PDA

View Full Version : ایجاد زمان در حد یک میکرو ثانیه در آندروید !!!

zenit52
جمعه 11 اسفند 1391, 22:40 عصر
با سلام به همه دوستان...

من برنامه نویسی بیسیک و دلفی و تا اندازه ای سی رو در کامپیوتر تا حدی وارد هستم
و الان میخوان تازه برنامه نویسی در آندروید رو تجربه کنم

از اساتید 2 سوال داشتم:

1- من قصد دارم برنامه ای با آندروید بنویسم که تولید پالسهای صوتی بکنه به این صورت که
مثلا با فرکانس 100 هرتز و با طول پالس مثبت مثلا 200 میکرو ثانیه تولید پالسهای صوتی بکنه بعبارت
دیگه زمان پریود موج صوتی که تولید میشه باشه 10000 میکروثانیه و زمانی که پالس صوتی در هر پریود
وجود داره و یا یک هست 200 میکروثانیه باشه و 9800 میکروثانیه بعدی پالس صوتی صفر باشه و بتونیم
طول پالس صوتی رو در هر زمان و دلخواه در حد یک میکروثانیه کمتر و یا بیشتر کنیم...!!!
امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم... حالا سوال من این هست که آیا در برنامه نویسی
آندروید میتونیم چنین برنامه ای رو با دقتی در حد 1 میکروثانیه بنویسیم یا نه ؟؟؟

2- آیا برنامه نویسی برای آندروید با نرم افزار Basic4android میتونه جوابگوی نیازهای یک برنامه نویس
در حد متوسط و نه خیلی حرفه ای باشه یا از همون ابتدا بریم سراغ جاوا و اکلیپس و...

ممنون و منتظر جواب عزیزان هستم...

Modernidea
شنبه 12 اسفند 1391, 10:39 صبح
سلام

تا جایی که من میدونم محاسبات و تایمر اندروید بر حسب میلی ثانیه است. پس امکان محاسبه 1000 میکرو ثانیه وجود داره(هر 1000 میکرو برابر 1 میلی است).
چند راه برای ایجاد تایمره در اندروید، وجود داره که یکی را در زیر مثال میزنم:

استفاده از TimerTask

Timer timer = new Timer();

class UpdateBallTask extends TimerTask {
Ball myBall;

public void run() {
//calculate the new position of myBall
}
}

final int FPS = 40;
TimerTask updateBall = new UpdateBallTask();
timer.scheduleAtFixedRate(updateBall, 0, 1000/FPS);

در مورد سوال دوم هم، بحث کوچکی در این مورد در انجمن انجام شده، اما در کل اگر قصد برنامه نویسی اندروید به صورت حرفه ای را دارید، به نظر من باید حتما به جاوا کوچ کنید.
اما برای اینکه شروع بهتری داشته باشید، basic4android بهترین انتخابه.

موفق باشید.

zenit52
شنبه 12 اسفند 1391, 21:34 عصر
ممنون دوست عزیز...

اما ما با یک میکرو کنترلر ای وی آر ساده میتونیم به چنین دقتی برسیم اما در آندروید نمیتونیم ؟؟؟!
البته این رو هم بگم که در برنامه نویسی ویندوز هم با دستورات ساده نمیتونیم به این دقت برسیم
اما با استفاده از توابع WinAPI میشه اینکار رو انجام داد... حالا در آندروید هم باید بشه با توابع سیستمی
به چنین دقتی رسید... ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید...

Modernidea
یک شنبه 13 اسفند 1391, 01:24 صبح
سلام

والا من در این باره اطلاعاتی ندارم! امیدوارم دوستان دیگه بیان و کمک کنند که زودتر به نتیحه برسه بحث.
لینک زیر در مورد کلاک سیستم اندروید توضیحاتی داده که فکر کنم منبع خوبی باشه برای شروع کار:
http://developer.android.com/reference/android/os/SystemClock.html

موفق باشید.

zenit52
دوشنبه 14 اسفند 1391, 21:37 عصر
از دوستان کسی هست در این مورد راهنمایی کنه ؟؟؟