PDA

View Full Version : ساخت بازی آنلاین با C#

amin_sltny
شنبه 12 اسفند 1391, 08:59 صبح
سلام دوستان

من دارم رویه بازی چهار نفره کار میکنم که بشه آن را آنلاین بازی کرد و با برنامه نویسی سوکت.
و کلا می خوام برنامه ام به صورت زیر باشه:

در برنامه یکسری افراد هستن که لوگین می کنن و به عنوان clinet شناخته میشن.
بعد یکسری انجمن ایجاد میکنن یا به انجمن های چهار نفره ملحق میشن.
بعد از ملحق شدن به انجمن ها با تایید چهار نفر به بازی میرن.

می خواستم در مورد برنامه نویسی سوکتش راهنمایم کنید و من دقیقا نمی دونم باید چه کار کنم؟؟ چون ممکنه در عین حال چندین بازی انجام بشه. و من دقیقا برنامه نویسی سوکت بلد نیستم.آیا باید چندین پورت درست کنم!!!!!!!:متفکر: یا ...

متشکر

amin_sltny
دوشنبه 14 اسفند 1391, 09:47 صبح
یکی نیست به من کمک کنه!!!!!!!!!!!:متفکر:

pedram.11
دوشنبه 14 اسفند 1391, 09:54 صبح
چون ممکنه در عین حال چندین بازی انجام بشه. و من دقیقا برنامه نویسی سوکت بلد نیستم.آیا باید چندین پورت درست کنم!!!!!!!:متفکر: یا ...

متشکر

من هم زیاد وارد نیستم اما تا جایی که عقلم قد میده شما یه کلاینت و یک سرور دارید، میتونید آیدی هر شخص و عملیات رو به صورت xml ارسال کنید و اینطوری هر بازی رو از همدیگر تفکیک کنید

amin_sltny
دوشنبه 14 اسفند 1391, 20:37 عصر
من هم زیاد وارد نیستم اما تا جایی که عقلم قد میده شما یه کلاینت و یک سرور دارید، میتونید آیدی هر شخص و عملیات رو به صورت xml ارسال کنید و اینطوری هر بازی رو از همدیگر تفکیک کنید

میشه یه نمونه کد بذارید

pedram.11
دوشنبه 14 اسفند 1391, 20:51 عصر
این چیزی که میخوهید با نمونه کد حل نمیشه چون معلوم نیست چطور میخوید بنویسید برنامرو، اما مثلا میتونید برای حرکت مهره شطرنج به همچین کدی بفرستید
<move from="B2" to="B3" game="1" />
همونطور که گفتم مشخص نیست شما چه عملیاتی میخواهید انجام بدید، اما به نظرم برای راحتی کار میتونید داده رو به صورت xml بدید و در اون یه مشخصه برای معرفی آیدی و یا نام بازی بدید تا سرور عملیات مورد نظر رو مختص بازی مورد نظر انجام بده؛ در حقیقت میشه گفت مثل چت کردن توی یک روم هست و چند نفر که دارن با هم چت میکنن مسلما دیتایی که از سمت کلاینت ارسال میشه شامل اطلاعات مقصد و یا نام روم مورد نظر هست، سرویس xmpp یه همچین چیزی هست و میتونید از سایت xmpp.com سورس کامپوننت و برنامه روی سرور رو دانلود کنید(فک کنم آدرس همین باشه)