PDA

View Full Version : سوال: ادغام هدر گرید تلریک؟

Tiam121
سه شنبه 22 اسفند 1391, 07:23 صبح
سلام

من میخوام هدر دو یا چندتا از سلول های گرید تلریک رو با هم ادغام کنم تا چیزی شبیه شکل زیر بشه.کسی میدونه چطر باید اینکارو کرد؟
واسه گرید معمولی میدونم باید چیکار کرد اما واسه تلریک بعضی از خاصیت ها و آبجکت هایی که واسه گرید معمولی واسه اینکار داریم وجود نداره و به مشکل خوردم

101297

Tiam121
سه شنبه 22 اسفند 1391, 10:49 صبح
کسی اینکارو نکرده؟؟؟؟؟

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 22 اسفند 1391, 12:02 عصر
لینک:http://www.telerik.com/help/winforms/gridview-viewdefinitions-column-groups-view.html
http://www.telerik.com/help/winforms/media/layouts.png

Tiam121
سه شنبه 22 اسفند 1391, 12:10 عصر
خیلی خیلی ممنون
فقط توی رویداد خاصی این کدها رو میخواد بنویسم یا مثلا با لود شدن فرمم این جواب میده؟

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 22 اسفند 1391, 12:16 عصر
تست نکردم فکر می کنم توی لود باید این کار رو بکنی. البته در زمان Design هم احتمالاً باید بشه تست نکردم.

Tiam121
سه شنبه 22 اسفند 1391, 12:23 عصر
ممنون تست میکنم

Tiam121
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 07:31 صبح
من این کدها رو تست کردم خط آخر error میده(null refrence exception) کسی میشه یه راهنمایی کنید

ColumnGroupsViewDefinition view = new ColumnGroupsViewDefinition(); view.ColumnGroups.Add(new GridViewColumnGroup("Customer Contact")); view.ColumnGroups.Add(new GridViewColumnGroup("Details")); view.ColumnGroups[1].Groups.Add(new GridViewColumnGroup("Address")); view.ColumnGroups[1].Groups.Add(new GridViewColumnGroup("Contact"));

view.ColumnGroups[0].Rows.Add(new GridViewColumnGroupRow()); view.ColumnGroups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["CompanyName"]); view.ColumnGroups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["ContactName"]); view.ColumnGroups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["ContactTitle"]); view.ColumnGroups[1].Groups[0].Rows.Add(new GridViewColumnGroupRow()); view.ColumnGroups[1].Groups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["Address"]); view.ColumnGroups[1].Groups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["City"]); view.ColumnGroups[1].Groups[0].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["Country"]); view.ColumnGroups[1].Groups[1].Rows.Add(new GridViewColumnGroupRow()); view.ColumnGroups[1].Groups[1].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["Phone"]); view.ColumnGroups[1].Groups[1].Rows[0].Columns.Add(this.radGridView1.Columns["Fax"]);

radGridView1.ViewDefinition = view;

Programer.MHR
چهارشنبه 23 اسفند 1391, 08:15 صبح
با تلریک کار نکردم ولی با جانوس هم میشد این کارو کرد
برای جانوس حتما باید توی طراحی گرید میرفتی بعد بعد تو قسمت ستون هاش ادغام رو میزدی
زیاد نباید این 2 با هم فرق کنن