PDA

View Full Version : Client Side Script

Majid2003
پنج شنبه 13 آذر 1382, 06:54 صبح
من یه کنترل Button از نوع ASPکنترل دارم که این کنترل دو تا رویداد کلیک دارد. یکی در طرف کلاینت که چک میکنه که آیا مقادیر دو فیلد با هم برابر هستند یا نه و رویداد کلیک دیگه در طرف سرور است که یه سری کارها رو انجام میده.طرف سرور رو که در CodBehind مینویسیم اما نمیدونم چرا طرف کلاینت کنترل های ASP رو که باید در سورس HTML بنویسیم نمیشناسه.آخه وقتی بعد از ID یا Name اونها نقطه میذارم خصوصیات متدها و... اون رو بازنمیکنه.(ولی در کنترل های HTML باز میکنه)در ضمن باید رویدادهای اونو هم به طور دستی وارد کنم.در صورتی که در کنترلهای HTML این جوری نیست.

sh_mohsen taki
دوشنبه 30 آبان 1384, 21:08 عصر
باید کلیدت html باشه و برای اینکه توی Codebehind بتونی استفاده کنی روشون کلیک راست کن و Rrun at server رو فعال کن
موفق باشی

titbasoft
سه شنبه 01 آذر 1384, 19:57 عصر
همونطور که می دونید server control ها تا قبل از اجرا روی سرور هنوز ماهیت HTML پیدا نکرده اند. این درسته که ظاهرا یک tag مثلا به نام asp:button دارند اما خاصیت runat=server اونها مشخص می کنه که اونها باید سمت سرور render بشن.

* یه نکته مهم: این فقط IE است که دسترسی مستقیم به object های صفحه رو پشتیبانی می کنه. اگر شما سیستمی می نویسید که نیاز داره cross platform باشه ، باید با استفاده از document.getElementById به اشئاء صفحه دسترسی پیدا کنید.