PDA

View Full Version : سوال: رفرش کردن صفحه روی هاست

ahmadkavand
دوشنبه 14 اسفند 1391, 10:48 صبح
با سلام خدمت همه اساتید
سوال من اینه ایا میشه برنامه ای نوشت یا با نرم افزاری ، توی یه ساعت مشخص صفحه index روی هاست ، یکبار refresh بشه؟به صورت اتوماتیک(نه به صورت دستی )
چنین چیزی ممکنه؟

ممنون

فرزند کوروش
دوشنبه 14 اسفند 1391, 11:03 صبح
بله با جاوا اسکریپت ممکن هست.تنظیم کنید هر چند ثانیه یک بار صفحه رفرش بشه

Unique
دوشنبه 14 اسفند 1391, 12:20 عصر
برای این کار باید از cron jobs استفاده کنید ، توی cpanel بگردین پیدا میکنید ! اگه هم اجازه نداد cron jobs اضافه کنید هاست غیر فعال کرده ! اطلاعات را براشون بفرستین خودشون انجام میدهند.
راستی توی action هم باید همچین چیزی بدی :

wget -q [url_here] >/dev/null 2>&1

ahmadkavand
سه شنبه 15 اسفند 1391, 19:31 عصر
با سلام خدمت همه اساتید
با راهنمایی های شما تونستم وارد قسمت corn job بشم ولی واقعا نتونستم کاری کنم.با گوگل سرچ کردم ولی خیلی از دوستان یه جوری نامفهوم گفته بودن
مثلا نگفته بودن توی قسمتcommand to run باید چی بنویسیم

از دوستان اگه کسی می تونه کمکم کنه
ممنون

amin7x
سه شنبه 15 اسفند 1391, 21:24 عصر
با اسفاده از Meta هم میشه : (هر 20 ثانیه)
این رو توی تگ head قرار بده.

<meta http-equiv="refresh" content="20">

و با PHP : (هر 20 ثانیه)

header( "refresh:20;url=amin7x.php" );

به جای amin7x.php صفحه مورد نظر رو قرار بده.

ahmadkavand
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 10:00 صبح
با تشکر از همه اساتید
ولی در پیست قبلی حتما باید خودمون صفحه مون رو refresh کنیم
ولی من می خوام خود هاست با استفاده از cron jobs این کار رو انجام بده. ولی مشگل من اینه که نمی تونم با این قسمت روی هاست کار کنم

ممنون میشم کمکم کنید

MMSHFE
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 10:11 صبح
دوست گرامی، توی command to run باید مسیر کامل اسکریپتتون رو بنویسید. اگه میخواین بدونید این مسیر چیه، از دستور ;(__echo realpath(__FILE استفاده کنید. مثلاً اگه خروجی usr/yourdomain/public_html/ و اسم فایل شما script.php باشه، باید توی Cron Jobs بنویسید:

/usr/yourdomain/public_html/script.php

Unique
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:15 عصر
دوست گرامی، توی command to run باید مسیر کامل اسکریپتتون رو بنویسید. اگه میخواین بدونید این مسیر چیه، از دستور ;(__echo realpath(__FILE استفاده کنید. مثلاً اگه خروجی usr/yourdomain/public_html/ و اسم فایل شما script.php باشه، باید توی Cron Jobs بنویسید:

به نظرتون استفاده از wget یا curl بهتر نیست ؟ معمولا این ها را توی Path میگذارند مگه اینکه خیلی هاست در پیتی باشه ! اینجوری چطور مثلا میشه با get پارامتر ارسال کرد ؟ کلا نظرم اینه بهتر نیست خود apache با توجه به permission های خودش این کار را انجام بده ؟ من احساس میکنم اینجوری برای بعضی شرایط مشکل پیش میاد.

راستی من نفهمیدم دوستمون چطور متوجه نشدن منظور من از action همون command to run هستش !