PDA

View Full Version : گفتگو: نظرسنجی: در مورد اینکه آیا برنامه دمویی که میزاریم میتونه مفید باشه بدون سورس یا نه

user18
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 22:41 عصر
با سلام من برنامه دمو گزاشته بودم که یکی از مدیران این بخش اومد و حذفش کرد دلیلشم این بوده که این جور تاپیک ها اصلا بار آموزشی نداره چون سورس نداره
حالا میخوام دوستان نظراتشون رو بگن که آیا واقعا این جور تاپیک ها بار آموزشی نداره و حتما باید سورس باشه تا بار آموزشی داشته باشه
البته این رو هم در نظر بگیرید که یکی از بارهای اموزشی این نوع تاپیک ها این هست که میتونیم الگو بگیریم از برنامه دوستان این یه نوع بار آموزشی
بار آموزشی دوم: اگه یکی بیاد برنامه رو دانلود کنه و باهاش کار کنه با کمی تفکر میتونه خودش به تجزیه و تحلیل این برنامه بپردازه و با تجزیه و تحلیل آشنا بشه و با آشنایی که بدست میاره میتونه خودش یه همچین برنامه ای رو بنویسه که میتونه تو یاد گیری برنامه نویسی خوب باشه
به نظرتون واقعا اینطور هست خواهش میکنم نظرات واقع بینانه بیان کنید بلکه مدیران رو مجاب کنیم که این نوع تاپیک ها هم بار آموزشی میتونند داشته باشند با تشکر

JaVa
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 22:45 عصر
سلام.

تالارهایی وجو داره که مختص همین موضوع مورد بحث شما هست.

تالار: ارزیابی نرم افزار (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?115-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)

زیاد ناراحت نباش بعد از مدتی عادت می کنی به این مسائل

موفق باشید.

user18
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 22:50 عصر
عزیز ممنون از راهنماییتون ولی میخواستم بدونم نظرتون رو راجع به این موضوع که آیا بارآموزشی دارن این نوع تاپیک ها یا نه با تشکر

JaVa
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 22:53 عصر
عزیز ممنون از راهنماییتون ولی میخواستم بدونم نظرتون رو راجع به این موضوع که آیا بارآموزشی دارن این نوع تاپیک ها یا نه با تشکر

پس شما بهتره یه نظر سنجی اضافه کنید به تایپیک:بوس:

موفق باشید

سعید کشاورز
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 23:41 عصر
به نظر من خیلی مفیدتر از سورس آماده هستش این کار..
چون زمانی که من میام برنامه شما رو میبینم و مثلا از یه آیتمش خوشم میاد، میرم دنبالش تا منم نحوه ساختنش رو یاد بگیرم..ممکنه کنار همین مورد یادگیری کلی چیز دیگه هم یاد بگیرم..
هر چند سورس آماده هم خیلی کاربرد داره..
ولی این مورد هم میتونه خیلی مفید باشه به نظر من..
هم با دیزاین برنامه آشنا میشیم هم خیلی چیزای دیگه..

Himalaya
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 00:34 صبح
سلام

با سلام من برنامه دمو گزاشته بودم که یکی از مدیران این بخش اومد و حذفش کرد دلیلشم این بوده که این جور تاپیک ها اصلا بار آموزشی نداره چون سورس نداره
حالا میخوام دوستان نظراتشون رو بگن که آیا واقعا این جور تاپیک ها بار آموزشی نداره و حتما باید سورس باشه تا بار آموزشی داشته باشه
البته این رو هم در نظر بگیرید که یکی از بارهای اموزشی این نوع تاپیک ها این هست که میتونیم الگو بگیریم از برنامه دوستان این یه نوع بار آموزشی
بار آموزشی دوم: اگه یکی بیاد برنامه رو دانلود کنه و باهاش کار کنه با کمی تفکر میتونه خودش به تجزیه و تحلیل این برنامه بپردازه و با تجزیه و تحلیل آشنا بشه و با آشنایی که بدست میاره میتونه خودش یه همچین برنامه ای رو بنویسه که میتونه تو یاد گیری برنامه نویسی خوب باشه
به نظرتون واقعا اینطور هست خواهش میکنم نظرات واقع بینانه بیان کنید بلکه مدیران رو مجاب کنیم که این نوع تاپیک ها هم بار آموزشی میتونند داشته باشند با تشکر ببین شاید از دید شما حذف تاپیکت توسط اون مدیر درست نباشه ولی از دید مدیری که گفتی قضیه یکم فرق میکنه
من شخصا ترجیح میدم برنامه ای رو که بدون سورس ارائه میشه رو روی سیستمم اجرا نکنم (حالا با هر عنوانی، مثلا دموی برنامم رو ببینید، یا برنامم رو تست کنید ایرادات اون رو بگید تا رفع کنم و یا یه کامپوننت درست کردم امتحان کنید و ... (همه هم بدون سورس))
دلیل: از کجا معلوم یه کد مخرب تو سورسش نوشته نشده باشه؟ فرض کنید برنامه من نوعی رو 1000 نفر محض کنجکاوی دانلود و اجرا کنن. از این 1000 نفر، 10 تاشون هم اطلاعات مهمی رو سیستم داشته باشن و باقی ماجرا.
پس 2 تا راه هست. یا سورسش رو هم بدید تا طرف با خیال راحت اجراش کنه (اگه خودشم چیزی از کدا دستگیرش نشه، بالاخره یکی پیدا میشه که متوجه بشه و به بقیه اطلاع بده)
نمونش: تاپیک طرفو پیدا نکردم ولی یه تاپیک بود واسه یکی دو سال پیش، طرف یه کامپوننت واسه win app ساخته بود مربوط به فکر میکنم button بود. بعد از کلی دانلود و استفاده یکی از بچه های سایت فهمیده بود که این کامپوننت یه کارایی تو سیستمش کرده که نباید میکرده. بعد هم تو همون تاپیک گفته بود و جالب اینجاس که طرف بعد از کلی منکر شدن آخر گفت آره ولی فکر نمیکردم کسی متوجه بشه.
راه دوم اینه که اگه امکانش باشه طرف بیاد سورس برنامت رو با مثلا Reflector ببینه. فکر میکنی جند نفر حاضرن وقت بزارن و اینکار رو بکنن؟ مطمئنا هیچ کس با یه دمو
این کار رو نمیکنه. باز اگه یه کامپوننت بود، شاید یکی محض برسی کداش، این کار رو میکرد
شاید بگید خوب مگه همه برنامه هایی که رو سیستمت نصبه سورسش رو داری؟ سورس آفیس یا همین vs خودمون رو مگه داری؟ نه که نداری. پس چرا از اونا استفاده میکنی؟
بحث نرم افزارای بزرگ فرق میکنه با نرم افزارایی که از سر سرگرمی نوشته میشن. ضمنا به این مورد اضافه کنید کنجکاوی بیش از حد ما ایرانی ها رو. اونوقت حق میدید به اون مدیر بابت حذف تاپیک شما