PDA

View Full Version : سوال: درخواست یک اموزش مختصر و جامع ......

orache
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:27 عصر
سلام به همه ی دوستان
اول از همه بگم من کارم برنامه نویسی بازیو بازی سازیو اینجور چیزاست ولی به سایت نیاز دارم از این وبلاگ ها و به دیگری بده برات کار انجام بده و... خسته شدم میخام خودم یه سایت بسازم (البته نمیخام اسکریپتو خودم بنویسم ) میخام اسکریپت رایگان نصب کنم .. بتونم ویرایشش کنم (مثل کد وبلاگ که میشه هدر و ... رو عوض کرد ) .. موضوع جدید اضافه کنم و غیره
من اصلا بلد نیستم اسکریپت نصب کنم بلد نیستم چجوری فایل هارو اداره کنم اصلا چیزی بلد نیستم از وب (میخام از اسکریپت های وب الفا استفاده کنم )
.
اموزشی هست که برای افرادی مثل من باشه از مبتدی تا متوسط
ممنون

linuxUser
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 17:33 عصر
سلام دوست عزیز
من بهتون توصیه می کنم از جوملا استفاده کنید. بسیار ساده با کتاب های آموزش زیاد و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوی آماده جهان و ایران
اگه برنامه نویس هم باشی یادگیری و کار کردن باهاش اصلا وقت زیادی نمی گیره .
http://www.joomina.ir
این یکی از سایت هایی هست که جوملا را فارسی سازی کرده و آموزش هم گذشته

orache
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 18:09 عصر
مرسی داداش من گفتم که فقط میخام از اسکریپت اماده استفاده کنم این سایت الان چی چی یاد میده ؟؟ برنامه نویسی ؟ من فقط اسم جوملا رو شنیدم

SlowCode
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 21:55 عصر
نه cms هایی مثل جوملا رو بدون دانستن کد نویسی هم میشه اداره کرد.
یکی دو هفته برو دنبالش میتونی یه سایت بسازی.
ولی سعی کن کم کم css , html و بعد php رو یاد بگیری.
چوناگه اینا رو ندونی بعضی وقت ها درجا میزنی. یا واسه انجام یه کار کوچیک کلی عذاب میکشی.
یاد گیری css,html به نظرم ضروری هست، چون ممکنه مثلا از یه قالبی خوشت بیاد که انگلیسی باشه! اینو باید بتونی با css به شکل دلخواهت تغییر بدی.
به نظرم اگه پیگیر قضیه باشی و با توجه به اینکه برنامه نویسی بلدی یاد گرفتن html,css,joomla و درست کردن یه سایت کمتر از یه ماه زمان میبره.
من تو یه ماه html,css,php رو در حد نوشتن یه سایت متوسط یاد گرفتم.

orache
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 23:51 عصر
واقعا ؟؟ 1 ماه ؟؟ من تا 3 ماه (تا وقتی که امتحانای ترم 2 تموم شه ) وقت ازاد دارم ولی نمیدونم از کجا باید یاد بگیرم مثل سی پلاس پلاس و opengl هست که 2 ماه موندم فقط ببینم چی خوبه چی بده از کجا و چجوری یاد بگیرم
ولی به نظر شما ارزش داره ؟؟ شما الا ن چه سایت هایی میتونین بسازین مثلا از موارد زیر نگاه کنین کدومشونو میتونین بسازین (البته خاب چیزی نیست وقتی قواعدو بلد باشیم میتونیم از اینور اونور کش بریم )
ساخت اسلایدر عکس درسایت
ساخت پخش فیلم در سایت
ساخت اسلایدر افقی در سایت
بقشو یادم نیست
.
.
البته قبلش کد نویسی رو بلد بودین ؟؟ من الان برای شروع چی خوبه فقط html رو یاد بگیرم کافی نیست باید php هم یاد بگیرم ?? از php زیاد خوشم نمیاد
راستی یه کتاب معرفی میکنین

SlowCode
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 15:37 عصر
آره واقعا! البته چون حدودا 3 سال با وی بی کار کرده بودم مباحث رو زود یاد گرفتم.

ولی به نظر شما ارزش داره ؟؟ به نظرم ازششو داره که یکم وب نویسی رو یاد بگیری چون هم یکم طراحی یاد میگیری که تو تحت دسکتاپ هم برنامه هات رو خوشگل تزپر میسازی هم با مباحث امنیتی آشنا میشی و هم ذهنت باز تر میشه.

شما الا ن چه سایت هایی میتونین بسازین مثلا از موارد زیر نگاه کنین کدومشونو میتونین بسازین
البته من تو دنیای وی مبتدی هستم ولی الان در حد سایت های خبری و ... رو میتونم درست کنم. یعنی هم طراحی و هم برنامه نویسی رو بهتر از سایتهایی مثل فارس نیوز(اه اه) و رجانیوز و ...
البته فقط یه سایتی هست که نوشتنش الان در توانم نیست، اونم افسران (http://www.afsaran.ir/)هست. واسه این هم اگه چندتا مورد واسم حل بشه میتونم بنویسم.
ولی اینا رو اگه یکی بخواد تنهایی درست کنه پدرش درمیاد:لبخند:

ساخت اسلایدر عکس درسایت
ساخت پخش فیلم در سایت
ساخت اسلایدر افقی در سایت
بقشو یادم نیست
اینا رو لازم نیست از صفر بنویسی! نمونه های زیادی تو نت هست کافیه jQuery رو در حد متوسط بلد باشی تا اون کدها رو به شکل دلخواهت دربیاری.
البته اگه یکم پیشرفت کنی خودت هم میتونی بنویسی ولی خوب وقتتو میگیره.

من الان برای شروع چی خوبه فقط html رو یاد بگیرم کافی نیست باید php هم یاد بگیرم
آره واسه شروع html,css بعد جی کوئری و جاوا اسکریپت.
php واسه سایتهای پویاست(سایتهایی که با دیتابیس در ارتباطن). اگه نیازت شد برو یاد بگیر. سینتکسش هم شبیه همین ++C خودته:لبخند: یعنی شرط و حلقه و سوئیچ و ... فقط موند اسم تابع ها که اونم فکر نکنم واسه یه برنامه نویس کاری داشته باشه!

راستی یه کتاب معرفی میکنین
شرمنده! من کتابی رو نخوندم تا بهت پیشنهاد بدم:لبخند:
ازهمین سایت w3schools استفاده کن. کلا مباحث درمورد طراحی و برنامه نویس وب رو یاد میده.
بعد که یکم راه افتادی تو گوگل بگرد چندتا سایت دیگه پیدا کن بعد آموزش های lynda رو دانلود کن و نگاه کن. از مطالب همین فروم هم استفاده کن.

orache
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 20:27 عصر
ببین من نمیخام خیلی یاد بگیرم که راستی اصلا نمیدونم فرق html و php و css چیه html رو تو کجا مینویسن یعنی ide خاصی داره ؟؟ یا نه تو نت پد مینویسن اصلا میشه توش مثل asp.net دکمه تکس باکس لیبل و اینجور چیزا گذاشت یا نه همش کده ؟؟ اگه نه که پدر ادم در میاد
.
php یا css چیه میشه مختصر توضیح بدی که فرق اینا با همون html چیه
.
من میخام سایت کامل بتونم بسازم ایا میشه فقط با html ساخت
ممنون

orache
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 21:20 عصر
یهو برم سراغ php چطوره

SlowCode
جمعه 18 اسفند 1391, 09:23 صبح
ببین html واسه طراحی ظاهر سایت هست، المنتهایی داره که میتونی ازش استفاده کنی مثلا: تکست باکس، رادیو، دکمه، لیبل و .... همه اینا رو با html درست میکنن، IDE هم داره، میتونی از dream weaver یا rapid css , ++Notepad برنامه های دیگه استفاده کنی. با نوت پد هم میتونی ولی اذیت میکنه.
الان تو مرورگرت view source رو بزنی کثر چیزهایی که می بینی کد html هستن.
css هم واسه قالب بندی هست، مثلا رنگ دادن،تنظیمات فونت، حاشیه، انیمشین و ...
jQuery , javascript هم روح سایت هست یعنی میتونی خیلی به کمکش سایت جذاب و زیبا درست کنی.
اما php فقط سمت سرور هست، کاربر هیچی در مورد اون نمیبینه، مثلا میخوای ایمیل بفرستی، یه چیزی تو دیتابیس ذخیره کنی، یا چیزی رو از دیتابیس بخونی، الان این مطالب رو که ما می نویسیم تو دیتابیس ذخیره میشه و همش به لطف php هست.
به نظرم اگه آموزشهای w3schools رو بخونی همش رو توضیح میده. یا آموزشهای لیندا.

orache
جمعه 18 اسفند 1391, 15:02 عصر
مرسی اره w3schools خیلی سایت مرجع خوبیه . رو قلتک افتادم الان دارم یاد میگیرم و کد ها رو میخونم و حفظ میکنم منتها کد هارو داخل blogfa مینویسم . هاست دارم ولی نمیدونم کد رو کجاش باید کپی کنم اگه میشه راهنماییم کن
ممنون