PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد سیستم رزومه نویسی

$ M 3 H R D A D $
جمعه 18 اسفند 1391, 12:59 عصر
من میخوام یک سیستم بنویسم که هرکسی بتونه رزومه خودش و تو سیستم وارد کنه
نمیخوام موادر از پیش تاعیین شده باشه
میخوام کاملا داینامیک باشه

ما در نظر بگیریم من یک یوزر هستم و وارد بخش رزومه میشم
و شروع به ثبت میکنم :
قسمت درج گروه بندی ها : وارد میکنم سابقه تحصیلی ( که آیدی 1 برای اون رکورد و مقدار user_id و هم میدم شماره آیدی یوزر خودم در جدول کاربران )

id - user_id - cat_name
1 - 123 - سابقه تحصيلي
2 - 123 - سابقه فرهنگي
3 - 345 - سابقه تحصيلي
حالا درج موارد فیلد :
تو سوبق تحصیلی میخوام وارد کنم :
نام دانشگاه - رشته تحصیلی - مقطح - عنوان پایان نامه - تاریخ فارغ التخصیلی
واسه سوابق فرهنگی :
نام ارگان - مسئولیت

////////////

اینا تو جدول دیگه ذخیره میشه که به هم مرتبط هستند

id - cat_id - fiell_name - field_type - field_css .....
1 - 1 - نام دانشگاه
2 - 1 - رشته تحصيلي
3 - 1 - مقطع تحصيلي
4 - 1 - تاريخ فارغاتخصيلي
5 - 2 - نام ارگان
6 - 2 - مسئوليت

حالا میخوام بعد از این اطالعات تو لیستی همه این اطلاعات و ببینم ( یعنی دو تا مورد برام لیست بشه 1 . سوابق فرهنگکی و سوابق تحصیلی (2) )
روشون که کلیک میشه :
فرمی ظاهر بشه که به نسبت اون یلدها تکست بکس ها لیست باکس ها و تمام استایل فرم و حتی validation ها مثلا فلان فیلد عددی باشه و و و تو فرم لحاظ بشه و نهایتند ction جوری تعریف بشه که اطلاعات تو جدول daa ثبت بشه
و این اطلاعات از 1 رکور میتونه تا n رکور باشه
راهنمایی لطفا و نظر و بگیر میجود ست این سیستم ؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 20 اسفند 1391, 12:46 عصر
کسی نظری نداره؟

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 05 فروردین 1392, 12:59 عصر
دوستان کسی نظری نداره ؟
وب سايت بانك سينا:: sinabank (http://www.sinabank.ir/job/func/loadmodule/system/job/sismodule/person___personal_form_edit.php/sisOp/view/prs_id/36518/jov_id/9/send_request/1/req_type/vacancy_request/)
یک نگاه به سیستم بانک سینا واسه رزومه نویسی بکنید
خیلی سیستم توپیه لطفا راهنماییی کنید

joker
دوشنبه 05 فروردین 1392, 13:26 عصر
خودت تقريبا همه چيز را گفتي ، موقع نمايش و گزارش گيري هم از join توي SQL ميتوني استفاده كني و با استفاده از فيلد كليدي كه توي هر دو جدول يكسان هست ، به اطلاعات يك نفر دسترسي داشته باشي
http://en.wikipedia.org/wiki/Join_(SQL)

T.R.G.T
دوشنبه 05 فروردین 1392, 14:44 عصر
من برای سیستم مدیریت محتوایی که دارم میسازم یک پلاگین نوشتم که کاری شبیح این انجام میده
به این صورت که اگه فعال بشه گزینه هایی رو به ثبت نام اضافه میکنه از جمله (ایمیل-تلفن-آدرس-محل در نقشه-موبایل و.....)البته کاربر هرچنتا مورد از هرکدوم بخواد میتونه اضافه کنه یا اصلا اضافه نکنه عملکردش به این صورته که کاربر اصلی رو ایجاد میکنه بعد اگه هرکدوم از موارد(ایمیل - آدرس و...)مقدار دهی شده باشند داده هایی که مقدار دهی شده باشن رو پیدا میکنه دسته بندی میکنه و در جدولی جدا با نام کاربری کاربر قرار میده و نوعش رو هم مشخص میکنه (ایمیل - آدرس و...)مدیر میتونه هرگزینه دیگه ای رو هم اضافه کنه
در هنگام خواندن هم ابتدا جدول اطلاعات برسی میشه(با توجه به یوزرنیم{یعنی اگه داخل جدول و در ستون یوزرنیم اگر سطر هایی با یوزرنیم تتبیق کنند استخراج میشن})بعد با توجه به جدول نوع اطلاعات(منظور ایمیل - آدرس و... است) ستون نمایش پس از ایجاد خوانده میشه مثلا اگر سطری در جدول اطلاعات کاربر وجود داشت که ستون نام کاربرش با نام کاربری مورد نظر یکی بود اطلاعات استخراج میشود سپس تعداد سطر ها خوانده و بر اساس آن با حلقه تکرار مقدار نمایشی هر سطر مشخص میشود به این صورت که ابتدا برسی میشود که نمایش نوع داده ست شده است یا خیر اگر ست نشده باشد داخل جدول انواع اطلاعات کاربر برسی میشود اگر ستون نوع از سطری از جدول نوع اطلاعات با ستون نوع از سطری از جدول اطلاعات کاربر یکی باشه مقدار نمایشیش استخراج میشه(منظور از مقدار نمایشی داده ای است که نوع هر سطر از جدول اطلاعات را برای کاربر مشخص میکند مثل {آدرس های ایمیل - آدرس ها و.... البته این موارد در هنگام ایجاد نوع توسط مدیر انتخاب مشوند})و در آرایه ای با نام نوع قرار داده میشه در نهایت حاصل عملیات 3 آرایه میشه آرایه اول مقدار اطلاعات (مقدار ایمیل- آدرس و...) که با نوع هر داده از هم جدا میشن آرایه دوم مقدار نمایشی هر داده که با نوع هر داده از هم جدا میشن و آرایه سوم ترکیبی از این دو آرایه است که برای سیستم نمایش فرستاده میشه تا با اطلاعات کاربر ترکیب بشه و با توجه به تم پلاگین با تم سیستم ترکیب و بعد نمایش داده بشه