PDA

View Full Version : گفتگو: راهنمایی برای تبدیل برنامه نوشته شده با vb.net به C# 2010 " برنامه ذخیره عکس در sql server 2008"

h.rezaee
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:25 عصر
سلام به دوستان. بنده 2-3 سال پیش یه برنامه برای دانشگاه نوشتم برای ذخیره عکس منتها با vb.net. الان یه پروژه دارم می نویسم برای یک شرکت که می خواد امکان آپلود تصویر هم داشته باشه منتها با C#‎.حالا می خوام از اون پروژه قبلی استفاده کنم تا عکس ها رو توش ذخیره کنم . کل پروژه رو میزارم ممنون میشم اگه معادل C#‎‎ رو هم راهنمایی کنید تا بنویسیم بعد اینجا بزاریم تا دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن.
اطلاعات پروژه ضمیمه شده :
بانک اطلاعاتی sql server 2008 r2
زبان برنامه نویسی vb.net
---------------------------------------------------------------
حالا می خوایم با کمک هم عین این پروژه رو با زبون C#‎‎ 2010 بنویسیم.
---------------------------------------------------------------

alexmcse
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:53 عصر
برو به این لینک http://alexmcse.blogsky.com

h.rezaee
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 18:05 عصر
برو به این لینک http://alexmcse.blogsky.com
دوست عزیز اگه دقت کنی نوشتم با C#‎ 2010 ولی این برنامه با C#‎ 2008. بعد اینکه دقیقا مثل این باشه!!!!!!!!!!!! ولی باز هم ممنون.

khokhan
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 18:46 عصر
درود بر شما

پس فردا همین موقع پروژه رو تحویل بگیر :لبخند:

h.rezaee
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 18:48 عصر
درود بر شما

ممنون. منتظریم. لینکش رو بزار تا دوستان هم استفاده کنن.
البته اگه دوستان دیگه هم ایده ای ، نمونه ای و ...... دارن بزارن ممنون میشیم.

h.rezaee
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:07 عصر
دوستان و برنامه نویس های حرفه ای . اگه نمونه دارین بزارین تا این دوستمون یه حرکتی بزنه!!!!!!!!!!
ایشالله این تاپیک بشه پر از نمونه های مختلف ذخیره سازی عکس . روش های مختلف ، نوع های مختلف و ...... که هر کی خواست بتونه ازش استفاده کنه.
منتظریم.

h.rezaee
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:11 عصر
اینم یک روش دیگه برای ذخیره سازی عکس به روش ذخیره سازی آدرس عکس در DB.البته تو سرچ هایی که تو همین وب سایت زدم پیدا کردم.
امیدوارم مفید واقع بشه.

h.rezaee
جمعه 18 اسفند 1391, 16:43 عصر
درود بر شما

دوست عزیز الوعده وفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! امروز روز موعده :لبخند:
ایشالله که آمادست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khokhan
جمعه 18 اسفند 1391, 20:01 عصر
سلام

حالا اینه دیگه نمی دونم چی از آب در اومد :لبخند:

ارادت

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 11:06 صبح
سلام

حالا اینه دیگه نمی دونم چی از آب در اومد :لبخند:

ارادت
خیلی ممنون. ولی یه سوال داشتم . داداش این جدول بانک چیه؟؟؟؟؟؟؟ یکدونه id , یه دونه name, یه دونه برای باینری درسته ؟؟؟؟؟؟؟. اگه بخوایم فایل exe بسازیم یا این که بخوایم بانک کنار برنامه باشه ( حتی در حالت ساخت فایل setup ) این دستور خطی که تو textbox نوشته شده جواب گو هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

khokhan
شنبه 19 اسفند 1391, 14:47 عصر
خیلی ممنون. ولی یه سوال داشتم . داداش این جدول بانک چیه؟؟؟؟؟؟؟ یکدونه id , یه دونه name, یه دونه برای باینری درسته ؟؟؟؟؟؟؟. اگه بخوایم فایل exe بسازیم یا این که بخوایم بانک کنار برنامه باشه ( حتی در حالت ساخت فایل setup ) این دستور خطی که تو textbox نوشته شده جواب گو هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درود برشما

من اصلا متوجه منظور شما نمی شم

اگه ممکنه واضح تر سوالتونو طرح کنین

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 16:38 عصر
:لبخند:
آره ببخشید پست قبلی رو با گوشی زدم اینجوری شد.
می خوام بدونم رکوردهای دیتابیس یکی id, name, picbinary هستش ؟؟؟؟؟؟؟؟ یعنی برای ذخیره یه عکس یدونه شمارده داره ، یکی هم اسم عکس رو می گیره و یکی هم خود عکس رو قرار میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اینکه بخوایم برای برنامه فایل exe بسازیم ، و اینکه بتونم بانک رو همانند شما کنار فایل exe بزارم تا استفاده کنم از این روشی که شما استفاده کردین استفاده کردم منتها خطا داد نتونست دینتابیس رو باز کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
میخواستم ببینم این چه جوریه؟؟؟؟؟؟

khokhan
شنبه 19 اسفند 1391, 17:05 عصر
درود برشما

اینکه من در داخل دیتابیس از سه ستون استفاده کردم دلیلش اینه که می خواستم نام عکس یا نام صاحب عکس رو هم کاربر وارد کنه که بعد از خیرش گذشتم

یعنی اگر اون دو تا فیلد شماره (int) و نام رو از دیتابیس حذف کنی موردی نداره چون داخل برنامه از اونا استفاده نشده

در مورد سوال دوم هم بایستی بگم که من رشته اتصال رو عمدا طوری تعریف کردم که دیگه کاربر مجبور به اتک کردن دستی نباشه و داخل پوشه بین گذاشتمش

شما هم اگه می خواین برا برنامه ستاپ بسازین بهتره از نرم افزارهای مختص این کار استفاده کنین که در این نرم افزار ها می تونین طوری تعریف کنین که پس از نصب برنامه فایل دیتابیس رو به محل مشخص شده کپی کنه ویا اینکه دیتابیس رو داخل پوشه ای با نام مشخص قرار بدین ورشته اتصال رو طوری تعریف کنین که دیتابیس رو از داخل اون پوشه بشناسه

و بعدش هم دیگه هیچی همین دیگه تموم شد :لبخند:

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 17:53 عصر
باز هم ممنون. ببینید بنده کد زیر رو برای ایجاد کانکشن به دیتابیس قرار دادم .

Data Source=localhost;Initial Catalog=fajr;Integrated Security=True

ولی وقتی مثل شما کد زیر رو قرار میدم نمی دونم چرا اررور میده!!!!!!!!!!!!!!!

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Fajr.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True

این هم ارروری که میده؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟! !؟

khokhan
شنبه 19 اسفند 1391, 18:24 عصر
درود بر شما

خوب باید هم ارور بده

اگه ارور نمی داد باعث تعجب بود

این ارور مربوط به ورژن نامناسب sql هست نه رشته اتصال

یعنی ورژن sql مقصد پایین تر از ورژن دیتابیس برنامه هست

ارتقا بدینش:لبخند:

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 18:41 عصر
ارتقا بدینش:لبخند:
باز هم ممنون که جواب دادین. ولی چه جوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه لینک دانلودی چیزی دارین بدین ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!! !!1

khokhan
شنبه 19 اسفند 1391, 19:06 عصر
درود بر شما

بهتره از بیرون تهیه کنین حجمش زیاده دانلود نمی صرفه البته همراه پک ویژال هم هست

اگرم خواستین از سایت میکروسافت هم می تونین نسخه ایکس پرسش رو دانلودش کنین

لینک

http://download.microsoft.com/download/0/9/4/094F2CB6-2C68-4B0F-AF20-D42E150CF6A4/SQLFULL_X86_ENU.EXE

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 19:45 عصر
ممنون. مشکلش حل شد!!!!!!!!!!!!
با یه ترفند!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟! ؟؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟

حالا یه سوال دیگه؟:لبخند:
ببینید بنده اگه بخوام این پروژه ذخیره سازی عکس رو به طور همزمان برای چنتا عکس انجام بدم به طوری که id همشون یکی باشه، چه جوری میشه؟

ببینید من این پروژه رو واسه یه شرکت نوشتم که می خواد پرونده های کارمنداش رو به طور کامل اسکن کنه و تو دیتابیسش داشته باشه!
بعد هر پرونده مشخص نیست که دقیقا چنتا برگه داره.
البته پرونده های جدیدش تا 4 تا برگه داره ولی واسه قدیمی ها یکی 2 تاست یکی 20 تا!!!!!!!!!!!!!!!!
برای همین می خواستم ببینم چه جوریه. اگه بخوام برای یک شخص بیش از یک عکس رو ذخیره سازی کنم برای id چه کار باید بکنم؟
این رو هم بگم که دیتابیس بر اساس کلید های خارجی و اصلی و..... با هم در ارتباط هستن.
الان id رو هم گذاشتم identity = Yes. ولی فکر کنم با این حرکت کلا وضع عوض میشه؟!؟!؟!؟!؟!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
ممنون میشم اگخه این سوالم رو هم جواب بدی.

khokhan
شنبه 19 اسفند 1391, 20:10 عصر
حالا چرا fk رو روی id می زارین

البته روشهای زیادی برا این کار هست

یکی اینه که برای هر شخص یک کد بدین و بعد بیاین این کد رو به عکسا اختصاص بدین

وبعد .................

h.rezaee
شنبه 19 اسفند 1391, 21:43 عصر
اتفاقا نظر خودم هم همین بود، برای هر شخص یه کد وجود داره، یه کد چهار رقمی

h.rezaee
یک شنبه 20 اسفند 1391, 10:14 صبح
سلام. دوست عزیز باز هم یه سوال داشتم. :لبخند:
برای ذخیره این که عکس هایی با حجم نهایتا 2mb چه جوری باید عمل کنیم. این کدهای vb.net بود ولی در برنامه ای که شما نوشتین نیست؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟ ؟!:متفکر:

khokhan
یک شنبه 20 اسفند 1391, 17:42 عصر
سلام. دوست عزیز باز هم یه سوال داشتم. :لبخند:
برای ذخیره این که عکس هایی با حجم نهایتا 2mb چه جوری باید عمل کنیم. این کدهای vb.net بود ولی در برنامه ای که شما نوشتین نیست؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟ ؟!:متفکر:
سلام علیکم

بنا به افاضات جنابعالی نمونه حاضر که به موجب خروج از حد معین حجم الفایل اجازه ورود در دیتابیس را از فایل معلوم الحال سلب می نماید ارسال می گردد

لازم به اضافات می باشد که مقدار مجاز برای فایل تصویر از سوی حقیر 250کیلو بایت تعیین گردیده

لذا در صورت لزوم بنا به مقتضیات می توانید مقدار دهی نمایید

h.rezaee
یک شنبه 27 اسفند 1391, 09:01 صبح
سلام علیکم

بنا به افاضات جنابعالی نمونه حاضر که به موجب خروج از حد معین حجم الفایل اجازه ورود در دیتابیس را از فایل معلوم الحال سلب می نماید ارسال می گردد

لازم به اضافات می باشد که مقدار مجاز برای فایل تصویر از سوی حقیر 250کیلو بایت تعیین گردیده

لذا در صورت لزوم بنا به مقتضیات می توانید مقدار دهی نمایید
باز هم ممنون. دوست عزیز یه سوال این ستون های بانک اطلاعاتی برنامه اولی که گذاشتی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمی تونم بانک رو باز کنم تا ستون ها رو ببینم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

h.rezaee
یک شنبه 27 اسفند 1391, 17:22 عصر
دوست عزیز برای ساخت دکمه حذف و ویرایش باید چه جوری عمل کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

h.rezaee
یک شنبه 27 اسفند 1391, 17:23 عصر
باز هم ممنون. دوست عزیز یه سوال این ستون های بانک اطلاعاتی برنامه اولی که گذاشتی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمی تونم بانک رو باز کنم تا ستون ها رو ببینم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این مشکل حل شد!!!!!1:لبخند: