PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد طراحی یک فیلد

unforgiven
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 08:11 صبح
سلام دوستان
من احتیاج به طراحی فیلدی دارم که کاربر بتونه تعداد کامپیوتر های موجود خودش رو در
اون وارد کنه . بعد در فرم دیگه ای تعداد کامپیوتر ها از صفر تا تعداد کامپیوتر هایی که قبلا کاربر وارد کرده در یک کنترل کمبو نشون داده بشه تا کاربر بتونه کامپیوتر مورد نظر خودش رو انتخاب کنه . و در فرم دیگری بشه آماری از کامپیوتر های اشغال شده و نشده رو بدست آورد .ظمنا طوری طراحی شده باشه که کامپیوتری که قبلا اشغال شده برای دیگران قابل انتخاب نباشه .
لطفا راهنمایی کنید چطور این فیلد رو طراحی کنم البته با توجه به اون قسمت هایی که توضیح دادم
اگه نمونه سورسی هم در این زمینه دارید لطفا بزارید
متشکرم

احمد آقا
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 08:34 صبح
تو فیلد نمی خوای طراحی کنی
دیتا بیس منظورت هست و میتونی یه دیتا بیس اکسس بسازس با یه table که اون table هم باید حد اقل دو تا فیلد داشته باشه یه فیلد برای اسم کامپیوتر و یه فیلد هم برای مشخص شدن اینکه اشغال شده یا نه و اگه اشغال شده توسط چه کسی اشغال شده بقیه کارای برنامه نویسیش هم اگه حوصله ام بشه برات بنویسم کمتر از توضیح دادن اینجا وقت میبره!

unforgiven
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 08:40 صبح
سلام احمد آقا
من بانکو که اکسس هم هست طراحی کردم منضورم دقیقا طراحی همین فیلد بود و این که چطوری عدد وارد شده رو از 0 تا عدد کاربر در کمبو نشون بده و چیزای دیگری که در بالا توضیح دادم
لطفا در مورد جزییات دیگرش هم توضیح بده یا مثال بزن
پیشاپیش متشکرم

احمد آقا
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 08:50 صبح
والا من که از طراحی فیلد منظورت رو نمی فهمم
منظورت از عدد وارد شده تا عدد کار بر رو هم نمی فهمم
اصلا بگو این بر نامه رو برای چی میخوای شاید یه چیزی حالیم شد
برای پر کردن یه کامبو هم میتونی اول هر کوئری که میخوای روی بانکت بزنی بعد به شکل زیر اونا رو توی کامبو ت بزاری

With rsttemp
While Not .EOF
If .Fields(0) <> "" Then cmbcustomer.AddItem (.Fields(0))
.MoveNext
Wend
.Close

End With
rsttemp : رکورد ستی هست که من از بانکم خوندم
cmbcustomer : کامبو

H_SH_VB
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 10:44 صبح
آقا تورو خدا عنوان پست هاتون رو درست انتخاب کنبد، آخه این آقای زواری چه گناهی کرده؟