PDA

View Full Version : آلگوریتم بهترین برش

joker
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 15:02 عصر
با سلام
برای طراحی یک برنامه که مقادیری مثل طول و عرض چند مستطیل را بگیرد و در یک ورق بزرگتر ، به بهترین وجه ( کمترین پرت ) طرحی را آماده کند ....

اگه الگوریتیم دراین رابطه قبلا نوشته شده به چه اسمی میتونم پیدا کنم . اگر هم قبلا نوشته نشده چه روشی را پیشنهاد میکنید.؟...

seyedof
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 18:42 عصر
سلام
این یک مسئله نسبتا مشهور در هندسه محاسباتی است. بهش میگن Bin Packing.
ممنون علی

joker
چهارشنبه 26 بهمن 1384, 19:21 عصر
سلام
این یک مسئله نسبتا مشهور در هندسه محاسباتی است. بهش میگن Bin Packing.
ممنون علی

از راهنماییتون ممنون بدون اسم مثل گشتن تو انبار کاه بود.... :)

شرمنده بازم میپرسم .... سورس کدی یا سایتی که مثالی توش باشه ....
توی گوگل سرچ کردم ولی خب تقریبا اکثرا توضیحات این روش بودن سورسش را جایی میتونم پیدا کنم ؟

Babak-Aghili
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 09:44 صبح
اگر روزی روزگاری نوشتیدش ... من خریدار هستم ... البته حداکثر یک میلیون تومان ..

seyedof
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 12:21 عصر
سلام
ای بابا شما هم شدی مثل ...... خب روشش هست پیاده سازی کن دیگه.
راستی آقای عقیلی من بنویسم میخرید؟ نزنید زیر حرفتون ها :)
ممنون علی

Babak-Aghili
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 12:42 عصر
راستی آقای عقیلی من بنویسم میخرید؟ نزنید زیر حرفتون ها :)

بله ! من خودم نمیخرم !! پارسال یکی از انرژی اتمی ، حاضر شده بود این مبلغ را بدهد که برایش بنویسم ... ولی خب زیاد حرفش را جدی نگرفته بودم ...
ضمنا نباید فقط محدود به مستطیل باشه ها ...

اگر واقعا خواستید دست بکار شوید ، یک PM به من بزنید تا طریقه تماس با فرد مزبور!! را بهتون بگم ..

سپول
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 16:17 عصر
من این برنامه رو نوشتم .
یک سری چند ضلعی رو از فایل های autocad می گیره و با چندتا الگوریتم آخر سر توی یک ورق بزرگتر به طور بهینه می چینه.
ما صرفا برای چیدن مستطیل ها از ترکیب دو تا الگوریتم استفاده کردیم.
یک روش packing مستطیل ها بود که خودمون طراحی کردیم و برای بهینه سازی آخر هم از الگوریتم ژنتیک استفاده کردیم.
اگه اطلاعات بیشتر می خواهی من هم هستم ، منتهی برنامه کاملتر از این حرفاست که 1 میلیون بی ارزه. چون اولا نرم افزار رابط کاربر تجاری داره و علاوه بر مستطیل هر نوع چند ضلعی رو بهینه سازی می کنه و ورودی و خروجی autocad همراه با امکان تغییرات به صورت دستی هم داره !

joker
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 17:48 عصر
من این برنامه رو نوشتم .
یک سری چند ضلعی رو از فایل های autocad می گیره و با چندتا الگوریتم آخر سر توی یک ورق بزرگتر به طور بهینه می چینه.
ما صرفا برای چیدن مستطیل ها از ترکیب دو تا الگوریتم استفاده کردیم.
یک روش packing مستطیل ها بود که خودمون طراحی کردیم و برای بهینه سازی آخر هم از الگوریتم ژنتیک استفاده کردیم.
اگه اطلاعات بیشتر می خواهی من هم هستم ، منتهی برنامه کاملتر از این حرفاست که 1 میلیون بی ارزه. چون اولا نرم افزار رابط کاربر تجاری داره و علاوه بر مستطیل هر نوع چند ضلعی رو بهینه سازی می کنه و ورودی و خروجی autocad همراه با امکان تغییرات به صورت دستی هم داره !
امکان دیدن نسخه DEMO هست + قیمت ؟

سپول
جمعه 28 بهمن 1384, 21:05 عصر
در مورد دمو که نسخه ندارم ، ولی چندتا Screenshot از برنامه رو گذاشتم.
در مورد قیمت هم به خودم می تونید pm بزنید.

Babak-Aghili
شنبه 29 بهمن 1384, 00:07 صبح
عالیه .. خودشه ...

فرد مزبور!! را تحقیق کردم .. گویا رفته اند مسکو ( واسه همین اتم و .. ! )..

توصیه : فرد مزبور! .. خودشون از دکترهای نرم افزار این مملکت هستند و توی IEEE هم paper های معتبری دارند ، واسه همین در کاتالوگی که آماده خواهید کرد ، توصیه میکنم که بیشتر روی الگوریتمهای علمی و .. که استفاده کرده اید تمرکز کنید و نه روز عبارات بازار پسند ...

... تا دو سه هفته ی دیگه که برگرده ...
موفق باشید.

joker
شنبه 29 بهمن 1384, 19:02 عصر
ویگولانسج غلط کردی نوشتی ....:)

seyedof
دوشنبه 01 اسفند 1384, 11:37 صبح
سلام
joker جان کاش یه خرده کار سازنده هم بلد بودی:) به جای اینکه از روی اسم و شات و اینچیزا فقط دنبال یه چیزی روی اینترنت باشی و دانلود و کرک.
ممنون علی

joker
دوشنبه 01 اسفند 1384, 13:09 عصر
سلام
joker جان کاش یه خرده کار سازنده هم بلد بودی:) به جای اینکه از روی اسم و شات و اینچیزا فقط دنبال یه چیزی روی اینترنت باشی و دانلود و کرک.
ممنون علی

عزیزم یه خورده کار سازنده را بلدم ( به اندازه سر سوزن ) :)

ولی اگه برنامه ای آماده باشه خب این به اضافه آوردن وقت خیلی کمک میکنه ...:) قبول نداری ؟ :)

پیوست : یادتون میاد اون برنامه نستعلیق را کرک کردم ؟ ( چقدر تو سایت فحشم دادن از باجگیر گرفته تا دزد و راهزن و آدمکش :))

حالا یه زنگ به برنامه نویسش بزنید ببینید چی در مورد من میگه :) مثل بچه ادم اومد گفت مشکلم چیه منم یه راهنمایی بهش کردم که ( حداقل ) تا 6 ماه دیگه قفلش تضمین شده باشه :)
همین یه کار مفید را خوب بلدم :)

سپول
دوشنبه 01 اسفند 1384, 13:43 عصر
حالا یه زنگ به برنامه نویسش بزنید ببینید چی در مورد من میگه :) مثل بچه ادم اومد گفت مشکلم چیه منم یه راهنمایی بهش کردم که ( حداقل ) تا 6 ماه دیگه قفلش تضمین شده باشه :)
همین یه کار مفید را خوب بلدم :)

اگرم این کار رو بلدید اینجا فکر نکنم جاش باشه، که برنامه های کرک شده و دودره شده رو قرار بدید ، سایت هایی واسه این کار هست که می تونید اونجا فعالیت کنید. که حداقل کار ما رو هم کساد نکنید.

البته نمی شه هم گیر داد چون توی ایران کپی رایت نیست ، و معمولا Cracker ها هستن که بیشترین سود رو از دودر اکردن نرم افزارهای دیگران و فروختنشون می کنند. متاسفانه همینه که هست، اشتباه صرفا از ما بود که جواب این آقا رو دادیم

joker
دوشنبه 01 اسفند 1384, 16:49 عصر
اگرم این کار رو بلدید اینجا فکر نکنم جاش باشه، که برنامه های کرک شده و دودره شده رو قرار بدید ، سایت هایی واسه این کار هست که می تونید اونجا فعالیت کنید. که حداقل کار ما رو هم کساد نکنید.

البته نمی شه هم گیر داد چون توی ایران کپی رایت نیست ، و معمولا Cracker ها هستن که بیشترین سود رو از دودر اکردن نرم افزارهای دیگران و فروختنشون می کنند. متاسفانه همینه که هست، اشتباه صرفا از ما بود که جواب این آقا رو دادیم

دوست عزیز ....
ما نرم افزار ایرانی دودر نمیکنیم بکنیم هم مطئن باش فقط برا استفاده شخصی خودمه نه فروش نه پخش توی سایتها ... خبر مرگم خودم برنامه نویسم شک دارین قسمت محصولات سایتم را ببینید : ( www.ALT.ir )

( چطوری کار شما را کساد کردم نمیدونم ... با نوشتم یک لینک که از دومین سرچ گوگل بدست آورده بودم ؟؟؟؟

توی نامه خصوصی که با هم داشتین گفتین یه برنامه خودتون نوشتین ... فکر کنم گفتین برای ایران خودرو.
و نکته جالش اینکه وقتی در مورد راهنماش سوال کردم گفتین هلپش را هم "انگلیسی" نوشته بودین _ :)

کارگرهای ایرانخودرو همشون خارجی بودن و ما نمیدونستیم. --- اگه سن و سالم حدود 8 ساله میزنه تقصیر خودم نیست )
من فقط وقتی گفتین هلپش انگلیسیه به این فکر افتادم که توی گوگل سرچ کنم :) نمیدونم چرا .................

در هر صورت من وقتی یه نرم افزار که بدون کرک برام تا 30 قطعه را تحویلم میده چرا باید حتی بیام کرک کنم ؟ چه برسه به اینکه چند میلیون پول بدم .
کاسبی شما با این پست کساد شده تقصیر من نیست بخدا ...
ولی اگه میدونید باعث و بانیش نامه من بوده بفرمائین تا حذفش کنم .

دوستیمون بیشتر از اینا ارزش داره .....

Babak-Aghili
دوشنبه 01 اسفند 1384, 19:57 عصر
با توجه به اینکه سپهر ، خوشون اون برنامه را نوشته اند ( بگو شاهکار) ... و سورس کدش را در اختیار دارند و میتوانند آنرا بنا بر نیاز ، سفارشی سازی هم بکنند ، .... بنابراین ... ( ... )

سپول
دوشنبه 01 اسفند 1384, 23:14 عصر
توی نامه خصوصی که با هم داشتین گفتین یه برنامه خودتون نوشتین ... فکر کنم گفتین برای ایران خودرو.
و نکته جالش اینکه وقتی در مورد راهنماش سوال کردم گفتین هلپش را هم "انگلیسی" نوشته بودین _ :)

کارگرهای ایرانخودرو همشون خارجی بودن و ما نمیدونستیم. --- اگه سن و سالم حدود 8 ساله میزنه تقصیر خودم نیست )
من فقط وقتی گفتین هلپش انگلیسیه به این فکر افتادم که توی گوگل سرچ کنم :) نمیدونم چرا .................

بله ، هم user interface اینگلیسی هست و هم help اش، این دلیل نمی شه که برنامه دودره ای باشه.
ما برای ایران خودرو نوشتیم بعد برنامه رو توسعه دادیم و help هم بهش اضافه کردیم ، تا در یک جشنواره شرکتش بدیم .
احتمالا شک شما به خاطر زمینه و تجربه خودتون در Crack هست. چون من هم قبلا یه جا کار می کردم که رئیس شرکت با Crack کردن و فارسی کردن (قابل توجه jokerه) رابط کاربر و منو های یک نرم افزار عربی کلی سود کرده بود، همیشه هر کار می کردم می گفت از کجا کش رفتی، اصلا تو ذهنش نبود که کسی ممکنه کاری از خودش انجام بده.

@fبابک عقیلی ، البته نرم افزاری که joker معرفی کرد به نظر میاد برای تعداد محدودی مستطیل کافی باشه با توجه به اینکه crack اش هم می شه کرد. اما اگه کارایی بیشتری می خواهین با من تماس بگیرین.

در مورد بهینه سازی چیدن مستطیل ها برای اینکه نمونه ای ببیند ، من یکی از برنامه های Test که برای نرم افزار اصلی درست کرده بودم اینجا برای Download گذاشتم.
البته این برنامه یک نمونه اولیه بود برای پیاده سازی الگوریتم Rectangle packing و تعدادی مستطیل رو در یک رول 100 واحدی می چینه.

اول تعدادی مستطیل رو اضافه کنید به لیست بعد "Process Current" رو کلیک کنید تا نمونه اولیه محاسبه بشه.
بعد در قسمت pop یک عدد مثل 100 بزنید و "Create Random Gen" رو کلیک کنید.
حالا هر چی "Next Gen" رو کلیک کنی الگوریتم Genetic اعمال می شه و نتیجه بهتری رو تولید می کنه.

seyedof
دوشنبه 01 اسفند 1384, 23:33 عصر
سلام
جالبه بدونید این یکی از پروژه های مرحله اول تکفا هم بود !!! که کلی پول دادن و جالبتر اینکه هنوز هم تکمیل نشده بعد از سه چهار سال :)
ممنون علی

anwarmohammadi
سه شنبه 28 آبان 1387, 13:43 عصر
سلام

من تو google در مورد بهینه سازی برش جستجو می کردم به سوال و جوابهای مربوط به شما ( سال 85) برخوردم. می خواست بپرسم آیا اون برنامه رو نوشتید؟ خوشحال می شم با من مکاتبه ای داشته ای باشید. من هم یه مقدار در اون زمینه کار کردم . البته در حالت یک بعدیش. ولی خود هدف فقط مینیمم کردن ضایعات برش نبود بلکه تعداد الگوهای تولید شده هم تاثیر به سزایی داشت و این مساله را از یک مساله کلاسیم برش موجودی متمایز می کرد. اما آخرش اون کار رو انجام دادم. طی صحبتهایی که با یکی از همکارام داشتم اون برای این برنامه مشتری های زیادی داره البته اگر بتوان حالتهای دوبعدی را نیز حل کنه.
منتطر email شما هست.ممنون

Mohsen6558
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 11:03 صبح
با سلام
خواهشمندم جمع کنین این بحث ها رو!
ما ایرانی هستیم جایی از کره ی زمین که صد سال عقبه
ما هیچ کاری نمی تونیم بکنیم که قبلا انجام نشده باشه نمونش همین برنامه
می دونید چه برنامه های قدرتمندی هست برا این کار؟
که ما همه با هم یه سال وقت بذاریم نمی تونیم همچین چیزی بنویسیم
باز خواستین تلاش کنین مشکلی نیست
دوستانی که به این نیاز دارن با من تماس بگیرن
Yahoo ID:Mohsen6558

joker
جمعه 23 مرداد 1388, 17:05 عصر
تاریخ تاپیک را دیدی؟ :)