PDA

View Full Version : جمع چند تا تکست باکس که که زیادی پیچیده شد!!!!!!

mahdad sepah
شنبه 19 اسفند 1391, 21:18 عصر
سلام دوستان عزیزم
نمیدونم این جمع کردن واقعا کار سختیه یا من مغزم هنگ کرده آخر پروژه:لبخند:
همونطور که در شکل پیداست من میخوام یک سری هزینه را دستی به مبلغ کل اضافه کنم،برای این کار میخوام از رویداد Leave استفاده کنم ولی هر دفعه میرم رو تکست باکس و خارج میشم هر با عمل جمع انجام میشه طبیعی هم هست ولی نمیدونم چه جوری جلوشو بگیرم،مشکل دیگم اینه که مثلا جمع کل شده 2000 بعد من 1000 اضافه میکنم میشه 3000 بعد اون 1000 تومانو پاک میکنم جاش میذارم 500 به جا اینکه بشه 2500 میشه 3500
میدونم یه راه ساده داره ولی دیگه مغزم کشش نداره سوالمم خیلی مبتدیانست میدونم ولی آخر پروژست ذیگه جون ندارم دعاتون میکنم :تشویق:
101176
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

erfan_urchin
شنبه 19 اسفند 1391, 21:28 عصر
سلام دوستان عزیزم
همونطور که در شکل پیداست من میخوام یک سری هزینه را دستی به مبلغ کل اضافه کنم،برای این کار میخوام از رویداد Leave استفاده کنم ولی هر دفعه میرم رو تکست باکس و خارج میشم هر با عمل جمع انجام میشه طبیعی هم هست ولی نمیدونم چه جوری جلوشو بگیرم،مشکل دیگم اینه که مثلا جمع کل شده 2000 بعد من 1000 اضافه میکنم میشه 3000 بعد اون 1000 تومانو پاک میکنم جاش میذارم 500 به جا اینکه بشه 2500 میشه 3500
میدونم یه راه ساده داره ولی دیگه مغزم کشش نداره سوالمم خیلی مبتدیانست میدونم ولی آخر پروژست ذیگه جون ندارم دعاتون میکنم :تشویق:
101176
دوست عزیز میتونی برای این که هر دفعه مبلغی اضافه نکنه و فقط دفعه اول اضافه کنه میتونی این کارو کنی
int a = 0, b;
private void textBox1_Leave(object sender, EventArgs e)
{
if (b != 1)
{
a += 1000;
b = 1;
}
textBox2.Text = a.ToString();
}
قسمت دوم سوالتم خب طبیعیه دیگه!!! شما یه کاری کردی که هردفعه جمع کنه حالا اول 1000 تومن 1000 تومن جمع میکنه بعد که عدد رو به 500 تومن تغییر میدی ، 500 تومن 500 تومن اضافه میکنه. کاملا طبیعیه

abbas.oveissi
شنبه 19 اسفند 1391, 21:29 عصر
سلام دوستان عزیزم
101176

من بدیهی ترین راهی که به ذهنم میرسه اینه برای هرکدوم یه متغیر با مقدار صفر بگیر ، بعد آخرین مقدار روی توی اینا بریز. بار اول leave اجرا میشه این متغیر از مبلغ کل کم کن (اما چون صفر هست تغییری حاصل نمیشه) بعدش مبلغ تکست باکس رو با مبلغ کل جمع کن و متغیر رو برابر مقدار تکست باکس بذار.همینکار وقتی هر دفعه انجام بشه مشکلت حل میشه. البته این بدیهی ترین راهه،شاید راه بهتر باشه

alaveh
شنبه 19 اسفند 1391, 21:36 عصر
دوست من حتما زیاد کار کردی خسته شدی وگرنه این به 10 ثانیه فکر کردن هم نیاز نداره :)

شما هر بار که از تکست باکس خارج میشی کل جمع رو از اول حساب کن . کاری که الان میکنی اینه که میای مبلغ کل رو به علاوه اون تکست باکس میکنی .

دوباره می نویسم . کل مبالغ رو از اول جمع بزن . هیچ مشکلی هم پیش نمید از نظر سرعت و ...

mousa1992
شنبه 19 اسفند 1391, 21:45 عصر
سلام
ی پیشنهاد دارم برات که کارتو خیلی راحت میکنه
ی متغیر داشته باش به نام مبلغ کل ، مثلا totalPrice که مقدارش تغییر نباید کنه و با هر بار leave شدن و یا تغییر متن باید مقادیر کل تکست باکس هارو با totalPrice جمع میکنین و در جایی که لازمه ازش استفاده میکنین ، به همین راحتی و خوشمزگی :D ( فقط یادتون باشه مقادیر تکس باکس هارو به totalPrice اضافه نمیکنینا)

موفق باشی

mahdad sepah
شنبه 19 اسفند 1391, 22:06 عصر
دوستان عزیز از همتون ممنونم مشکلم حل شد:لبخند: