PDA

View Full Version : مقدار دهی به App از داخل برنامه

نیما حتمی
جمعه 18 اسفند 1391, 14:27 عصر
با سلام
چطور میشه مقادیرApp رو از برنامه مقدار دهی کرد یعنی یه فرم طراحی کنیم برای این قضیه که وقتی برنامه در محل مشتری میخواد نصب شه تو این فرم که طراحی کردم کاربر بره و مقداردهی کنیم که ارتباط با بانک برای هر کامپیوتر در محل مشتری امکان پذیر باشه.به طور پیش فرض باید از داخل App.con بریم و برای هر هر کامپیوتر این تنظیماتو انجام بدیم من میخوام این موضوع توسط کاربر انجام بشه که البته کار حرفه ای هم هست.دمش گرم هر کی بتونه این کارو انجام بده.چون نیاز هر برنامه تحت شبکس

abbas.oveissi
جمعه 18 اسفند 1391, 14:33 عصر
با سلام
چطور میشه مقادیرApp رو از برنامه مقدار دهی کرد یعنی یه فرم طراحی کنیم برای این قضیه که وقتی برنامه در محل مشتری میخواد نصب شه تو این فرم که طراحی کردم کاربر بره و مقداردهی کنیم که ارتباط با بانک برای هر کامپیوتر در محل مشتری امکان پذیر باشه.به طور پیش فرض باید از داخل App.con بریم و برای هر هر کامپیوتر این تنظیماتو انجام بدیم من میخوام این موضوع توسط کاربر انجام بشه که البته کار حرفه ای هم هست.دمش گرم هر کی بتونه این کارو انجام بده.چون نیاز هر برنامه تحت شبکس

خب مگه نمیشه با برنامه نویسی app.config را تغییر داد؟فکر کنم کارت راه بیافته

نیما حتمی
جمعه 18 اسفند 1391, 14:40 عصر
میشه ولی من میخوام یه فرم طراحی کنم مخصوص این کار که از داخل برنامه مقدار دهیش کنم و هر وقت کاربر خواست تغییر بده.راحتت کنم میخوام دست کاربر باشه این قضیه

abbas.oveissi
جمعه 18 اسفند 1391, 15:29 عصر
میشه ولی من میخوام یه فرم طراحی کنم مخصوص این کار که از داخل برنامه مقدار دهیش کنم و هر وقت کاربر خواست تغییر بده.راحتت کنم میخوام دست کاربر باشه این قضیه

خب منم میگم یه فرم با چندتا تکست باکس درست کن مثلا،طرف وقتی پر کرد و دکمه ثبت رو زد،تو خودت کانکشن استرینگ رو درست کن و داخل app.config برابر با این مقدار جدید بذار.مگه همینو نمیخوای؟دو خط کد میشه دیگه

نیما حتمی
جمعه 18 اسفند 1391, 15:36 عصر
میخوام connectionstring درسن کنما؟چطور میشه به عناصر app دسترسی پیدا کرد؟

abbas.oveissi
جمعه 18 اسفند 1391, 16:00 عصر
میخوام connectionstring درسن کنما؟چطور میشه به عناصر app دسترسی پیدا کرد؟

اگه از نوع connectionString باشه چون scopاش از نوع application میشه،فقط readOnly هست :( باید setting از نوع User بسازی

مرتضی تقدمی
جمعه 18 اسفند 1391, 16:26 عصر
سلام
خب شما از فایل txt استفاده کن. یا به قول دوستمون از متغیرهای setting استفاده کن.
موفق باشید

hossein_sh2008
جمعه 18 اسفند 1391, 16:28 عصر
با سلام
دوست عزیز من با به نیازم برای ساخت یه برنامه که توی هر سروری که بانکش اتچ شده باشه کار کنه یک فایل ساختم از نوع متنی به نام ConfigureDataBase.inf و در اون کاربر اسم سرور بانک رو می نوشت (مبتدی بودیم اون زمان)و برنامه زمانی که اجرا می شد اسم سرور رو در فایل متنی کنار برنامه می خوند و از او نام برای ساخت کانکشن استرینگ استفاده می کرد(یعنی او نو در فایل app ذخیره و آپدیت می کرد)

System.IO.StreamReader str = new System.IO.StreamReader(Application.StartupPath + "\\ConfigureDataBase.inf");
string constr = str.ReadLine();

tcons.UpdateConnectionString("Data Source=" + constr + ";Initial Catalog=khadem_shohad;Integrated Security=True");