PDA

View Full Version : مبتدی: فقط یک نمونه از برنامه اجرا شود

Collector
سه شنبه 22 اسفند 1391, 19:03 عصر
سلام
من چطوری میتونم کاری کنم که برنامه فقط یک بار اجرا شود
یعنی اگر یک برنامه را اجرا کردیم و دفعه دوم خواستیم اجرا کنیم اجرا نشود

behrozi.ir
سه شنبه 22 اسفند 1391, 19:31 عصر
سلام
تو ریجیستری یک مقدار ذخیره کن
هر بار که برنامه میخواد لود بشه ریجستریو چک کن.
به همین سادگی

Collector
سه شنبه 22 اسفند 1391, 20:32 عصر
سلام
تو ریجیستری یک مقدار ذخیره کن
هر بار که برنامه میخواد لود بشه ریجستریو چک کن.
به همین سادگی

بعد اگر برنامه را بستم و دوباره اجرا کردم اون موقع چک میکنه که برنامه اجرا شده و این طوری حتی یک برنامه باز هم ندارم.

behrozi.ir
سه شنبه 22 اسفند 1391, 21:18 عصر
این چیزی که میگم رو تو گوگل جستجو کن "بازکردن چند یاهومسنجر" این از ریجستری استفاده کرده.
ببین از چه تکنیکی استفاده کرده؟

Collector
سه شنبه 22 اسفند 1391, 21:29 عصر
این چیزی که میگم رو تو گوگل جستجو کن "بازکردن چند یاهومسنجر" این از ریجستری استفاده کرده.
ببین از چه تکنیکی استفاده کرده؟

فهمیدم چی میگید
من میگم که اگر من موقع اجرای برنامه رجیستری را چک کردم و اگر برنامه در حال اجرا بود آن را ببندم.
حالا اگر برق رفت و نتونستن مقدار 0 (یعنی برنامه در حال اجرا نیست) را نتونستم بنویسم اون وقت چی؟
بلاخره یک راه اصولی باید باشه که برنامه دوبار اجرا نشه :متفکر:

houshmand
سه شنبه 22 اسفند 1391, 21:32 عصر
خوب این روش این مشکل را دارد که اگه برنامه ات کرش کند و موقع بستن کلید را پاک نکند دیگر هرگز نمی توانی برنامه را اجرا کنی!
مگر اینکه به استفاده کننده نهایی بگی که اگر چنین مشکلی ایجاد شد چه کلیدی را پاک کند.

///////////////
ویندوز api برای جستجوی اینکه یک برنامه با نام خاص در حافظه هست را دارد که می توانی از آنها استفاده کنید.
یا اگه می خواهی مشکلاتی اگه برنامه اجرایی را تغییر نام داد ایجاد نشود اگه برنامه فرم دارد کلاس فرم آنرا جستجو کنید.

Collector
سه شنبه 22 اسفند 1391, 22:05 عصر
خوب این روش این مشکل را دارد که اگه برنامه ات کرش کند و موقع بستن کلید را پاک نکند دیگر هرگز نمی توانی برنامه را اجرا کنی!
مگر اینکه به استفاده کننده نهایی بگی که اگر چنین مشکلی ایجاد شد چه کلیدی را پاک کند.

///////////////
ویندوز api برای جستجوی اینکه یک برنامه با نام خاص در حافظه هست را دارد که می توانی از آنها استفاده کنید.
یا اگه می خواهی مشکلاتی اگه برنامه اجرایی را تغییر نام داد ایجاد نشود اگه برنامه فرم دارد کلاس فرم آنرا جستجو کنید.

ممکنه api ویندوز مربوط به این کار را بگید.
برنامه فرم ندارد با سی پلاس پلاس نوشته شده اون سی شارپه که از کلاس پروگرام استفاده میشه
الان اگر سی شارپ بود با چند خط کد حل بود