PDA

View Full Version : جستجوی رکورد

elena
جمعه 18 اسفند 1391, 11:11 صبح
سلام،لطفا نگین قبلش جستجو کنید چون جستجو کردم،میخوام با زدن دکمه جستجو توسط کاربر کادر پیغامinputbox ظاهر بشه و فیلدی که کاربر وارد میکنه جستجو کنه لطفا راهنماییم کنید ممنون

123s0ran
جمعه 18 اسفند 1391, 11:17 صبح
سلام از کد زیر استفاده کنید.

Try
If txtSearch.Text = String.Empty Then ReloadRecord() : Exit Sub
Dim sqlcmd As String = ""
Select Case ComboBox1.SelectedIndex
Case Is = 0 ' جستجو بر اساس کد
sqlcmd = "Select * from table1 where id =" & txtSearch.Text
Case Is = 1 ' جستجو بر اساس نام
sqlcmd = "Select * from table1 where fname like N'%" & TextBox4.Text & "%'"
Case Is = 2 ' جستجو بر اساس نام خانوادگی
sqlcmd = "Select * from table1 where lname like N'%" & txtSearch.Text & "%'"
Case Is = 3 'جستجو بر اساس ساعت
sqlcmd = "Select * from table1 where sat like N'%" & txtSearch.Text & "%'"
End Select
ad = New SqlDataAdapter(sqlcmd, cnnString)
dt = New DataTable
ad.Fill(dt)
dgv.DataSource = dt
Catch ex As Exception
MsgBox(Err.Description _
, MsgBoxStyle.Critical, "خطا هنگام جستجو")
End Try

elena
جمعه 18 اسفند 1391, 14:25 عصر
من میخوام کاربر فیلدشو برای جستجو تو inputbox واردکنه نه تو تکست باکس

123s0ran
جمعه 18 اسفند 1391, 14:36 عصر
بفرماید...

Dim sqlcmd As String
Dim a As String
a = InputBox("لطفا مقداره جستجوی خود را وارد کنید")
sqlcmd = "Select * from blit where maqsad like N'%" & a & "%'"

ad = New SqlDataAdapter(sqlcmd, cnnString)
dt = New DataTable
ad.Fill(dt)
DataGridView1.DataSource = dt

elena
جمعه 25 اسفند 1391, 09:32 صبح
لطفا بگین تو این دستوری که زیر نوشتم و کار جستجو رو انجام میده چطوری select بزارم؟خواهشا جواب بدین سریع میخوام .ممنون
Dim Qu = From tbl In FrmGroupDrug1.DSeDefine.GroupDrug1 Where tbl.GroupName Like "N'%" & Me.TextBox1.Text & "%'"
Me.BindingSource1.DataSource = Qu.AsDataView

elena
یک شنبه 27 اسفند 1391, 14:35 عصر
اگه میشه یکی فی سبیل الله جواب ما رو بده

zahedi121
یک شنبه 27 اسفند 1391, 16:51 عصر
سلام
در دستوری که نوشتید select برای چی ؟!
یک مقدار توضیح بدید بهتره.
برای کاری که اول گفته بودید ظاهرا کدی که دوستمون نوشتند مشکل نداره فقط اگر می خواهید انتخاب دقیقا برابر مقدار وارد شده باشه باید جای like از = استفاده کنید.
در خدمتیم - موفق باشید

elena
یک شنبه 27 اسفند 1391, 21:12 عصر
سلام
در دستوری که نوشتید select برای چی ؟!
یک مقدار توضیح بدید بهتره.
برای کاری که اول گفته بودید ظاهرا کدی که دوستمون نوشتند مشکل نداره فقط اگر می خواهید انتخاب دقیقا برابر مقدار وارد شده باشه باید جای like از = استفاده کنید.
در خدمتیم - موفق باشیدمن میخوام فقط چند تا فیلد دلخواه از جدولم انتخاب کنم نه همشو،این کدی که نوشتم رو در نظر بگیرین،نمیدونم چطوری تو این کد سلکت بزارم

zahedi121
دوشنبه 28 اسفند 1391, 06:00 صبح
سلام
ببینید شما یا هنگام تعریف فیلتر انجام میدید یا بعد با دستور select یا دستورات دیگه اینکار را می کنید.
یک جستجو در تالار انجام بدید انواع و اقسام کدهایی که برای جستجو در دیتابیس استفاده می شوند پیدا می کنید. مثل اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?385076-جستجوی-چند-شرطی-خاص-در-پایگاه-داده-با-اکسس)
اگر حال و حوصله جستجو ندارید ، حداقل توضیح بدید که چه فیلدهایی دارید و چی را میخواهید فیلتر کند تا بشه دستورش را براتون نوشت. الان با دستوری که دوستمون نوشتند چه مشکلی دارید؟

موفق باشید

elena
دوشنبه 28 اسفند 1391, 09:05 صبح
سلام
ببینید شما یا هنگام تعریف فیلتر انجام میدید یا بعد با دستور select یا دستورات دیگه اینکار را می کنید.
یک جستجو در تالار انجام بدید انواع و اقسام کدهایی که برای جستجو در دیتابیس استفاده می شوند پیدا می کنید. مثل اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?385076-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D8%B7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3)
اگر حال و حوصله جستجو ندارید ، حداقل توضیح بدید که چه فیلدهایی دارید و چی را میخواهید فیلتر کند تا بشه دستورش را براتون نوشت. الان با دستوری که دوستمون نوشتند چه مشکلی دارید؟
موفق باشید ببینید فرم FrmGroupDrug1.DSeDefine.GroupDrug1 من یه فیلدی داره که خودم تعریف کردم براش یعنی اضافه کردم در حالی تو جدول من تو اس کیوال این فیلد نیست ولی موقع جستجو باید نمایش داده بشه.من یه DseDefine تعریف کردم که جداول توش اد شده و یه فیلد دستی اضافه کردم حالا اون فیلد موقع جستجو باید سلکت بشه و تو گرید نمایش داده بشه