PDA

View Full Version : اضافه نکردن sp های اضافه شده در entity Model در کلاس mvc

ramin149
شنبه 19 اسفند 1391, 15:18 عصر
با سلام .
وقتی یک sp رادر entity model ویرایش و یا حذف می کنم . تغییرات انجام شده در تابع انجام شده اعمال نمی شه . اما وقتی entity model را پاک می کنم و دوباره add می کنم . تغییرات اعمال می شود .
چه کار باید انجام داد که دیگر برای اعمال تغییرات در تابع های برنامه نویسی احتیاج به حذف و اضافه گردن entity model نباشد ؟؟؟

hakim22
یک شنبه 20 اسفند 1391, 11:44 صبح
این مشکل در EF وجود دارد. ساخته شدن مدل ساده است اما با تغییرات در دیتابیس بروز نمیشود و باید دوباره سازی کنید.

یکی از دلایل علاقمندی برنامه نویسان به روش Code-First که در اون دیتابیس رو به صورت کد درون برنامه طراحی می کنند و بعد دیتابیس را از رو آن بروز می کنند همین است. این روش نسبتا ساده است و برای برنامه نویسان علاقمند به کد نویسی راه جالبی به نظر میرسد.

اگر علاقمندید دیتابیس ها را مجزا در SQL طراحی کنید بهترین راه بروز رسانی دستی این کار است. شما می توانید در Edmx ایدیتور روی جدول بروز شده کلیک راست کنید و گزینه ی Update model from database رو بزنید تا یک جدول رو به صورت مجزا بروز کنید و همه ی آن را پاک نکنید.

یک روش استفاده از ابزار AutoMapper است. که از CodePlex قابل دانلود است.

یک روش استفاده از ADO.net Sel-Tracking entity generator template (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff477604.aspx) است.

به خاطر داشته باشید که پیاده سازی دو مورد آخر وقت گیر است و لازم است دستورات و تکنولوژی های جدیدی بیاموزید و در مواردی که کم صورت میگیرد دردسرش بیشتر از فوایدش است