PDA

View Full Version : آيا ممکنه در محيط کنسول سي شارپ بدون متد گرافيکي برنامه نوشت که نمودار رسم کنه؟

Lord - King
سه شنبه 22 اسفند 1391, 17:43 عصر
با سلام خدمت اساتيد گرامي
يه سوالي داشتم از خدمتتون
من چند روز پيش يه برنامه توي لپ تابپ دوستم ديدم که با کاراکتر dot توي محيط کنوسل نمودار توابع چند جمله اي رسم مي کرد!ازش پرسيدم اين کار رو چجوري انجام دادي چيزي نگفت، اما گفت بدون متد گرافيکي انجامش داده!البته محور x و محور y رو هم رسم کرده بود! اما با يه چرخش 90 درجه اي!يعني محور y از چپ به چپ بود و محور y از بالا به پايين!البته مي گفت فقط ميتونه توابع تا درجه ي 5 رو رسم کنه
حالا ميخوام بدونم آيا امکانش هست بدون متد گرافيکي توي سي شارپ همچين کاري کرد؟اگه امکانش هست لطفا راهنمايي کنيد.اگر هم نيست لطفا بگيد با متد گرافيکي چجوري اين کار رو انجام بدم
با تشکر

the king
سه شنبه 22 اسفند 1391, 18:06 عصر
با سلام خدمت اساتيد گرامي
يه سوالي داشتم از خدمتتون
من چند روز پيش يه برنامه توي لپ تابپ دوستم ديدم که با کاراکتر dot توي محيط کنوسل نمودار توابع چند جمله اي رسم مي کرد!ازش پرسيدم اين کار رو چجوري انجام دادي چيزي نگفت، اما گفت بدون متد گرافيکي انجامش داده!البته محور x و محور y رو هم رسم کرده بود! اما با يه چرخش 90 درجه اي!يعني محور y از چپ به چپ بود و محور y از بالا به پايين!البته مي گفت فقط ميتونه توابع تا درجه ي 5 رو رسم کنه
حالا ميخوام بدونم آيا امکانش هست بدون متد گرافيکي توي سي شارپ همچين کاري کرد؟اگه امکانش هست لطفا راهنمايي کنيد.اگر هم نيست لطفا بگيد با متد گرافيکي چجوري اين کار رو انجام بدم
با تشکر

این نمونه منحنی سینوسی رسم می کنه، در این حد؟

static void Main(string[] args)
{
for (int x = 0; x < Console.WindowWidth; x++)
{
double angle = 2.0 * Math.PI * x / Console.WindowWidth;
int y = Console.WindowHeight / 2 - (int)(Math.Sin(angle) * Console.WindowHeight * .4);
Console.SetCursorPosition(x, y);
Console.Write(".");
}
Console.ReadKey(true);
}

Lord - King
سه شنبه 22 اسفند 1391, 18:54 عصر
البته يه کم بهتر.يعني دستگاه مختصات رو هم مي کشيد و ميتونستي range اعداد مورد نظرت رو هم تعيين کني.(يه چيزي تو مايه هاي تعيين دامنه يا برد تابع)

Lord - King
سه شنبه 22 اسفند 1391, 20:11 عصر
راستي من تو نت يه برنامه به زبان ++C پيدا کردم که به با توابع گرافيکي ميتونه نمودار توابع رو رسم کنه.اما من وقتي برنامه رو اجرا ميکنم و بهش مقدار ميدم not support full screen mode error ميده! اينم لينکش (http://sstarsprograms.blogfa.com/post-84.aspx)

Lord - King
پنج شنبه 24 اسفند 1391, 10:57 صبح
دوستان خواهش ميکنم پاسخ بديد

Lord - King
شنبه 26 اسفند 1391, 10:40 صبح
کسي نيست به من کمک کنه؟

Lord - King
یک شنبه 27 اسفند 1391, 14:01 عصر
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Lord - King
یک شنبه 04 فروردین 1392, 15:33 عصر
واقعا انیجا هیچ کس نیست به من کمک کنه؟

Lord - King
چهارشنبه 14 فروردین 1392, 14:03 عصر
اساتید محترم سایت توروخدا جواب بدیدددددددددددددددددددددد دددد

Lord - King
دوشنبه 19 فروردین 1392, 21:10 عصر
up..................

Lord - King
چهارشنبه 21 فروردین 1392, 19:42 عصر
up.........

Lord - King
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 18:53 عصر
up................................................ ....