PDA

View Full Version : using Class

Mega7000
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 11:54 صبح
how can i use the class the i make it myself,
i mean i wanna to use it in my further programs???

Mehdi Asgari
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 14:11 عصر
You could add its source to your project later.
or maybe compile it to a dll assembly , so share it with others & meanwhile protecting your intellectual property.

Mega7000
پنج شنبه 27 بهمن 1384, 15:49 عصر
سلام آقا مهدی
چطور می تونم اونو به dll assembly تبدیل کنم؟....تا بنونم هر جایی ازش بهره ببرم.

Mehdi Asgari
جمعه 28 بهمن 1384, 00:10 صبح
یه پروژه از نوع Class Library در Visual Studio .NET ایجاد کن ، کد هات رو کامل بنویس ، بعد پروژه رو Build کن. خروجی پروژه ، یک فایل با پسوند dll هست که از این به بعد میتونی تو برنامه های دیگه ازش استفاده کنی.
(منظور از اسمبلی در اینجا ، واحد برنامه اجرایی (مثل exe و dll ) در .net هست ، نه اون x86 قدیمی خودمون)
راستی چرا اول انگلیسی بودی حالا شدی فارسی ، ذوق کردیم پس از مدتها یه نفر انگلیسی پست کرد.

Mega7000
جمعه 28 بهمن 1384, 12:40 عصر
آخه توی یه پست دیگه انگلیسی نوشته بودم بعد یکی بهم پیغام فرستاد اگه انگلیسی بنویسی topic ات حذف میشه

Mega7000
جمعه 28 بهمن 1384, 12:45 عصر
ممنون از راهنماییتون
این فایل dll که می گین باید از جایی بر دارمش؟
اول برنامه هام بنویم using …؟ که کلاسمو بیاره؟
الان من کلاسمو build کردم حالا می خوام توی یه برنامه دیگه یا روی یک کامپیوتر دیگه ازش استفاده کنم.اگه میشه مراحلشو زحمت بکشین کامل بگین من آخه تازه کارم و کمی هم خنگ.

مطهر
جمعه 28 بهمن 1384, 13:34 عصر
فکر کنم موقعی که داشتی ثبت نام می کردی قوانین رو امضا نکردی
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=153613#post153613

قانون شماره 14
همانطور که از عنوان سایت پیداست اینجا یک سایت فارسی زبان است، بنابراین کلیه مطالبی که در سایت مطرح میشود میبایست به زبان فارسی نوشته شود، مگر مطالبی که از یک منبع خارجی که به زبان دیگری است نقل قول شود.

Mehdi Asgari
جمعه 28 بهمن 1384, 14:31 عصر
برو به فولدر bin پروژه ات و فایل dll خروجی رو از فولدر Release (با فرض Release Build) کپی کن به مثلا C:\MyDlls
حالا هر وقت در پروژه ای نیاز به این فایل داشتی روی Solution Explorer اون پروژه کلیک راست کرده و Add Reference رو میزنی ، از صفحه ای که می یاد Browse کرده و میری به مسیر C:\MyDlls ، اون dll رو انتخاب کرده و Open و بعد هم OK می کنی.

فکر کنم موقعی که داشتی ثبت نام می کردی قوانین رو امضا نکردی
http://www.barnamenevis.org/forum/sh...613#post153613

حق با شماست ، توجهی بهش نکرده بودم. ممنون از تذکرتون

Mega7000
جمعه 28 بهمن 1384, 20:23 عصر
ممنونم آقا مهدی
حل شد