PDA

View Full Version : گفتگو: هدایت پروژه های سنگین

as987498749874
پنج شنبه 17 اسفند 1391, 18:07 عصر
سلام دوستان

برم سر اصل مطلب
وقتی بخوایم یه پروژه رو استارت کنیم اگه حجم کاری کم باشه راحت میشه جمع و جورش کرد بخصوص مواردی مثل بانک اطلاعاتی که همش کپیه!!!

اما بعضی پروژه ها مثل برنامه های گرافیکی و یا ... که هیچ کدش مثل هم نیست و همش از فرمول تشکیل شده و روال ها بهم مرتبط میشن رو راحت نمیشه ویرایش کرد
مثل اینکه می خوای ابروش رو درست کنی می زنی چششو در می اری
موقع ویرایش به مشکلات زیادی بر میخوری

می خواستم بدونم که چطور میشه پروژ های بزرگ رو مدیریت کرد و بروز رسانی رو چطور میشه انجام داد

من خودم برنامه زیر رو دارم تکمیل می کنم

تقریبا از 4 ماه پیش شروع کردم.چون تقریبا کار با خط و فرمول ها هست برام خیلی سنگین شده البته من هنوز 60 درصد از چیزی قراره روش بذارم رو نوشتم اما دیگه نمی تونم ادامه بدم و سرعتم خیلی اومده پایین

موندم چیکار کنم وقتی یه چیز جدید می خوام اضافه کنم یک بار کل کدها رو باید بررسی کنم که خیلی زمان بر هست

دوستانی که پروژه های بزرگ انجام دادند نظری ندارند؟

پروژه زیر برای کار دانشجویی است که باید دارای امکانات زیر باشد : (گازرسانی)
1) سایز بندی لوله ها با رنگ
2)ترسیم یک نقشه در 15 دقیقه
3)ویرایش هر قسمت
4)نام گذاری هر قسمت در پلان
5) هاشور
6) آفست
7) درگ(جابجایی هر عضو)
8)متراژ کل
9) دورترین نقطه
10)پر کردن جدول بصورت اتوماتیک
11) ذخیره نقشه و فراخوانی مجدد
12)سیستم حسابداری ساده
13)تغییر مقیاس
14)چاپ با کیفیت DPI 300
15)...

مر 30

vbhamed
جمعه 18 اسفند 1391, 10:08 صبح
سلام

چيزي كه شما لازم داري تجزيه و تحليل سيستم قبل از شروع به نوشتنش هست (شايد تو دروس دانشگاهيتون داشته باشيد)
قبل از انجام كار بايد بررسي ها انجام بشه و وظايف هر قسمت مشخص بشه، تحليلگر سيستم بايد اينكار رو انجام بده و برنامه نويس ها قسمتهاي مختلف رو بنويسن و مدير پروژه مديريت كنه و ضمنا مستند سازي هر قسمت و كارهايي كه دقيقا انجام ميده هم بايد انجام بشه كه بعدا كمك زيادي مي‌كنه و ديگه نياز نيست هر بار كدها رو بررسي كنيد، اما معمولا تو ايران تحليلگر و برنامه نويس و مدير و ... همشون يكنفره! و بعضي كارها رو هم انجام نميده

اما الان شما بايد يكبار اين زحمت رو به خودتون بديد و مستند سازي برنامه رو از اول انجام بدين يعني كار هر قسمت رو دقيق مشخص كنيد و ارتباطش با ساير بخشها، و كل برنامه رو به صورت نمودار ER (در موردش تحقيق كنيد) براي خودتون داشته باشيد تا براي ويرايش و اضافات جديد بتونيد ديد درستي داشته باشيد
ضمنا برنامه هايي مثل Rational rose براي كمك به تجزيه و تحليل و پياده سازي و نمودار ER طراحي شدن

همچنين در مورد معماريهاي مختلف برنامه از جمله مدل 3 لايه تحقيق كنيد شامل لايه هاي User Interface و Business Logic Layer و Data Access Layer