PDA

View Full Version : سوال: دلایل استفاده از asp بجای php

hezaro_yek
شنبه 19 اسفند 1391, 21:38 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید به عزیزان برنامه نویس

ببخشید سئوال بنده اینست که اصلا" چه نیازی به برنامه نویسی asp هست. در حال حاظر در حدود 30 درصد تمامی صفحات وب در دنیا از برنامه نویسی php استفاده میکنند و همینطور برنامه هایی مثل جوملا رو هم با php نوشته از طرفی بسیاری از چت روم ها که جدیدا" زیاد شده اند هم با php برنامه نویسی شده اند.
لطفا" دلایل استفاده خودتان (دلایل برتری asp از php) را برای ما هم بگویید. شاید به درد ما هم خورد.

با تشکر از تمامی دوستان

behrozi.ir
شنبه 19 اسفند 1391, 22:25 عصر
سلام
PHP یک زبان بی در و پیکری هستش ولی زبان ASP.NET یک زبان که دارای استانداردهای بالا و مهندسی که توسط بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان توسعه می یابد.
اگر کسانی که با جوملا کار میکردند یک با دات نت نیوک(DNN) کار میکردند همچین سخنی به زبان نمی آوردند. (از این به بعد اسم جوملا را نیاور لااقل بگو دروپال)

بقیه را در این جا بخوان http://phpsupport.ir/thread2304.html

hezaro_yek
یک شنبه 20 اسفند 1391, 10:28 صبح
سلام آقای برادر

اولا" که ما نه سازنده php هستیم و نه asp که بخواهیم از یکیشون طرفداری کنیم
دوما" نقد ما باید دور از حب و بغض باشه که نرم افزار و برنامه نویسی خاصی رو چون ثابقه شرکتش بیشتر بوده تایید کنیم
ثالثا" برنامه نویسی نیازی به جانبداری ما نداره، بلکه ماییم که باید برای برطرفی نیازمون به برنامه نویسی رو بیاریم
حالا بالفرض خود شما شاید برنامه نویسی ایجاد کردی که از همه برنامه نویسی های تحت وب بهتر بود اونوقت خوشت میاد من بگم چون شما یه فرد تازه کاری پس asp , php از برنامه نویسی شما بهتره؟
تازه من ارائه دلایل منطقی رو خواستم
بنظر من کسایی که از جوملا استفاده میکنند در پول در آوردن خیلی جاها سریعتر از ما برنامه نویسان عمل میکنند، هرچند که ما شاید چند روز برای نوشتن یک برنامه ای که میشه با جوملا چند ساعته نوشت وقت بذاریم.

با تشکر

hezaro_yek
یک شنبه 20 اسفند 1391, 10:36 صبح
اون صفحه ای رو هم که آدرس داده بودید کامل خوندم ولی اونجا هم مزیت های هر دو رو گفته بود.
این که دلیل بر برتری یا مزیت های بیشتر asp نیست.

با تشکر

hakim22
یک شنبه 20 اسفند 1391, 12:45 عصر
اصولا بحث بی فایده ای است که بگیم کدوم یکی بهتره ! هر چیزی فواید و نقصهای خودشو داره. برای من که سالها با #C برنامه نویسی میکردم مسلما برنامه نویسی با ASP خیلی راحت تر بوده و هست. یکی شاید php رو به هر دلیلی دوست داشته باشه .نوش جونش !
خیلی سایتها بزرگ هستند که با php نوشته شده اند و خیلی های دیگه هم با ASP . اون چیزی که کاربر میبینه کارایی سایت و ظاهر اونه و براش اهمیتی نداره کدوم زبان در طراحیش بکار رفته . هدف اینه و شما با هر وسیله ای بهش برسی فرقی نداره.

من شخصا به Microsoft تکیه کردم به همون دلیلی که از ویندوز استفاده می کنم و به همون دلیلی که میلیون ها نفر دیگه هم در دنیا همه چیزشون رو بر مبنای تکنولوژی های این شرکت پیاده می کنند. هیچ تکنولوژی یک شبه محو نمیشه ولی اینکه بگیم چه کسی برای 10 یا 20 یا حتی 50 سال آینده برنامه ریزی کرده مسلما جواب شما مشخصه !

یک زمانی Borland آمد و زبان Delphi خیلی خیلی محبوب شد. امروز اصولا دیگر هیچ جای رقابتی ندارد و ظرف چند سال صحنه رو خالی کرد. امروزه پرکاربردترین محیط برنامه نویسی در دلفی هم محیط بخش دات نت آن است !. در نهایت خیلی ها از جمله خود من مجبور شدیم به دات نت رو بیاریم.

hezaro_yek
دوشنبه 21 اسفند 1391, 18:16 عصر
ممنون

ولی فکر کنم الآن اتفاقا" دلفی هم به روز باشه
خلاصه من که از دوستای رشته رایانم پرسیدم این نظرشون بود
و گفتن برای هک هم استفاده میشه

با تشکر

Mag-Mag
سه شنبه 22 اسفند 1391, 20:27 عصر
به نظر من تنها تفاوت این دو زبان محیطی هست که شما توی اون کد می زنین
خوب وقتی دات نت کار باشید سرعت تولید کدتون بالا میره
چون بجای تایپ

<input type="text" name="a" id="a" value="" />
شما خیلی راحت یک تکست باکس درگ می کنید میندازید توی صفحه
البته این زیاد دلیلی خوبی نیست چون همه ی برنامه نویس های دات نت که یکم حرفه ای تر می شن هم معمولا به سبک php صفحشون رو ایجاد می کنن.
دلیل مهم تر به نظر من ابزارهایی است که برای دات نت اومده
مثل telerik , RadContorols , ...
در کل به نظر من سرعت برنامه نویسی در دات نت بسیار بیشتر از php هست
منظورم سرعت کد زدن هست
برای بحث امنیت هم که خوب معماری mvc دات نت دیگه جای بحثی واسه امنیت کم هاست ویندوز نسبت به هاست لینوکس نذاشته.
این نظر شخصی من بود بدون هیچ تعصب خاصی
مرسی