PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه اطلاعات همه سطر های دیتاگرید را پاک کرد

ali2121
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:04 صبح
درود

من میخام اطلاعات همه سطر های دیتاگرید رو پاک کنم و اگه دفعه بعد فرم رو باز کردم اطلاعات در دیتاگرید نباشه

چون فرمم فرم فاکتور خرید میباشد باید هر بار فاکتور جدید زده میشه در دیتاگرید اطلاعات قبلی وجود نداشته باشد

pedram.11
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:29 صبح
درود
datagridview1.rows.clear();

farzane_t
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:30 صبح
dataGridView1.DataSource = null;

ali.bahrami
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:41 صبح
درود

دوست عزیز فکر کنم فقط آخرین سطر را پاک میکنه. (الیته شاید من اشتباه کنم چون یه بار استفاده کردم ولی فقط آخرین سطر را پاک کرد.)

ali.bahrami
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:42 صبح
dataGridView1.DataSource = null;

در صورتی این کاربرد داره که گرید متصل به دیتابیس باشه اگر سطرها دستی وارد شده باشه کاربرد نداره

fool66
سه شنبه 15 اسفند 1391, 11:43 صبح
اگه می خوای DataGridView به روز بشه از دستور
DataGridView1.Refresh()
و برای حذف

ali2121
سه شنبه 15 اسفند 1391, 14:19 عصر
درود

چون اطلاعات به صورت دستی وارد دیتاگرید شده بعضی از دستورات بالا پاک می کنه اما وقتی دوباره فرم را باز می کنم اطلاعات داخل دیتاگرید مشاهده می شود که در فرم فاکتور خرید خوشایند نیست باید بطور ثابت پاک بشه که وقتی خواستم فاکتور جدید بزنم اطلاعات قبلی داخل نباشد

pedram.11
سه شنبه 15 اسفند 1391, 14:47 عصر
گویا شما اطلاعاتتون در دیتابیس ذخیره شده و با Clear کار حل نمیشه

tolid123456789
سه شنبه 15 اسفند 1391, 14:53 عصر
سلام دوست عزيز
در بسياري مواقع شما داده هايي را در ديتاگريد نمايش مي دهيد و مي خواهيد پس از اعمال فرايندي مانند پرينت يا ثبت نهايي در لود بعدي فرم نمايش داده نشوند
در اين حالت كافي است پس از موفقيت آمويز بودن عمليات مورد نظرتان (مثلا تاييد نهايي) فيلدي در بانك وجود داشته باشد كه مقدار آن مثلا يك شود
در لودهاي بعدي براي ديتاگريد آن ركوردهايي را بياوريد و نمايش دهيد كه فيلد مذكورشان صفر باشد
به عبارتي درهنگام لود ديتا گريد از همان اول بايد ركوردهايي نمايش داده شوند كه ستون تاييد نهايي آنها صفر باشد.

ali2121
سه شنبه 15 اسفند 1391, 15:21 عصر
من میخام اطلاعات دیتاست پاک بشه چون اطلاعات من داخل دیتاست میباشد و بعد به بانک انتقال میدم وقتی دکمه ذخیره کلیک شد اطلاعات به بانک فرستاده میشه و بعد از آن اطلاعات دیتاست رو پاک کنم فکر میکنم به بانک مربوط نمیشه