PDA

View Full Version : معرفي Auto Namber براي TextBox با زبان سي شارپ

my_god_99
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:07 عصر
با سلام
دوستان عزيز من ميخوام شماره فاكتور درست كنم و ميخوام درون text box از شماره يك شروع بشه و وقتي از برنامه خارج شدم و دوباره وارد شدم شماره فاكتور من از يك شماره بعداز آخرين شماره كه ذخيره شده براي من نمايش بده. مثلا من امروز تا شماره چهل ، اطلاعات ذخيره كردم دفعه بعد كه ميخوام برنامه ام را اجرا كنم درون text box شماره چهل ويك نمايش بدهد . اميدوارم منظورمو رسونده باشم.البته با زبان سي شارب ميخوام خواهشا كدشو واسم نشون بديد

C#‎_best_Programmer
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:14 عصر
System.IO.File.WriteAllText(numtxt.Text);

C#‎_best_Programmer
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:16 عصر
txtNum.Text=Convert.ToInt32(System.IO.File.ReadAll Text(مسیر)+1.ToString()

Fastdesign
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:23 عصر
اگه شما شماره فاکتور را در دیتابیس ذخیره می کنی که از این روش استفاده کن :

اول چک کن ببیبن فیلد مورد نظر(شماره فاکتور) خالیه یا پره! اگه خالی بود که اون را با یک مقدار دهی کن(یعنی شماره فاکتورت از یک شروع شده)
در صورتی که پر بود هم ،مکسش را بدست بیار بعد یک واحد بهش اضافه کن.

تو هر مر حله که فرمت را SHOW می کنی این عملیات را انجام بده.

موفق و موید باشی

my_god_99
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:48 عصر
txtNum.Text=Convert.ToInt32(System.IO.File.ReadAll Text(مسیر)+1.ToString()
برنامه ام از readall ايراد ميگيره خواهشا بيشتر توضيح بديد كه بايد چكاركنم

my_god_99
سه شنبه 22 اسفند 1391, 18:00 عصر
اگه شما شماره فاکتور را در دیتابیس ذخیره می کنی که از این روش استفاده کن :

اول چک کن ببیبن فیلد مورد نظر(شماره فاکتور) خالیه یا پره! اگه خالی بود که اون را با یک مقدار دهی کن(یعنی شماره فاکتورت از یک شروع شده)
در صورتی که پر بود هم ،مکسش را بدست بیار بعد یک واحد بهش اضافه کن.

تو هر مر حله که فرمت را SHOW می کنی این عملیات را انجام بده.

موفق و موید باشی
خواهشا كد برنامه را واسم بفرستيد آخه من تازه سي شارپ ياد گرفتم

my_god_99
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 15:47 عصر
بابا كسي نيست كد كامل Auto number براي text box با سي شارپ واسم بگه؟؟؟

my_god_99
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 15:58 عصر
بابا يك كد با زبان سي شارپ واسم بفرستيد تا درون textbox من عدد بصورت auto namber نمايش بده هنور به جواب نرسيدم :عصبانی++:

khokhan
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 17:48 عصر
بابا يك كد با زبان سي شارپ واسم بفرستيد تا درون textbox من عدد بصورت auto namber نمايش بده هنور به جواب نرسيدم :عصبانی++:
درود بر شما

در نمونه حاضر با یک متد مختصر با فشار دادن دکمه " فاکتور جدید " شماره آخرین فاکتور ثبت شده در دیتابیس رو می گیریم :لبخند:

سپس یه دونه می زاریم روش وبه عنوان شماره فاکتور جدید در " لیبل 5 " نمایش می دیم :لبخند:

هنگام ثبت اطلاعات هم مقدار نمایش داده شده در " لیبل5 "به عنوان شماره فاکتور در دیتابیس ثبت می شه:لبخند:

حالا اگه دوست داشتی اون لیبل 5 رو بردار و یه دونه TEXTBOX جاش بذار وتغییرات مربوطه رو هم انجام بده

بازم اگه توضیح لازم داشت یه ندا بده

my_god_99
جمعه 25 اسفند 1391, 11:19 صبح
درود بر شما

در نمونه حاضر با یک متد مختصر با فشار دادن دکمه " فاکتور جدید " شماره آخرین فاکتور ثبت شده در دیتابیس رو می گیریم :لبخند:

سپس یه دونه می زاریم روش وبه عنوان شماره فاکتور جدید در " لیبل 5 " نمایش می دیم :لبخند:

هنگام ثبت اطلاعات هم مقدار نمایش داده شده در " لیبل5 "به عنوان شماره فاکتور در دیتابیس ثبت می شه:لبخند:

حالا اگه دوست داشتی اون لیبل 5 رو بردار و یه دونه TEXTBOX جاش بذار وتغییرات مربوطه رو هم انجام بده

بازم اگه توضیح لازم داشت یه ندا بده

با سلام
برنامتون بسيار عالي بود و كارم راه افتاد واقعا دستتون درد نكنه. اين سوال را واسه اطلاعات خودم ميپرسم. مهندس آيا ميشه كاري كرد كه بدون button خوده برنامه شماره فاكتور جديد نشون بده؟؟ مثلا فرض كنيم بعداز فشار دادن دكمه ثبت خودبخود درون lebl شماره جديد واسه فاكتور جديد نشون بده و بعد از فشار دادن دكمه حذف شمار فاكتور يكي كم شود.
سوال ديگري هم داشتم . من كه از ديتابس اكسس2007 استفاده ميكنم آيا بايد تغييراتي هم داد يا اين كد واسه هر ديتابسي عمل ميكنه؟؟؟ ممنون از شما

khokhan
جمعه 25 اسفند 1391, 12:19 عصر
با سلام
چرا که نه همون کدهای مربوط به باتن فاکتور جدید رو بعد از دستورات دکمه مربوط به ثبت قرار بده

اما توصیه می کنم این کارو انجام ندین مشکل ساز می شه :چشمک::لبخند:

my_god_99
جمعه 25 اسفند 1391, 15:29 عصر
با سلام
چرا که نه همون کدهای مربوط به باتن فاکتور جدید رو بعد از دستورات دکمه مربوط به ثبت قرار بده

با سلام مجدد
منهدس از DataBase db = new DataBase(); اشكال ميگيره و پيداش نميكنه البته ميدونم منظورش اينه كه بايد يك كلاس براش تعريف كنيم البته من ديتابسم اكسس هستش معادله همين كد با ديتابيس اكسس چي هستش؟؟ ممنونم از شما:اشتباه:

my_god_99
جمعه 25 اسفند 1391, 16:02 عصر
با سلام

با سلام مجدد
منهدس از DataBase db = new DataBase(); اشكال ميگيره البته ميدونم چون برنامه ام ديتابس اكسس هستش . مهندس باتوجه به اينكه برنامه كامل منو ديديد بايد بجاي اين خط چه كدي بنويسم البته من يك BUTTON واسه شمارنده اضافه كردم كه همچنين خطايي ميده.بايد چكار كنم ؟؟ ممنونم از شما:اشتباه:
101486

khokhan
جمعه 25 اسفند 1391, 18:03 عصر
سلام

اخوی اون دیتابیس نام کلاسی است که ارتباط با پایگاه داده از اون سمت صورت می گیره .
از قسمت سولیوشن کلاس database رو انتخاب کن ودستورات داخلش رو با دیتابیس اکسس ست کن حل می شه
بازم اگه نتونستی بگو

my_god_99
شنبه 26 اسفند 1391, 01:29 صبح
سلام

اخوی اون دیتابیس نام کلاسی است که ارتباط با پایگاه داده از اون سمت صورت می گیره .
از قسمت سولیوشن کلاس database رو انتخاب کن ودستورات داخلش رو با دیتابیس اکسس ست کن حل می شه
بازم اگه نتونستی بگو

سلام

بازم اگه نتونستی بگو
با سلام
شرمنده ام بخدا كه هردقيقه ازتون سوال ميكنم. مهندس من كدها رو از sql به اكسس تبديل كردم بازهم از برنامه ام ايراد ميگره حتي يك كلاس DataTable هم ساختم ولي باز فايده اي نداره هركاري كردم بيفايدست من از يك نمونه عكس گرفتم كه ببنيد چكار كردم. با تشكر101507

my_god_99
شنبه 26 اسفند 1391, 01:40 صبح
سلام

بازم اگه نتونستی بگو

سلام

بازم اگه نتونستی بگو
با سلام
شرمنده ام بخدا كه هردقيقه ازتون سوال ميكنم. مهندس من كدها رو از sql به اكسس تبديل كردم بازهم از برنامه ام ايراد ميگره و حتي كلاس هاي sQlرو به اكسس تيديل كردم باز بي فايدست . حتي كلاس DataTable هم ساختم بازم برنامه ام ايراد ميگيره .من از يك نمونه عكس گرفتم كه ببنيد چكار كردم. با تشكر
101507

khokhan
شنبه 26 اسفند 1391, 09:30 صبح
سلام
اگه ارکدها توی برنامه دیگه استفاده کردی سورسش رو برام بفرست درستش کنم
اگر نه که همون پروژه رو به اکسس برمی گردونم واسط می فرستم

شاد شاد شاد باش:لبخند:

my_god_99
شنبه 26 اسفند 1391, 11:19 صبح
سلام وعليكم
اگه همون پروژه را به اكسس تبديل كنيد كه مقايسه كنم با كد خودم ببينم كجا اشتباه كردم ازتون ممنون ميشم.البته سورسش هموني كه زير مشاهده فرموديد البته كلاس datatable روپاكش كردم چون كلا ازش ايراد ميگرفت.( مهندس جان همون پروژه اي كه واستون ميل كردم اومدم توي فرم يك، يك button براي فاكتور جديد اضافه كردم و شمارنده را براي textbox1 معرفي كردم كه نشد ) شرمسارم :خجالت:.مزاحمه هميشگي شما my_god_99 :بوس::قلب:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Data.OleDb;
using System.Windows.Forms;

namespace factor
{
public class DataBase
{
private OleDbCommand cmd;
private OleDbConnection con;
private OleDbDataAdapter da;
private datatable da;

}
public DataBase()
{
}
public void DoCommand(string a)

cmd = new OleDbConnection();
con1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "/Database3.accdb";
OleDbCommand com = new OleDbCommand();
con1.Open();
com.Connection = con1;
com.ExecuteNonQuery();
con1.Close();
}
public DataTable MySelect(string oldb)
{
}