PDA

View Full Version : ++C یا #C؟

pesare mehraboon
شنبه 12 اسفند 1391, 05:20 صبح
دوستای گل برنامه نویس سلام

اول پیشاپیش عذرخواهی کنم بابت اینکه نمیدونم باد این تاپیگو اینجا میزدم یا جای دیگه و البته سرچ کردم ولی نتیجه نگرفتم ، بهر حال امیدوارم اگه موردی بود ببخشید
دوستان ، من علاقه خاصی به برنامه نویسی دارم . بعد اینکه دیپلم کامپیوترمو گرفتم (و الانم سربازم و در حال خوندن واسه کنکور کاردانی) ، هیجی از برنامه نویسی سرم نرفت . سال دوم هنرستان با علاقه پیگیرش بودم ولی سال سوم بخاطر داشتن یه دبیر نالایق کلا از برنامه نویسی زده شدم . الان میخوام که دوباره خودم شروع کنم به یادگیری ، بین انتخاب ++C و #C موندم . از #C خیلی خوشم میاد و به نظرم خیلی پرقدرته ولی این حرف منو به شک میندازه که میگن برای یادگیری #C باید اول ++C رو خوب بلد بود . حالا موندم که ++C رو شروع کنم یا یه راس برم سر #C ؟
بینهایت ازتون ممنون میشم که رهنماییم کنید:لبخندساده:
موفق باشید

MohammadGh2011
شنبه 12 اسفند 1391, 09:22 صبح
سلام عليکم خدمت شما

به طور خلاصه:
خب ببينيد خود #C از سي ++ مياد و شما اگه ++C رو ياد بگيريد بيش از 40 درصد اکثر زبانهاي برنامه نويسي مانند #C رو ياد ميگيريد و تو خود دانشگاه هاي فني کارداني هم ++C تدريس ميکنند، حالا بستگي به خودتون داره اگه ++C رو ياد بگيريد سي شارپ رو هم به مرور زمان ياد ميگيريد...

موفق و پيروز باشيد

hd2010hd
شنبه 12 اسفند 1391, 10:05 صبح
به نظر من اگه از C# شروع کنی خییییییییلی بهتره چون C# با ادم حرف میزنه و توابع داخلیش راحت فراخوانی میشه ولی در مورد C++ یه ذره زبون خشکی هست ولی کارش بیییییییییسته

aidinMC
شنبه 12 اسفند 1391, 21:20 عصر
من خودم شخصا طبق تجربم سی پلاس رو با هیچی عوض نمیکنم ، ولی توجه داشته باش سی پلاس کار هرکسی نیست و سختیو زحمت میخواد
هدفت از برنامه نویسی چیه؟ تولید نرم فزار تجاری؟ برو سمت سی شارپ با سی پلاس وقتتو نگیر چون با سختی که داره دوباره از برنامه نویسی زده میشی...

ایـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــن تاپیک هم مطاله کن :) (http://barnamenevis.org/showthread.php?382707-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-Qt-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

pesare mehraboon
یک شنبه 13 اسفند 1391, 02:28 صبح
واقعا ممنونم از پاسختون
حالا یه سوال دیگه که البته شاید یکم دارم از بحث خارج میشم ، اونم اینه که چطوری و از کجا شروع کنم ؟ کتابها و منابع آموزشیه دیگه فقط دارن رو آموزش ربان برنامه نویسی کار میکنن ولی اینو یاد نمیدن که به فرض مثال منی که میخوام یه برنامه خیلییی ساده رو شروع کنم به نوشتن ، چطوری این برنامه رو آنالیزش کنم که این برنامه چی میخواد و چطور میشه راه حلشو بدست آورذ؟ درواقع پیش نیاز برنامه نویسی رو که الگوریتم برنامه هستش توش گیر میکنم . تو این زمینه کتاب الگوریتم و فلوچارت انتشارات دیباگران رو گرفتم و دارم میخونم ولی باز یسری جاهاش که تمرین میده لنگ میزنم
جواب سوال قبلیمو ازتون گرفتم ولی اینو توش موندم که اصلا در کل نیاز هستش به شروع کردن برنامه نویسی با الگوریتم یا همون موقعه یاد گرفتن زبون برنامه نویسی به مرور همینم یاد میشه گرفت ؟
البته باید اعتراف که مشکل اصلی و بزرگ من اینه که میخوام یه شبه سیستم عامل نویس شم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میدونم که باید زیاد پیگیر باشمو تمرین کنم ولی خب تو همین قسمت ماجرا (الگوریتم) گیر کردم .

ممنون میشم ازین که تو این موردم راهنماییم کنین

سپاس بیکران

moonDark
یک شنبه 13 اسفند 1391, 20:56 عصر
اول از هرچیزی بگم که شما برای شروع باید C++ رو یاد بگیرید بعد که مسلط شدید برید سراغ C# من خودم اول از C# شروع کردم ولی اشتباه بزرگی بود ولی اگه بخای برنامه تجاری نسبتا سریع بنویسی همون C# عالیه چون توابعی که در اختیار کاربر میزاره خیلی زیاده (بیشتر از 4000) ولی اگه بخای برنامه های خیلی سریع و با دسترسی های بالا به حافظه و سیستم عامل بنویسی قطعا باید با C++ بنویسی ولی میتونی یه جورایی از امکانات C# در C++ استفاده کنی (منم دقیقا همین کارو میکنم) مثلا از کتابخانه های مختلف استفاده کنی مثلا برای رابط کاربری از wxWidgets (بقیشون دردسر دارن) و برای کار های گرافیکی از opengl یا sdl و برای توابع و امکانات اضافی از کتابخانه boost استفاده کنی ولی C++ نسبت به هر زبان دیگه مزیت های بیشتری داره یکی از همین مزیتا سرعت اجرا و اشغال کمتر حافظه هست و برای اجرا شدنشون به هیچ برنامه اچرا کننده ای نیاز ندارن ولی برای زبان هایی مثل C# یا Python و Java حتما باید اجرا کننده روی سیستم نصب باشه برای C# باید .NET Framework روی سیستم طرف نصب باشه که برنامه بتونه اجرا بشه که هجمش چیزی حدود 200 مگه!! بقیه هم همینطورن ولی برنامه های نوشته شده با C++ اینطور نیستن
شما از الگوریتم و فلوچارت برای برنامه های بزرگ و تجاری استفاده میکنید نه برنامه های ساده تستی ... ولی اگه میخاید الگوریتم یاد بگیرید سعی کنید تک تک مراحل انجام کار یک فراید برنامه یا کل برنامه(اگه برنامه کوچیکیه) رو به زبان فارسی و مرحله به مرحله بنویسید و وقتی که تموم شد پیادش کنید ببینید کار میکنه یا نه اگه اشکالی داشت برو و مشکلو پیدا کن و الگوریتمتو ویرایش کن سعی کن برای هر برنامه کوچیک که مینویسی الگوریتمشو قبلش بنویسی و بر اساس اون برنامتو پیاده کنی که با تکرار میتونی به الگوریتم و فلوچارت نوشتن مسلط بشی
و یاد گرفتن زبان برنامه نویسی از یاد گیری الگوریتم جداس چون الگوریتم یه زبان عمومیه و نمیشه با یادگیریش حتی VB رو یاد بگیری
شما اگه بخاید شبه سیستم عامل بنویسید یا بهتر بگم یه سیستم عاملو توسعه بدید تنهایی نمیتونید موفق بشید مخصوصا اگه تازه برنامه نویسیو شروع کنید ولی برای این کار شما اولا باید کامل با C++ و C آشنا باشید چون تمام سیستم عاملا با همینا نوشته شدن
ولی برای شروع اول C++ رو کامل یاد بگیر بعد برو کتابهای آموزش توسعه لینوکس رو بخون (کتاب های خوب همه انگلیسی هستن) و توسعه بده ولی هیچ وقت خودت تنهایی نمیتونی یه سیستم عاملو کامل و بدون نقص و باگ توسعه بدی
برای یاد گیری C++ کتاب Deitel and Deitel How to program with C++ 8th ed رو دانلود کن و بخون (ترجمه شدش وجود نداره اگر هم باشه کامل نیست)
موفق باشی

sezar_2oo4
دوشنبه 14 اسفند 1391, 14:44 عصر
Deitel and Deitel How to program with C++‎ ویرایش 5 (شاید ویراییش جدیدش هم ترجمه شده باشه )ترجمه مهندس انصاری هم برای شروع خوبه،در حد نیمه حرفه ای میاردت جلو