PDA

View Full Version : کمکبه من در انتخاب موارد قابل ارائه در کنفرانس در موضوع آژاکس

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 16 اسفند 1391, 23:23 عصر
سلام
تو درس سیستم های توصیح شده استاد ازم خواسته در مورد آژاکس کنفرانس بدم
موندم پی بگم چی و توضیح بدم
مثال عملی چی بزنم
چه مباحثی و پوشش بدم
لطفا کمکم کنید...

eshpilen
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 08:41 صبح
اول از همه اینکه تلفظ درستش ایجکس است.

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 08:44 صبح
تلفظ نکردم که حاجی دارم مینویسم ! منم همیشه همین تلفظی که میگی و میگم اما تو نوشتار دیدم خیلی جاها اینجور مینویسند به فارسی
حالا برو تو دومش ...ج بده گیر نده

iranolom
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 08:51 صبح
مساله اول فکر کنم این براشه برات

که می خوای کلی در مورد این تکنولوژی صحبت کنی یا اینکه وارد جزئیات بشی

اگه قصدت ورود به جزئیات هست بهتر هستش یکی از گزینه های ASP یا PHP رو انتخاب کنی و با توجه به عملکرد هر کدوم این اجاکس رو توضیح بدی

eshpilen
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 08:58 صبح
تلفظ نکردم که حاجی دارم مینویسم!
یعنی شما مثلا ماشین رو مینویسی ماشان؟ :لبخند:

منم همیشه همین تلفظی که میگی و میگم اما تو نوشتار دیدم خیلی جاها اینجور مینویسند به فارسی
خب اونا هم چون تلفظش رو اشتباه فهمیدن اونطوری نوشتن.
دلیل نمیشه که.

موندم پی بگم چی و توضیح بدم
مثال عملی چی بزنم
چه مباحثی و پوشش بدم
لطفا کمکم کنید...
خب بگو قدیم نبود و اینا و صفحه هی بخاطر هر کار جزیی باید رفرش میشد و اینا و حوصلهء کاربر و پهنای باند و اینا و اونا!
بعد بالاخره مقالهء ویکیپدیا رو بخون. یخورده هم سرنخ هاش رو میتونی بگیری مثلا اینکه کی اول اختراع کرده و سرش دعواست و این حرفا.
کلا خب چیز زیادی نداره ایجکس. همچین چیز پیچیده و گسترده ای نیست که؛ فقط یک جزیی از جاوااسکریپت/برنامه نویسی سمت کلاینت هست. اول ترفند بود الان استاندارد شده.
راستی فناوری هم نیست به اون معنا.
ایجکس یک درخواست و پاسخ (Request-Response) است که در پشت صحنهء مرورگر/صفحهء جاری اجرا میشه. کلیتش همینه. چیز خاص و متفاوت دیگری هم نداره نسبت به درخواستهای عادی.
البته الان با استانداردهای جدید و HTML5 و اینا امکانات بیشتری هم داره؛ مثلا میتونی آپلود فایل با ایجکس داشته باشی که Progress bar هم داشته باشه.

خود ایجکس چون چیز زیادی نداره احتمالا باید زیاد بری توی شاخ و برگ های دیگه و مسائل فرعی.

راستی چه موضوع بیخودی!!
کلا صورت مسئله اشکال داره :لبخند:
این یه چیز ساده و مختصری هست؛ درحد یک توضیح 10 دقیقه ای هم میشه سر و تهش رو بیان کرد.
کنفرانس دادن نداره!!
حالا تو بیا روی تخته هم یخورده ترسیم و توضیح بده که آموزنده باشه و توی ذهن خوب جا بیفته.

البته اگر بخوای خیلی مفصل ترش کنی میتونی بزنی توی خط کدنویسیش و جزییات فنی، نه صرفا کلیت و تاریخچه و اینا.
یعنی دیگه برنامه نویسیش رو نشون بدی براشون.
منتها این به گمانم یخورده از کنفرانس بودن خارج میشه. میشه آموزش برنامه نویسی.

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 09:09 صبح
مساله اول فکر کنم این براشه برات

که می خوای کلی در مورد این تکنولوژی صحبت کنی یا اینکه وارد جزئیات بشی

اگه قصدت ورود به جزئیات هست بهتر هستش یکی از گزینه های ASP یا PHP رو انتخاب کنی و با توجه به عملکرد هر کدوم این اجاکس رو توضیح بدی

استاد وقتی داشت لایه بندی ها در تعریف کلی سیستم و توضیح میداد و معماری ها و میگفت رسید به این بخش
و گفت که میاد تقسیم کار میکنند ...یک سری سیتم ها هستند که بخشی از کارها و کلاینت و بخشی سرور انجام میده و بعد رسید به آژاکس که خود کلاینت کارها و به عهده میگیره و کل اطلاعات به سرور نمیره و پردازش نمیشه فقط داده های قابل پروسس

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 09:39 صبح
برادر اشپیلن :
راستش نمیخوام بگم کلاسهای ارشد در حد المپیکه
اما یک درس مثله سیستم های توضیح شده خیلی مباحث مهم و کلیدی ای داره و از فکر بنده تا قبل شرکت کردن در کلاس که فک میکردم آشنا به خیلی مباحث ها هستم به دوره
پیشنهاد میکنم کتاش و بگیرید ....
توضیحاتی که شما میدید با جیزی که تو ذهنم هست متفاوت نیست اما یک دکتر نماید از من کنفرانس بخواد در مورد ایجکس ! در حد یک دانشجو کاردانی که بخواد جندتا مقال بزنه و بقیه بگن عجب مخیه...