PDA

View Full Version : ساخت یه فاکتور ساده

sadegh12718
جمعه 18 اسفند 1391, 21:41 عصر
سلام
من دو روز کامل تلاش کردم که بتونم یه فاکتور ساده در اکسس بنویسم ولی نتونستم!!!
من یه فاکتور مثل این فایل اکسل که پیوست کردم می خوام. در واقع من فقط یه ماشین حساب پیشرفته می خوام!
توضیح اینکه یه فاکتور می خوام با چند تا کالا و قیمت های ثابت، کاربر فقط تعداد رو وارد می کنه و اکسس مبلغ کل رو محاسبه می کنه! پایین این فاکتور هم یه کلید داره که وقتی روش کلیک می کنی فرم رو پاک می کنه و آماده ی محاسبه ی بعدی میشه!
فکر می کنم برای کسانی که اکسس بلدن خیلی راحت باشه!
بی زحمت یه فرم با سه تا کالا طراحی کنین تا من کالاهای خودمون رو بهش اضافه کنم.
نه پرینت می خوام، نه ذخیره کردن، نه هیچ چیز دیگه ای! نکته ی مهم همون محاسبات و دکمه ی محاسبه ی جدیده!
با تشکر قلبی و قبلی

mahdytaherian
شنبه 19 اسفند 1391, 21:21 عصر
با سلام
در تايپيك زير بر همين اساس نمونه ارائه شده :

http://barnamenevis.org/showthread.php?387565 (http://barnamenevis.org/showthread.php?387565-%)

موفق باشيد

sadegh12718
سه شنبه 22 اسفند 1391, 08:26 صبح
با سلام
در تايپيك زير بر همين اساس نمونه ارائه شده :

http://barnamenevis.org/showthread.php?387565 (http://barnamenevis.org/showthread.php?387565-%)

موفق باشيد

خیلی بسیار ممنون اما همون طور که عرض کردم من یک فاکتور بسیار ساده می خوام! نه یه فروشگاه!!! آخه کسی که قراره باهاش کار کنه چیز خاصی از کامپیوتر بلد نیست! از اون مهمتر اینکه قراره این ماشین حساب پیشرفته به کار سرعت بده! نه اینکه یه عالمه اطلاعات قرار باشه وارد بشه! اپراتور باید توی یه لیست شبیه همون لیست اکسل فقط و فقط تعداد کالا رو وارد کنه و پس از محاسبه ی قیمت به طور خودکار، مبلغ رو وارد یک برگه کنه و دکمه ی «جدید» رو بزنه! همین!
برای کسانی که اکسس بلدن فقط چند دقیقه ساختنش طول می کشه! بی زحمت اساتید پا پیش بگذارن و من رو نجات بدن!

mahdytaherian
سه شنبه 22 اسفند 1391, 20:29 عصر
با سلام

نمونه فاكتور رو اكسل 2003 بذار نمونه زير به خواسته شما نزديك است

sadegh12718
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 14:55 عصر
با سلام

نمونه فاكتور رو اكسل 2003 بذار نمونه زير به خواسته شما نزديك است

سلام بسیار بسیار بسیار ممنونم.
فایل ارسالی شما رو دریافت کردم و با تغییرات مورد نظرم (البته تا جایی که بلد بودم) دوباره ضمیمه کردم. بی زحمت یه نگاهی بندازین و در مورد درخواست های زیر من رو راهنمایی کنید!
1) می خوام یه عکس بندازم پشت صفحه
2) می خوام یه خروجی بگیرم که وقتی فایل رو باز می کنی فقط همین فرم طراحی شده باز بشه! یه چیزی تو مایه های خروجی PPS برای فایل های PowerPoint!
3) می خوام قیمت ها غیر قابل تغییر باشه!
4) نمی دونم چرا صفحه Scroll نمی خوره! مثلا توی سیستم من بالاش رو نشون نمیده و نمیشه با قرقره ی موس صفحه رو برد بالا!
5) می خوام موقع ورود به فرم، باکس تعداد موشک فعال باشه! در واقع کجا باید بنویسم Me.C1.SetFocus تا هنگام ورود به فرم، باکس C1 فعال باشه نه باکس Total
6) چه کدی برای کلیک دکمه «جدید» بنویسم که با زدن این دکمه همه چیز Default بشه! منظور از «همه چیز» قیمت، تعداد و Me.C1.SetFocus است. تعداد و Me.C1.SetFocus رو انجام دادم، قیمت رو هم نوشتم ولی نمی خوام اینقدر طولانی و غیر حرفه ای باشه!
7) در ضمن این پیغام های ابتدای اکسس رو چه جوری غیرفعال کنم؟ (Unsafe Expressions ....)
8) فعلا همینا!
با آرزوی بهترین آرزوها
راستی چرا نمیشه بیشتر از یک بار تشکر کرد؟!! از ته قلب متشکرم!

mahdytaherian
جمعه 25 اسفند 1391, 18:51 عصر
با سلام
ج 1 ) در قسمت پراپرتیس فرم تب فرمت picture
ج 2 ) تابه حال برای پاورپوینت امتحان نکردم ولی برای ورد و اکسل و پی دی اف خروجی گرفتم
ج 3) در قسمت پراپرتیس تکس باکس تب date خاصیت locked برابر yes
ج 4) در قسمت پراپرتیس فرم تب فرمت Scrollbars را در حالت دلخواه قرار دهید
ج 5) در قسمت پراپرتیس فرم تب event خاصیت on open یا on load بنویسید ولی بهتر است ایندکس را تغییر دهید تا نیاز به کد نباشد در قسمت پراپرتیس تکس باکس تب other خاصیت tab index
ج 6) بعد از اعمال (ج3) نیاز به اعمال قیمت در دکمه جدید نمیاشد ولی چون فورم به تیبل متصل نمی باشد فعلا روش بهتری نمیباشد
ج 7) از منوی تولز قسمت آپشن میتوانید تغییرات را اعمال کنید، لطفا تصویری از پیام بگذارید

ج 8) بازهم اگه سولی بود در خدمتم ، نمونه را مطابق با پاسخ ها اصلاح کردم البته تغییراتی نیز ایجا کردم که به شما کمک میکند برای یاد گیری بیشتر لطفا و حتما نمونه را برسی کنید چون این تغییرات برای ایننیست که من یک کار حاضر آماده برای شما محیا کرده باشم بلکه برای با تجربه شدن شما و دوستان مشتاق دیگه میباشد که ازین تایپیک دیدن میکنند هست این خود باعث ایجاد ایده های جدید خواهد شد چراکه شما نمونه مرا کاملتر کنید

ج 9) همون یک بار کافیه ، رضایت شما باعث خوشحالی من میباشد :لبخندساده:

با آرزوی موفیت

sadegh12718
یک شنبه 27 اسفند 1391, 01:48 صبح
سلام
یه تشکر ویژه و یه عذرخواهی!
تشکر بابت وقتی که گذاشتین و عذرخواهی برای وقتی که نمی تونم بگذارم!!! آخه تغییرات مهم و حیاتی رو که لازم بود دادم و فایل رو بردیم مغازه! دیگه قبل از عید وقت نمیشه روش کار کنم و با هم اون رو کامل کنیم!
خلاصه اینکه شرمنده
راستی حجم فایل شد 23 مگابایت (حجم فایل برای چی اینقدر بالا رفته؟) که فشرده اش شد 1.5 مگابایت که سایت اجازه آپلود نداد! ولی چیز خاصی هم نشده! همون فایلی که شما خودت آپلود کردی خیلی بهتر و کامل تره!
باز هم ممنون