PDA

View Full Version : سوال: اعداد کامل بین دو عدد

Razor2012
سه شنبه 15 اسفند 1391, 17:55 عصر
سلام . دستوری که برای پیدا کردن اعداد کامل ( اعدادی که جمع مقسوم علیه هاش به غیر از خودش برابر خود عدد هستند ) بین دو عدد را میخواستم مرسی

erfan_urchin
سه شنبه 15 اسفند 1391, 18:27 عصر
فکر نکنم متدی باشه که این کارو براتون بکنه اما این برنامه ای که نوشتم به نظرم به دردتون بخوره

linux
سه شنبه 15 اسفند 1391, 20:26 عصر
سلام . دستوری که برای پیدا کردن اعداد کامل ( اعدادی که جمع مقسوم علیه هاش به غیر از خودش برابر خود عدد هستند ) بین دو عدد را میخواستم مرسی
عزیز برادر! دستوری نداریم برای این کار شما هم بیارید بشینید برنامه بنویسید اگر از برنامه نویسی خوشتون نمی آید. خوب برید دنبال یک کار دیگه

Razor2012
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:09 عصر
منظور من هم همون برنامه هستش اتفاقا خیلی هم علاقه دارم

Razor2012
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:13 عصر
فکر نکنم متدی باشه که این کارو براتون بکنه اما این برنامه ای که نوشتم به نظرم به دردتون بخوره
این ارور میده Visual studio chande ? برای من 2010

erfan_urchin
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:55 عصر
این ارور میده Visual studio chande ? برای من 2010

برا من 2012 هستش ولی باید اجرا کنه حالا اشکال نداره من کد برنامه رو براتون میزارم
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
int a=0,b=Convert.ToInt16(textBox1.Text);
for (int i = 1; i < b; i++)
if (b % i == 0)
a += i;
if (a == b)
textBox2.Text += "عدد کامل است";
}

negar_p32
جمعه 25 اسفند 1391, 13:49 عصر
سلام، من هم به دستورات محاسبه اعداد کامل بین دو عدد انتخابی نیاز دارم. اما این برنامه تنها به ما میگه عدد کامل هست یا نیست...
وقتی من اعداد کامل بین دو عدد 1 تا 1میلیون رو نمیدونم چطوری متوجه بشم چند عدد کامل بین این دو بازه وجود داره و این اعداد چه عددی هستند؟

linux
جمعه 25 اسفند 1391, 14:58 عصر
سلام، من هم به دستورات محاسبه اعداد کامل بین دو عدد انتخابی نیاز دارم. اما این برنامه تنها به ما میگه عدد کامل هست یا نیست...
وقتی من اعداد کامل بین دو عدد 1 تا 1میلیون رو نمیدونم چطوری متوجه بشم چند عدد کامل بین این دو بازه وجود داره و این اعداد چه عددی هستند؟

مشکل شما به کامپیوتر ربطی نداره، یک کمی ریاضی لازم دارید. به کد با دقت نگاه می کردی متوجه می‌شدی که:«عدد کامل عددی هست که مجموع مقسوم علیه هاش با خودش برابر باشد.

مثل ۱و۶و۲۸ و ...