PDA

View Full Version : سوال: ارسال آی دی به صفحه دیگه بدون استفاده از متد get

css-man
یک شنبه 13 اسفند 1391, 21:30 عصر
دوستان چطور میتونم id یا اطلاعات دیگه رو بدون استفاده از متد get به صفحه دیگه ارسال کنم ؟؟

codedme
یک شنبه 13 اسفند 1391, 21:36 عصر
چند تا راه حل دارید:
۱- استفاده از session : توی همین صفحه یک متغییر توی سشن کاربر ذخیره کنید و توی صفحه ی مقصد بعد از اینکه گرفتیدش اون سشن رو پاک کنید
۲- می تونید از متد POST هم استفاده کنید در صورتی که کاربر مثلا روی لینک خاصی کلیک می کنه اون لینک رو به صورت form بگذارید و id رو به صورت hidden بفرستید

css-man
یک شنبه 13 اسفند 1391, 22:06 عصر
ما جرا اینه که من یه صفحه آرشیو اخبار دارم یه دکمه ویرایش هم گذاشتم میخوام وقتی ویرایش رو زد بره به صفحه ویرایش
میخوام آدی خبر و اسم عکس خبر رو بفرستم به اون صفحه و با استفاده از تابعی که نوشتم بر اساس آی دی ارسال شده خبر رو نشون بدم تا کاربر بتونه ویرایش کنه

باسم عکس خبر رو هم میخوام بفرستم که اگر کاربر عکس جدید آپلود نکرد همون اسم قبلی رو بزارم تو فیلدش و بفرستم دیتابیس

نمی دونم روشم درسته یا نه

اگر اشتباهه بگید
الان با سشن فرستادم ولی برای تمام خبر ها یه اسم ثابت رو میفرسته

codedme
یک شنبه 13 اسفند 1391, 22:10 عصر
همان id به نظر کافی میرسه

شما یک آی دی به صفحه ی ویرایش بفرستید
توی صفحه ی ویراش هم اول اون آی دی رو بگیرید، از دیتابیس اطلاعات خبر رو استخراج کنید ( مثل عکس و متن خبر و....) بعد این اطلاعات رو بریزید توی فرمی که برای ویرایش می خواهید نشون بدید
به این صورت من دلیلی برای مخفی کردن id نمی بینم. می تونه با همون GET فرستاده بشه

http://yoursite.com/editnews.php?id=120

چه با Session یا GET ملاحظات امینی برای فرستادن id به دیتابیس فراموش نشه چون چیزی هست که کاربر میتونه مستقیما توش دخل و تصرف کنه

css-man
یک شنبه 13 اسفند 1391, 22:23 عصر
خوب چطور بفهمم عکس رو عوض کرده یا نه؟

codedme
یک شنبه 13 اسفند 1391, 22:38 عصر
عکس رو چطور ذخیره می کنید؟
مثلا توی دیتابیس آدرسش رو ذخیره می کنید؟ یا کار دیگه ای می کنید؟

منظورم اینه که عکس آپلود میشه توی سایت و یا فقط یک آدرس اینترنتی ( لینک) هست؟

css-man
یک شنبه 13 اسفند 1391, 23:26 عصر
عکس آپلود میشه و اسمش تو دیتابیس ذخیره میشه

فرزند کوروش
دوشنبه 14 اسفند 1391, 10:11 صبح
خوب میتونید یه شرط تعریف کنید که اگه تو فیلد فایل چیزی پست نشد. همون اسم قبلی وارد دیتابیس بشه( اسم قبلی هم یه فیلد هیدن میتونه باشه )

css-man
دوشنبه 14 اسفند 1391, 19:47 عصر
الان دقیقا دارم همین کار رو میکنم
ولی اسم قبلی رو ثبت نمی کنه
ولی بجای اسم فایل هر چی دیگه میزارم ثبت میشه

بنظرت مشکل از چیه؟؟

فرزند کوروش
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 09:45 صبح
کدت رو بزار