ورود

View Full Version : نوشتن یه برنامه کامل فقط با چند کلیک

MNosouhi
جمعه 28 بهمن 1384, 10:21 صبح
با سلام
یه مدته همه برنامه هایی که می نویسم تقریبا یک شکل هستن.یعنی هر برنامه چند قسمت داره و هر قسمت باید امکاناتی مانند جستجو و گزارشگیری مخصوص به خودش رو داشته باشه. 90 درصد کارهایی که انجام میدم تکراری هستن و حوصله آدم رو سر می برن.برای همین به این فکر افتادم تا یه ویزارد بنویسم تا با چند تا کلیک بتونم برنامم رو بدون هیچ اشتباهی بنویسم. البته خود دلفی هم یه چیزهایی داره ولی سطحش خیلی پایینه . فکر هم نمی کنم کار زیاد سختی باشه کافیه فایل های با پسوند Pas و Dfm رو تغییر بدم و بعد با خود دلفی برنامه رو کامپایل کنم.
اما قبل از اینکه خودمو درگیر اینکار بکنم خاستم نظر دوستان رو بپرسم.آیا نظیر چنین برنامه هایی قبلا نوشته شده ؟ یا هیچ کدوم از دوستان تجربه اینکار رو دارند؟
ممنون

Hamid_PaK
جمعه 28 بهمن 1384, 17:56 عصر
دوست عزیز به نظر من نوشتن هر برنامه ای امکان داره ... ولی آیا ارزش وقت گذاشتن روش رو هم داره ... ؟

کاری که شما می خواهید انجام بدهید با یکسری کد های تعریف شده و یکسری روال که اینها رو توی فایل مورد نظر ذخیره کنه شروع می شه و الا آخر که بشه یک برنامه کامل ...

ولی ایده خوبی بود ، مطمئن هستم اگه بری دنبالش می توی خوب بفروشیش ...

یا حق ، موفق باشید !!!

MNosouhi
جمعه 28 بهمن 1384, 18:18 عصر
اما منظور من از نوشتن این برنامه فروش خود برنامه نیست . بلکه منظورم اینه که برنامه ای رو که به صورت معمول 10 روز طول میکشه تا بنویسم حداکثر ظرف 10 ساعت بنویسم.این خیلی می تونه در وقت صرفه جویی کنه ، از طرفی دیگه چون همه کارها به صورت ویزارد انجام میشه برنامه بدون خطا و اشتباه خواهد بود.

mzjahromi
شنبه 29 بهمن 1384, 08:16 صبح
من یه همچین کاری رو برای گزارش گیری انجام دادم.(مشاهده و چاپ) باید زمان اجرا فرمها رو ایجاد کنی. خیلی باحال میشه ارزش وقت گزاشتن رو هم داره ولی یه سری چیزها رو نمیتونی با این روش کار کنی.

ali_abbasi22145
شنبه 29 بهمن 1384, 09:30 صبح
من یه همچین کاری رو برای گزارش گیری انجام دادم.(مشاهده و چاپ) باید زمان اجرا فرمها رو ایجاد کنی. خیلی باحال میشه ارزش وقت گزاشتن رو هم داره ولی یه سری چیزها رو نمیتونی با این روش کار کنی.

سلام
1-من برای گزارشگیری چیزی که دوستمان گفت درست کردم ولی در سطحی بالا.
2-من حتی فرمهای ورودی اطلاعات را دینامیک کردم یعنی کاربر caption,tab order ,font ,size,... را در زمان اجرا به دلخواه تغییر می دهد و ذخیره می کند یعنی چیزی که شما می خواهید.
با این دو کار خیلی از مشکلات که شما می گویید برایم حل شد و برنامه آچار فرانسه شد!!!

MNosouhi
شنبه 29 بهمن 1384, 11:37 صبح
از نظرات دوستان متشکرم.من هم نوشتن چنین برنامه ای رو شروع کردم.فقط اگه دوستانی که قبلا این کارها رو انجام دادن لطف می کردن و کارشون رو اینجا می ذاشتن یا حداقل یه نمونه از کارشون را می گذاشتن خیلی خوب می شد.