PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از sql command در گزارش crystal reports؟

zayens
دوشنبه 14 اسفند 1391, 01:32 صبح
یه دیتابیس با چند تا جدول دارم که بعد کامپایل و اجرای برنامه با دستوری مثل ....CREATE TABLE tableName یه جدول دیگه به دیتابیسم اضافه میشه (که بعدهم میتونیم select و غیره ازش بگیریم)
اماچطور میتونیم این جدول ساخته شده را توی کریستال ریپورت و از طریق field database اد کنم؟

(توی کریستال ریپورت فقط میتونیم از جداولی استفاده کنیم که قبل کامپایل ساخته شده اند نه در حین اجرای برنامه. این جدول که هنوز ساخته نشده که بخوایم ازش استفاده کنیم پس باید چکار کرد!!):متفکر:

zayens
سه شنبه 15 اسفند 1391, 10:49 صبح
اینم یه راهنمایی برای اینکه بتونین به جواب نزدیک تر شین!!

if not exists
(SELECT * FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES WHERE TABLE_NAME =N'customer')
CREATE TABLE customer
( customer_id int not null,
customer_name nvarchar(50) not null,
[address] nvarchar(50),
[city] nvarchar(50),
[state] nvarchar(25),
[zip_code] nvarchar(10),
CONSTRAINT customers_pk PRIMARY KEY (customer_id) )
درینجا sqlCommand میاد میبینه که اگر در دیتابیس جدولی بنام customer وجود نداشته باشه یه جدول با این نام به دیتابیس اضافه میکنه

ببینید عزیزان من!
برنامم برای مشتری نصب شده و حالا برای آپدیت برنامه باید یه جدول اضافه کنم (که چون اگر دیتابیس را مستقیما تغییر بدم اطلاعات مشتری میپره(چون بکاپ مشتری را قاعدتا نمیشه توی دیتابیس جدید ریستور کرد) برا همین
با این sqlcommand که در داخل برنامه جدید هستش یه جدول ساخته میشه(تا اینجا مشکلی نیست)
مشکل اینجاست که خودم توی ویژوال توی قسمت DBdataSet یا توی قسمت Server Explorer مسلما نمیتونم اون جدول را ببینم(چون هنوز ساخته نشده)
و باز هم مسلما نمیتونم در crystal report که به ستونهاش نیاز دارم دسترسی داشته باشم.
حالا راهش چیه؟
همین

**خودمم میدونم سوالم سخته پس سابقه دارا و با تجربه ها کمک کنن**

zayens
سه شنبه 15 اسفند 1391, 22:39 عصر
خیلی ممنون از کمکاتون!!

zayens
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 14:36 عصر
....:افسرده:....

zayens
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 09:19 صبح
پیـــــــــلـــــــــــــ یــــــــز
هلپ می!

zayens
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 12:48 عصر
انقد این تاپیکو بالا نگه میدارم تا جواب بدین

zayens
شنبه 19 اسفند 1391, 14:35 عصر
:افسرده::عصبانی++:

zayens
یک شنبه 20 اسفند 1391, 00:58 صبح
هنوز کسی نمیخواد چیزی بگه؟!!!

shadi khanum
یک شنبه 20 اسفند 1391, 08:51 صبح
ببین دوست عزیز. تو میدونی که جدولی مثلا به نام customerبا اجرای برنامه توی دیتابیست درست میشه که فیلدهاش رو هم میدونی چیه و ... . حالا اگه میخوای واسش گزارش بسازی موقع ساخت گزارش اون جدول رو تو دیتابیست بساز و گزارشت رو درست کن، چه با استفاده از خود جدول چه با استفاده از command. بعد از اینکه گزارش رو ساختی و ... حالا از دیتابیست اون جدول رو پاک کن . حالا وقتی برنامه رو اجرا کنی میره اون جدول رو میسازه و وقتی هم کاربر گزارش بگیره چون اون جدول وجود داره مشکلی برای گزارشگیری ندری..
مگر اینکه اون جدولی که قرار ساخته بشه ندوی فیلدهاش چیه و بنابر شرایط خاصی جدول ساخته شده فرق داشته باشه.

zayens
یک شنبه 20 اسفند 1391, 15:44 عصر
موقع ساخت گزارش اون جدول رو تو دیتابیست بساز و گزارشت رو درست کن، بعد از اینکه گزارش رو ساختی و ... حالا از دیتابیست اون جدول رو پاک کن . حالا وقتی برنامه رو اجرا کنی میره اون جدول رو میسازه و وقتی هم کاربر گزارش بگیره چون اون جدول وجود داره مشکلی برای گزارشگیری ندری..

مطمئنی؟! :متفکر:
اگر اینطور باشه که عالی میشه ولی گمون نمیکنم کار کنه. امتحان کردی خودت؟ حالا من یه تست میکنم

مگر اینکه اون جدولی که قرار ساخته بشه ندوی فیلدهاش چیه و بنابر شرایط خاصی جدول ساخته شده فرق داشته باشه.
زدی تو خال
مشکل من همینه
اون جدول customer که بالا گذاشتم یه مثال بود. در واقع نرم افزار را تحویل دادم اما اونا میگن یه قسمت کارگزینی(پرسنلی ، حقوق و دستمزد) هم دوست دارن به برنامه اضافه بشه
فعلا اطلاعاتی به من ندادن یعنی نمیدونم فیلداش چیه ولی بعدا اگر بخوام برنامه را آپدیت کنم بطوری که اطلاعات جداول قبل پاک نشه راهش اینه که جدولی نسازم و با scrip بالا که گذاشتم جداول بعد از اجرای برنامه ساخته بشه
ولی برای گزارشات نمیدونم چکار کنم
:ناراحت:

zayens
سه شنبه 22 اسفند 1391, 09:44 صبح
:ناراحت::ناراحت:

zayens
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 13:07 عصر
نفر کمک کنه
هیشکی بلد نیست؟!

zayens
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 15:16 عصر
انقد تاپیکو بالا نگه میدارم تا یه نفرکمک کنه