PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از دو دیتا بیس در سی شارپ

Behnam6670
یک شنبه 20 اسفند 1391, 14:44 عصر
با سلام خدمت مهندسای عزیز
من دارم برا یه شرکت یه برنامه مینویسم که این شرکت دوتا شعبه داره قراره اطلاعات مربوط به هر شعبه تو دیتا بیس خودش ذخیره بشه یعنی دوتا دیتا بیس.
من دارم با سی شارپ 2010 و sql2008 اینو مینویسم که از LINQ استفاده کرده ام برای ارتباط با دیتا بیس
تو قسمت ورود به نرم افزار کاربر باید بتونه پایگاه داده مورد نظرش رو انتخاب کنه....البته اینم بگم این نرم افزار قراره به صورت شبکه ای استفاده بشه...حالا سوال اینجاست که چجوری میشه تو قسمت ورود کاربر بیاد پایگاه داده مرود نظر را انتخاب کنه؟؟؟؟
خیلی ظروریه لطفا یک نفر راهنماییم کنه ممنون از همه مهندسا

aghayex
یک شنبه 20 اسفند 1391, 14:55 عصر
اول سوال اینجاست چرا دو دیتابیس مگه شما برا دیتابیس هات سقف تعداد جداول مجاز رو پر کردید که دو دیتابیس ساختید
دوست عزیز من تا حالا با LINQ کار نکردم اما این مورد شما در اتصال به پایگاه داده به روش سنتی فقط نیاز هست کانکشن استرینگ رو پر کنید و در entity می تونید دو orm رو تعریف کردید و وقتی که در کمبوباکس نام دیتابیس رو تغیر می دید می تونید اون شی رو که بصورت عمومی تعریف کنید رو دوباره مقدار دهی کنید .

behrozi.ir
یک شنبه 20 اسفند 1391, 14:57 عصر
سلام
گفتید که با Linq کار میکنید ، این که کار شما را خیلی راحت مکنه ، شما به جای یک مدل از دیتابیس ، از 2 تا مدل استفاده میکنید.(دیتابیس دومی را هم باید مدل کنید تو پروژه). با استفاده از یک دروپ دان لیست میتونید که دیتابیس را انتخاب کنید.
اگر متوجه نشدی بیشتر توضیح بدم

بهروزی (http://www.behrozi.ir)

Behnam6670
یک شنبه 20 اسفند 1391, 15:05 عصر
سلام مهندس
آقا آره دارم از LINQ استفاده میکنم منتها اصلا نمیدونم چجوری باید از دوتا پایگاه داده استفاده کنم
الان یدونه LINQ To SQL DataContex گذاشتم و جدولهام رو از قسمت Server Explorer تو ویژوال استودیو درگ کردم توش الان نرم افزارم تقیبا کامله منتهی نمیدونم چجوری بتونم از دوتا دیتا بیس استفاده کنم..اگه میتونی لطف کن بیشتر توضیح بده ممنون

behrozi.ir
یک شنبه 20 اسفند 1391, 15:08 عصر
یک بار دیگر با استفاده از همین LINQ To SQL DataContex دیتابیس دوم را هم اضافه کن

بهروزی (http://www.behrozi.ir)

Behnam6670
یک شنبه 20 اسفند 1391, 15:11 عصر
ببین من دوتا دیتا بی دارم که دقیقا دوتاشم تعداد جدولهاش و فیلداش یکسانه فقط داده هایی که داخلش ریخته میشه با هم فرق داره.اگه یدونه دیگه DataContex اضافه کنم و از دیتا بیس دوم بخوام جدولارو بندازم توش چون جدولها و فیلدها با DataContex قبلی هم نام ستش موقع کامپایل خطا میده چی کار باید بکنم؟؟

mohammad-bahrami
یک شنبه 20 اسفند 1391, 15:59 عصر
برنامه زیر ببین با linq نوشته ام

Behnam6670
یک شنبه 20 اسفند 1391, 16:15 عصر
آقا دمت گرم...این به نظرت جواب میده؟