PDA

View Full Version : انتخاب یک فیلد در DataGridView

mahdi_armed
دوشنبه 14 اسفند 1391, 19:33 عصر
سلام . وقتی قراره یه فیلد رو توی DataGridView انتخاب کنی تا مثلاً مقدارش توی یه TextBox نشون داده شه باید حتماٌ روی متن داخل اون فیلد کلیک کنی . میخواستم ببینم میشه کاری کرد که وقتی اون فیلد تو حالت انتخاب در اومد مقدارش برگردونده شه ؟ یعنی به جز اینکه روی متن داخل اون فیلد کلیک میکنیم , وقتی روی فضای خالیه اون فیلد هم کلیک میکنیم اطلاعتش برگرده

danialafshari
دوشنبه 14 اسفند 1391, 19:42 عصر
سلام
می تونی به TextBox یا Label بایندش کنی به محض اینکه رکوردش انتخاب بشه کل اطلاعات به object های بایند شده انتقال پیاده میکنه
textBox1.DataBindings.Add("Text", NameDataset.NameTable, "FieldName");

mahdi_armed
دوشنبه 14 اسفند 1391, 20:43 عصر
سلام
می تونی به TextBox یا Label بایندش کنی به محض اینکه رکوردش انتخاب بشه کل اطلاعات به object های بایند شده انتقال پیاده میکنه
textBox1.DataBindings.Add("Text", NameDataset.NameTable, "FieldName");

Text و FieldName چیه استفاده کردید ؟ اینو باید توی رویداد کلیک GridView بنویسم ؟ خب اونوقت من میخوام فقط یه فیلد برگردونده شه . اینجا تعیین نکردید که چجوری باید یه فیلد رو انتخاب کنیم

salimisalimi
دوشنبه 14 اسفند 1391, 22:55 عصر
txtname.Text = datagrid.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();

mahdi_armed
دوشنبه 14 اسفند 1391, 23:35 عصر
txtname.Text = datagrid.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();

دوست من این کدی که شما میگی اطلاعاتو برمیگردونه! درست , ولی وقتی روی متن داخل فیلد کلیک میکنی اطلاعات رو بر میگردونه من میخوام وقتی روی جاهای خالیه فیلد هم کلیک کنی این کار انجام بشه

pedram.11
سه شنبه 15 اسفند 1391, 02:00 صبح
سلام اینو امتحان کنید
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
dataGridView1.CellClick += new DataGridViewCellEventHandler(dataGridView1_CellCli ck);
}
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (dataGridView1.CurrentCell.Value != null)
textBox1.Text = dataGridView1.CurrentCell.Value.ToString();
}

mahdi_armed
سه شنبه 15 اسفند 1391, 17:30 عصر
سلام اینو امتحان کنید
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
dataGridView1.CellClick += new DataGridViewCellEventHandler(dataGridView1_CellCli ck);
}
private void dataGridView1_CellClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
if (dataGridView1.CurrentCell.Value != null)
textBox1.Text = dataGridView1.CurrentCell.Value.ToString();
}

ممنونم , درست شد