PDA

View Full Version : سوال: به دست اوردن IP سیستم در حال استفاده (عدم نمایش IP صحیح سیستم نمایش : 192.168.1.2)

mehrdad1991h
دوشنبه 21 اسفند 1391, 10:39 صبح
سلام
من از چندین روش برای به دست اوردن ای پی سیستم رفتم ولی در تمام روش ها به مشکل میخورم و ای پی را اصلا نشون نمیده به جای ای پی 192.168.1.2 نشون میده
حتی تو داس هم دستور IPConfig که میزنم ای پی را 192.168.1.2 نشون میده
این یه نمونه از پاسخی که دریافت میکنم :

Network adapter: Local Area Connection 6
IP Address: 0.0.0.0
MAC Address: 00:FF:E5:5C:D7:63

Network adapter: Local Area Connection 4
IP Address: 10.100.10.10
MAC Address: 00:FF:D1:21:8F:CE

Network adapter: Local Area Connection 3
IP Address: 10.10.255.222
MAC Address: 00:A0:94:03:A6:DE

Network adapter: Local Area Connection
IP Address: 192.168.1.2
MAC Address: 00:18:F3:5C:AA:07

در بالا مثلا من 4 تا Network adapter دارم ولی فقط یکیشون به اینترنت متصله و در واقع دارم از یکیشون استفاده میکنمو ای پی اونی را میخوام که دارم ازش استفاده میکنم که البته اونم اشتباه داره میده !!!!!
ای پی این را ببینید Network adapter: Local Area Connection زده 192.168.1.2 در حالی که من این ای پی را میخوام 151.246.147.86

خوب الان میریم IP را از سایت هایی که نشون میدن میبینیم مثلا اینه از من
151.246.147.86
خوب ما میخوایم برنامه هم اینا نشونمون بدهد چه کنیم ؟

اینم یه نمونه کد که استفاده کردم :

IPHostEntry host;
string localIP = "?";
host = Dns.GetHostEntry(Dns.GetHostName());
foreach (IPAddress ip in host.AddressList)
{
if (ip.AddressFamily == System.Net.Sockets.AddressFamily.InterNetwork)
{
localIP = ip.ToString();
}
}
return localIP;

الان من میخوام ای پی سیستم را به دست بیارم چه کار کنم ؟
لطفا راهنمایی کنید
سپاس

mehrdad1991h
دوشنبه 21 اسفند 1391, 11:38 صبح
دوستان گرامی طبق تحقیقی که شد هیچ راهی برا این نیست که بشه ای پی خارجی (همونی که تو اینترنت باهاش شناسایی میشیم) سیستم خودت را بدون ارسال کدی یا چیزی به اینترنت و چک کردنش در اینترنت به دست اورد !!!!
یعنی نشدنیه چون سیستم عامل فقط ای پی های داخلی مثل 127.0.0.1 یا 192.168.1.1 و امثال اینا را میشناسه
نکته مهم : مودم و روتر های جدید که از خاصیت UPnP پشتیبانی کنن میتونن ای پی را نشون بدهند که البته خود این اگه فعال باشه ضرر داره و معمولا غیر فعاله تو اون مودم هایی که ساپورت میکنن

پس نهایتا به این نتیجه میرسیم که کاری نمیشه کرد و در برنامه نمیشه جوری اون کاری که من میخواستم بکنم را انجام داد !!!

توضیحات اضافی :

البته میشه کارایی کرد مثلا یه اسکریپت بزاری رو یک هاست که ای پی را نشون میده یا درخواست بفرستی به یه سایت و بالاخره اینجوری ای پی را دریافتش کنی !!!

حالا مشکل کجاش پیش میاد وقتی مشکل پیش میاد که مثلا شما از چیزی شگفت انگیز به اسم وی پی ا... هم استفاده کنید دیگه هیچ جوری نمیشه ای پی خودتون را خودتون بفهمید چه برسه به بقیه چون هر کاری بکنید فقط ای پی اون وی پی ا... را میتونید دریافتش کنید و هیچ راهی ندارید که ای پی خودتون را دریافت کنید ! ( تنها خود فرد که سیستم عامل داره میتونه بفهمه داره از وی پی ا.. استفاده میکنه ولی نمیتونه بفهمه ای پی اصلیش چی بوده !!! و هیچ جوری هیچ کسی غیر از خودش نمیتونه بفهمه از وی پی ا.. استفاده میشه!!!)
ولی بحث پرو#@ک#سی از این جداست با 4 تا کد ساده میتونی بفهمی ای پی پر%سی چیه و داره از پر%سی استفاده میشه (همه میتونن بفهمن دارین ازش استفاده میکنید)

گفتم اینجا هم بزارم شاید پس فردا یکی مثل من کارش گیر بود به کارش میاد !
دستم درد نکنه :قهقهه:
اگر احیانا چیز به درد بخوری فهمیدید یه تشکر کنید:قلب: