PDA

View Full Version : مبتدی: جستجو در بانک اطلاعات اکسس به وسیله ی ویژوال بیسیک

mahdivita
سه شنبه 15 اسفند 1391, 19:49 عصر
سلام
من یه کد میخوام بنویسم که بااسفاده از تکست باکس عبارت مورد نظر رو بگیره و ببینه در بانک هست یا نه اگه بود نمایش بده و در غیر اینضورت پیغام بده
خودم این کد رو نوشتم اما نمیشه

Private Sub Command5_Click()

A.Recordset.MoveFirst
A.Recordset.Find "number student=" '_&search.text&"'"
A.Recordset.MoveNext
If A.Recordset.EOF = True Then
MsgBox "ãæÌæÏ äíÓÊ"
End If
End Sub

m.4.r.m
سه شنبه 15 اسفند 1391, 20:18 عصر
Adodc1.RecordSource = "Select * From Table1 Where Name='" & text1.Text & "'"
Adodc1.Refresh
If Adodc1.Recordset.RecordCount = 0 Then
MsgBox "Record Not Found .", vbCritical, ""
End If

mahdivita
سه شنبه 15 اسفند 1391, 21:27 عصر
سلام
ممنون از اینکه وقت گذاشتین اما این ارور رو میده:
run-time error'424':
object required

m.4.r.m
سه شنبه 15 اسفند 1391, 22:28 عصر
به خاطر اینکه احتمالا نام text1 رو سیستم شما یه نام دیگه یا نام جدول فرق می کنه من کد رو نمونه دادم شما جایگزین کنید . دوست خوبم اون قسمت ها رو باید عوض کنید، Name در مثال من نمونه بود شما باید نام خودتون رو بدید که در پایگاه داده به عنوان فیلد نام تعریف کرده اید یا اگر در جستجو باید دنبال ID دانش آموز باشید مثلا جستجو از طریق کد دانش آموز باید از کد زیر جایگزین قسمت کرده و استفاده کنید .
Adodc1.RecordSource = "Select * From Table1 Where ID=" & text1.Text

mahdivita
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 04:50 صبح
ببخشید دیگه اونقدر هم که دیگه گیج نیستم که همه چی رو جایگزین کردم اما نمیشه

m.4.r.m
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 11:13 صبح
ببخشید دیگه اونقدر هم که دیگه گیج نیستم که همه چی رو جایگزین کردم اما نمیشه

هم راهنمایی می کنیم هم به جای تشکر حرف میشنویم اگه بلد بودی خودت درست کن من کدی رو بهت دادم کدی بود که تو اکثر برنامه های خودم استفاده کردم اگه سورس برنامه شما رو نگاه کنیم معلوم میشه شما راست می گی یا ما شما از Object استفاده کردی که یا تو کدش اسمشو اشتباه آوردی یا کدشو نوشتی OBject رو روی فرم نزاشتی

mahdivita
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 19:43 عصر
سلام
ببخشید فکرمیکنم منظورم رو اشتباه گرفتید قصد توهین رو به کسی نداشتم فقط منظورم این بود که عقلم تا اسم عوض کردن میرسه
objectرو گفتید چی کنم؟؟؟؟؟؟؟
راستشو بخواین نمیدونم objectچیه

ho3ein.3ven
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 23:15 عصر
سلام .منظور از object همون کنترل هایی که تو برنامه نویسی استفاده میشن مثل فرم - تکست-کاماند و ...
اگه سورس برنامت رو قرار بدی خیلی زود تر بررسی میشه.

mahdivita
جمعه 18 اسفند 1391, 05:25 صبح
بفرمایید اینم برنامم
http://uploadkon.ir/?file=STUDENT.rar

ho3ein.3ven
جمعه 18 اسفند 1391, 22:41 عصر
دانلود نمیشه

asheghetanha6440
دوشنبه 02 دی 1392, 12:24 عصر
:عصبانی++:سلام خوبید
کسی هست کمک کنه؟؟؟؟؟؟
من یه برنامه دارم یه سری اطلاعات پرسنلی داخلشه.شماره پرسنلی ،نام و نام خانوادگی و غیره.حالا میخوام براساس شماره پرسنلی جستجو کنم و اگه بود مشخصات اونو نشون بده
هرکدوم از این کد هارو میزنم خطا میده
Private Sub Command36_Click()
Adodc1.RecordSource = "Select * From List Where Sh_Personeli='" & tx_Personeli.Text & "'"
Adodc1.Refresh
End If
End Sub
خطا 2185

m.4.r.m
دوشنبه 02 دی 1392, 13:40 عصر
اگر کد پرسنلی رو تو بانک اطلاعاتی از نوع عدیی تعریف کردی باید این کد رو اینطوری بنویسی

Adodc1.RecordSource = "Select * From List Where Sh_Personeli=" & tx_Personeli.Text
Adodc1.Refresh
End If

asheghetanha6440
دوشنبه 02 دی 1392, 13:50 عصر
اگر کد پرسنلی رو تو بانک اطلاعاتی از نوع عدیی تعریف کردی باید این کد رو اینطوری بنویسی

ممنونم ازتون ولی با هم خطا میده دیگه دارم کلافه میشم من اصلا با وی بی کارنکردم داره دیونم میکنه هیچی از کدهاش سر نمیارم بخدا:ناراحت:
خطای 2185 میده

m.4.r.m
دوشنبه 02 دی 1392, 14:05 عصر
پیغام خصوصی دادم بهتون بخونید .

asheghetanha6440
دوشنبه 02 دی 1392, 14:09 عصر
به نظرتون مشکل من کجاست؟ من این کد رو تو یه دکمه میزارم و قراره شماره ای رو که توی تکست باکس مینویسمو بره تو دیتا بیس پیدا کنه ومشخصات فرد مورد نظرو تو تکست باکسهای پائینش نشون بده.اون تکست باکسها مستقیم به جدول و فیلد مورد نظر متصلند .

m.4.r.m
دوشنبه 02 دی 1392, 16:50 عصر
عزیزم بهتون گفتم چون شما تو اکسس و با فرم های اکسس درست کردین نمی تونین از این کد Adodc استفاده کنین شما باید به صورت ویزارد های خود اکسس یا دکمه های Find Record اکسس و یا ماکرو نویسی با وی بی استفاده کنید که گفتم اصولا مثله وی بی نخواهد شد . شما وقتی این سوال رو مطرح می کنید بچه ها فکر می کنن تو ویبی کار کردین و همه جواب های شبیه به این خواهد بود و دریغ از اینکه هیچ کدوم در کد شما جوابگو نخواهد بود .