PDA

View Full Version : سوال: طریقه قرار دادن تاریخ شمسی بجای تاریخ میلادی در سر برگ (هدر) گزارشگیری با کریستال ریپورت 13

ali1112
یک شنبه 13 اسفند 1391, 23:10 عصر
سلام دوستان
ببخشید توی قسمت گزارشگیری میخوام تاریخ سر برگ صفحه گزارشگیریم شمسی باشه
چطور میتونم تاریخ شمسیم رو در سر برگ گزارش بجای تاریخ میلادی بذارم(اشتباه نکنیدها من طریقه تبدیل تاریخ میلادی
به شمسی رو نمیخوام فقط منظورم اینه چطور میتونم تاریخ سربرگ گزارش رو شمسی بذارم)

asadimilad
سه شنبه 15 اسفند 1391, 10:54 صبح
سلام،بعد از پر کردن دیتاست هر چند تا پارامتر که میخواهی اول باید در کریستال ریپورت در قسمت پارامتر ایجاد و در قسمت دلخواه درج کنی حال مثل کد من که یکی از پارامتر هایم را از توی فرم مقدار دادم|تاریخ شمسی| مقدار بدی.راهنمایی بیشتری نیاز داشتی پیام بزار

.........
........
.......
CrystalReport1 c_r = new CrystalReport1();
c_r.SetDataSource(ds);

System.Globalization.PersianCalendar P_C = new PersianCalendar();//تاریخ شمسی

ParameterFields pfs = new ParameterFields(); ParameterField pf1 = new ParameterField();
ParameterDiscreteValue pdv1 = new ParameterDiscreteValue();
pdv1.Value = "بتاریخ"+P_C.GetYear(DateTime.Now)+" "+P_C.GetMonth(DateTime.Now).ToString();//بدلخواه سال ماه روز
pf1.Name = "tarikh";
pf1.CurrentValues.Add(pdv1);
pfs.Add(pf1);
crystalReportViewer1.ParameterFieldInfo = pfs;

crystalReportViewer1.ReportSource = c_r;

jalalhivedi252
جمعه 06 دی 1392, 00:26 صبح
با سلام اگه ممکنه بیشتر توضیح بدهید من از کریستال ریپورت خود ویژوال استدیو 2008 استفاده میکنم در حال حاضر تاریخ میلادی را می توان بالای هدر فرم گزارش گیری گذاشت حال بصورت دستی هم تاریخ شمسی را می توان گذاشت و یا تایپ نمود ولی می خواهم وقتی فرم گزارشگیری باز شد تاریخ شمسی همان روز بالای صفحه ایجاد شود ممنون از سایت پر مطلبتان