلا میخواست این کار رو بکنه و یه تاپیک زده بود ولی ظاهرا به نتیجه ای نرسیده بود.:متفکر:

setroyd
شنبه 12 اسفند 1391, 22:00 عصر
میشه مثل اب خوردن شما با winsock یه سرور درست میکنی یعنی خود شما که میشی اصلی و client ها بازدن Ip شما به شما وصل میشن ولی درست کردنش چیز بی خود و وقت گیری هست برای انتقال تصویر کمی کد ها پیچیده میشوند

m2011kh
دوشنبه 14 اسفند 1391, 18:38 عصر
پس اگه برای ارتباط وینساک بین دو سیستم از طریق اینترنت مشکل داره پس ما تو VB6 برای ارتباط دو سیستم از طریق اینترنت باید چیکار کنیم؟؟؟

خیلی دوست دارم بدونم.

MMD

setroyd
دوشنبه 14 اسفند 1391, 19:03 عصر
شما میتونی با استفاده از یه سرور این کارو انجام بدی مثل ارتباط yahoo messenger که به این سرور وصل میشین یعنی همون id شما به عنوان مثال کیگم که موضوع رو بگیری و شروع به انتقال داده میکنی .

m2011kh
سه شنبه 15 اسفند 1391, 12:29 عصر
سلام.
سلام فکر کنم منظورمو رو متوجه نشدید.در پیرو حرفای آقا محسن گفتم که میگن ارتبطا دو کامپیوتر از طریق اینترنت با وینساک خیلی سخته من از اون جهت گفتم که اگه با وینساک خته یا امگانش نیست ما تو VB6 چطور اینکار رو انجام بدیم؟؟؟

mmd

_behnam_
سه شنبه 15 اسفند 1391, 15:14 عصر
سلام.
ارتباط 2 کامپیوتر با وینسوک (البته منظور از 2 کامپیوتر، 2کامپیوتر شخصی که ADSL وصل هستن هست) امکانپذیر نیست (اما مشروط) چرا که سیستم ها آیپی ثابتی ندارن و اون آیپی هم که شما توی ساتها میبینید آیپی سیستم شما نیست بلکه آیپی روتر هست .
البته هیچی نشد نداره (در دنیای باینری) .
(مطمئنا راه هایی هست اما با دردسر. یکی از اون روشها مربوط به یه شاخه هک هست که اسمش رو یادم نیست. کارش این بود که یه پورت رو باز میکرد روی سیستم و میشد به صورت مستقیم به سیستم وصل شد.)

m2011kh
سه شنبه 15 اسفند 1391, 16:05 عصر
آها فکر کنم منظورو گرفتم.
پس اگه ما برای سرورمون ایپی ولید تهیه کنیم و کلاینت ها از طریق سرور به هم متصل باشن مشکلی نیست.اگه مشکل متغیر بودن ایپی هست که هیچی من فکر کردم منظور آقا محسن چیزی غیر از متغیر بودن ایپی هست.

بازم ممنون.
موفق و سربلند باشید.

MMD

_behnam_
سه شنبه 15 اسفند 1391, 16:25 عصر
بله. اگه نرم افزار پیام رسان فوری (IM) مد نظرتون هست باید سرور واسط باشه به صورت نقطه به نقطه امکانش نیست اگه هم باشه کار عاقلانه ای نیست.

Mohammad.sweets
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 13:41 عصر
پس یعنی اگه ما یه سرور که آیپی ولید داره داشته باشیم تمام کلاینت ها (حتی اگه آی پی ولید نداشتند) میتونند به سرور وصل بشن؟؟؟؟؟
در ضمن من هنوز جواب اینو نگرفتم که اگر سرور باید آی پی ولید داشته باشه پس نرم افزارایی مثل Net Meeting و Remote Desktop Connection چطور بدون واسط و بدون داشتن آی پی ولید به هم وصل میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

_behnam_
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 14:04 عصر
پس یعنی اگه ما یه سرور که آیپی ولید داره داشته باشیم تمام کلاینت ها (حتی اگه آی پی ولید نداشتند) میتونند به سرور وصل بشن؟؟؟؟؟
اول اینکه :اگه منظورتون از سرور VPS هست باید بگم که همشون آیپی ثابت دارن.
در مورد سوالتون هم جواب بله است. میتونند به سرور وصل بشن.

در ضمن من هنوز جواب اینو نگرفتم که اگر سرور باید آی پی ولید داشته باشه پس نرم افزارایی مثل Net Meeting و Remote Desktop Connection چطور بدون واسط و بدون داشتن آی پی ولید به هم وصل میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد این سوال هم فکر کنم بالا جوا ب دادم که سرور ها آیپی ثابت دارن.
ریموت دسکتاپ که به سرور وصل میشید با اون خوب سرور آیپی ثابت داره
اما Net Meeting رو ندیدم. اگه یه برنامه مثل Team View هست اون هاهم به واسط سرور عمل میکنن.

m2011kh
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 14:19 عصر
یه سوال خیلی مهم ازتون دارم؟؟؟از کجا فهمیدید که این برنامه ها واسط ندارن و مستقیم متصل میشن؟؟؟
در مورد Net Meeting که چیزی نمیدونم ولی Remote Desktop در شبکه داخلی میتونید ایپی ولید تعریف کنید،این ایپی هم فقط در شبکه داخلی کاربرد داره.در ارتباط از راه دور هم حتما باید ایپی طرفتون رو داشته باشید.وگرنه ارتباط امکان پذیر نیست.

MMD

_behnam_
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:42 عصر
یه سوال خیلی مهم ازتون دارم؟؟؟از کجا فهمیدید که این برنامه ها واسط ندارن و مستقیم متصل میشن؟؟؟
MMD
سوالتون رو با نقل قول بپرسید که مخاطبتون بدونه.