PDA

View Full Version : جستجوی پیشرفته در بانک اطلاعاتی ClientDataSet ...

Mahmood_M
جمعه 28 بهمن 1384, 14:14 عصر
برای این که جستجوی من در بانک اطلاعاتی دیتاست طوری باشه که مثلا وقتی در یک Edit ( که عملیات جستجو بر اساس متن درون اون انجام می گیره ) یک حرف مثلا ( م ) تایپ شد ، جدول
به دنبال کلماتی که درون آنها حرف ( م ) به کار رفته بگرده و به اولین حرف اونها توجه نکنه چه باید بکنم ؟

Yasser_Program
شنبه 29 بهمن 1384, 04:45 صبح
سلام، من استفاده از یک Query رو بهت پیشنهاد می دم، برای مثال برای گشتن دنبال تمام عباراتی که حرف «M» داخل اون هست از این query استفاده کن:

Select * from YourTableName Where Name LIKE
'%M%'

babak_delphi
یک شنبه 30 بهمن 1384, 01:14 صبح
میشه بگین چطور میشه با query یا ClientDataset ابتدا اطلاعات رو روی کلاینت Load کرد و بعد مثلا در OnChange یک edit این کار رو انجام داد طوری که اطلاعات رد ردی کلاینت جستجو کنه نه روی سرور (بخاطر کاهش ترافیک)

behnaz_wpf
دوشنبه 04 مرداد 1395, 10:14 صبح
سلام، من استفاده از یک Query رو بهت پیشنهاد می دم، برای مثال برای گشتن دنبال تمام عباراتی که حرف «M» داخل اون هست از این query استفاده کن:

Select * from YourTableName Where Name LIKE
'%M%'

سلام اگه بخوایم m نباشه و اون چیزی که تو textbox نوشته میشه جستجو بشه باید چی نوشت؟؟

Mahmood_M
دوشنبه 04 مرداد 1395, 14:07 عصر
سلام اگه بخوایم m نباشه و اون چیزی که تو textbox نوشته میشه جستجو بشه باید چی نوشت؟؟
سلام
این تاپیک برای 11 سال پیشه !
لطفا سئوالاتتون رو در تاپیک جداگانه ای مطرح کنید

اما جواب سئوالتون :

QueryText := 'SELECT * FROM MyTable WHERE Name LIKE ' + QuotedStr('%' + Edit1.Text + '%')

behnaz_wpf
دوشنبه 04 مرداد 1395, 22:35 عصر
سلام
این تاپیک برای 11 سال پیشه !
لطفا سئوالاتتون رو در تاپیک جداگانه ای مطرح کنید

اما جواب سئوالتون :

QueryText := 'SELECT * FROM MyTable WHERE Name LIKE ' + QuotedStr('%' + Edit1.Text + '%')

سلام تشکر از پاسختون ولی من اتصالم با بانکم از طریق LinQ هست و این روشو قبول نمیکنه

Mahmood_M
دوشنبه 04 مرداد 1395, 22:55 عصر
از چه زبان برنامه نویسی استفاده می کنید ؟!
دلفی ؟ یا سی شارپ ؟!

behnaz_wpf
سه شنبه 05 مرداد 1395, 10:42 صبح
از چه زبان برنامه نویسی استفاده می کنید ؟!
دلفی ؟ یا سی شارپ ؟!

WPF

پیداش کردم تشکر

شما میدونی تو رویداد KEYDOWN در WPF چه کدی بنویسم که فقط بتونه حروف فارسی وارد بشه؟؟

Mahmood_M
سه شنبه 05 مرداد 1395, 11:12 صبح
دوست عزیز اینجا بخش Delphi هستش، سئوالتون رو در بخش .Net و WPF (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?142-WPF) مطرح کنید

behnaz_wpf
سه شنبه 05 مرداد 1395, 11:23 صبح
دوست عزیز اینجا بخش Delphi هستش، سئوالتون رو در بخش .Net و WPF (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?142-WPF) مطرح کنید
مطرح کردم هیچکس جواب نداد تازه گفتن چرا سوال میپرسی