PDA

View Full Version : مشکل در نمایش خدمات واحد بعد از انتخاب

sahel1390
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:26 عصر
سلام من هفته دیگه باید پروژه مو تحویل بدم از شماها راهنمایی میخواستم ؟

استادمون یه پروژه داده مربوط به یکی از اداره ها . که توی این اداره یک واحد پشتیبانی هست که به همه واحدها خدمات ارائه میده .

حالا استادمون گفته پروژه باید این امکان رو داشته باشه که وقتی اسم یکی از واحدها ( مثلاًواحد مالی ) رو انتخاب کردیم خدماتی که توسط واحد پشتیبانی به اون واحد داده شده رو نمایش بده .نمیدونم چه جوری باید بنویسمش؟

(البته خدمات رو وارد پایگاه داده کردم وتوی صفحه وب میشه دید که چه درخواستهایی تا حالا به واحد پشتیبانی داده شده .

با دستورات زیر اطلاعات رو وارد پایگاه داده کردم و جواب میده :

<?php
if(isset($_GET['act']))
{
if($_GET['act']=='insert')
{

mysql_connect("localhost","root","");
mysql_select_db("pars");
mysql_query("insert into problem values('".$_POST['id']."','".$_POST['name']."','".$_POST['lname']."','".$_POST['kname']."','".$_POST['type']."','".$_POST['sharh']."') ");

}
}

حالا نمیدونم چطوری باید اون چیزی رو که استاد گفته بنویسم و با چه دستوری ممنون میشم اگه کسی بیاد و جوابمو بده . مرسی

( از EasyPHP1-8 استفاده می کنم .)

اگه نمونه ای هم دارید برام بذارید ممنون میشم .

h.rezaee
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:37 عصر
سلام. باید از طریق سطح دسترسی که تو صفحه مدیریت توسط ادمین برای هر قسمت قرار داده میشه استفاده کنی.
توی بانک یه جدول باید داشته باشی برای تعریف سطح دسترسی. مثلا امکان نوشتن مطلب و حذف مطلب و ..... بعد از طریق کلید اصلی و کلید خارجی کاربر رو به این جدول join کنی بعد بهش بگی اگه مقدار داده توی جدول 1 بود ، این امکان براش نمایش داده بشه اگه صفر بود نه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این سطح دسترسی هم توسط ادمین تعریف میشه. چه جوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برای هر امکان یک رادیو باتن یا چک باکس بزار بعد مقدارش رو ( 0 یا 1 ) رو به دیتابیس بفرست.
موفق باشی

sahel1390
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:42 عصر
h.rezaee عزیز میشه با مثال راهنماییم کنی ؟

numberone1
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:59 عصر
وقتی اسم یکی از واحدها ( مثلاًواحد مالی ) رو انتخاب کردیم خدماتی که توسط واحد پشتیبانی به اون واحد داده شده رو نمایش بده

یک تیبل دارید به اسم users (مثال) که نام واحد ها رو داخلش قرار میدید. با آیدی یکتا
مثلا
آیدی 1 واحد فروش
آیدی 2 واجد مالی
.
.
.
بعد یک تیبل ایجاد میکنید به اسم activity
که شامل فیلد های آیدی (یکتا) - سرویس دهنده - سرویس گیرنده - توضیحات در مورد سرویس
آیدی که یک عدد یکتا هست auto_incerement
سرویس دهنده که واحد پشتیبانی هست البته آیدیش
سرویس گیرنده هم هر واحدی میتونه باشه
توضیحات هم باید توسط کسی که اطلاعات و وارد میکنه ثبت بشه
یک کوئری میگیرید که تمام اون ردیف هائی رو بیار که سرویس دهنده واحد پشتیبانی باشه و سرویس گیرنده واحد فلان..
SELECT * FROM `activity`where service_dahande = 1 AND service_girande = 2
به همین راحتی

sahel1390
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 09:44 صبح
numberone1 و h.rezaee عزیز ممنون از توضیحاتتون .

اما میشه جواب منو به این صورت بدید .

http://8pic.ir/images/2dfaf54uh0nj0nigd5yg.jpg

MRmoon
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 09:52 صبح
نگا الان اینطور که من فهمیدم تو یه بخش میخوای درست کنی برای اینکه در تیبل problem مشکلات رو وارد کنی ، بعد میخوای یه قسمت دیگه بسازی برای اینکه مثلا برای قسمت مالی از تیبل problem اطلاعات مربوط به اون واحد در بیاری درسته؟

اگه درسته بگو که یه نمونه کد برات بذارم تا اشتباه نشه.

sahel1390
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 10:04 صبح
آره درسته MRmoon عزیز

MRmoon
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 13:06 عصر
خب ایسنسرتش رو بلدید دیگه؟

حالا مثلا ما با GET نام واحد رو ارسال میکنیم.

//نام واحد
$name = $_GET['name']

$x = mysql_qeuery("SELECT * FROM problem WHERE vahed = '$name' ORDER BY id DESC");

while($f = mysql_fetch_assoc($x))
{
echo "".$f['id'];
echo "".$f['name'];
//وغیره
}

خوب این یه نمونش هست. امیدوارم متوجه شده باشی مثلا باید برای اسم واحد URL اینجوری بشه :

yoursite.com/pagename.php?name='نام واحد'